Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Marmara Depremi'nin 16'ncı yılı

YALOVA (AA) - Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, Marmara Depremi'nin 16. yılı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Oral, açıklamasında, ülkede büyük üzüntüye neden olan bu depremin herkese bir ders olduğunu ve depremden çok şey öğrenildiğini belirtti.

Bu olayla ciddi anlamda deprem olgusunun farkına varıldığını vurgulayan Oral, şunları kaydetti:

"Deprem kuşağında yaşadığımızı, deprem konusunda yeterince bilinçli ve bilgili olmadığımızı, insanları öldürenin deprem değil sağlıksız yapılan binalar olduğunu, binaların yapımında depremin mutlaka göz önünde bulundurulması gerektiğini öğrendik. Doğal afetlerde koordinasyonun, kurtarma çalışmalarının ve kurtarma timlerinin ne derece önemli olduğunu, afet öncesinde alınan önlemlerin hayat kurtardığını ve kötü sonuçları azalttığını öğrendik. Böylesi afetlerin bir daha yaşanmamasını Allah'tan diler, 17 Ağustos Marmara Depremi şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anar, yakınlarına sabır dilerim."

 

- Kadıköy'e 50 çöp konteyneri

 

Kadıköy Belediyesi tarafından temizlik çalışmaları kapsamında 50 çöp konteyneri alındı.

Belediye Başkanı Mehmet Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, çevrenin temiz tutulması için sürekli çalışma yaptıklarını bildirdi.

Geçen ay 25, bu ay da 25 çöp konteynerini beldeye kazandırdıklarını belirten Şahin, "Daha temiz ve daha yaşanılabilir bir Kadıköy için ekibimizle birlikte çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.