Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- "Yalova'nın Doğal Hayat Zenginliği Ortaya Çıksın" projesi

YALOVA (AA) -  Orman ve Su işleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova İl Müdürlüğü tarafından doğal yaşamın incelenmesi için 'Yalova'nın Doğal Hayat Zenginliği Ortaya Çıksın' projesi yapıldı.

Yalova İl Müdürü Nevzat Alğan, yaptığı açıklamada Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle 'Yalova'nın Doğal Hayat Zenginliği Ortaya Çıksın' projesinin yaptıklarını söyledi.

Doğal yaşamın incelenmesi için yapılan proje kapsamında fotokapanların konduğunu belirten Alğan, "Konulan fotokapanlar 3 ay boyunca doğadaki hayvanların fotoğrafını çekti. Projeyle Yalova genelinde ormanlarda bulunan yaban hayatının incelenmesi, yaban hayat zenginliğinin ortaya çıkarılması ve envanter oluşturulmasını hedefledik" diye konuştu.

 

- Yalova Valisi Cebiroğlu muhtarlarla bir araya geldi

 Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Altınova ilçesinde mahalle ve köy muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.

Cebiroğlu, bir restoranda düzenlenen toplantıda ilçenin sorunlarını ve yapılan projeleri görüşmek için toplantının yapıldığını söyledi.

 Muhtarların vatandaşa hizmet sunarken hakkaniyetli ve objektif davranmaları gerektiğini belirten Cebiroğlu,"İlimizin daha güzel olması için tüm birimlerin en iyi şekilde çalışması gerekiyor. Muhtarlarımız da mahalle veya köylerinde yapılan yatırımları yakından takip etmeleri gerekiyor. Ayrıca vatandaşların sorunlarını muhtarların takip ederek bunları yetkili kurumlara bildirmelerini istiyorum" diye konuştu.

Cebiroğlu daha sonra muhtarlara birer başarı belgesi verdi.