Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Yalova'nın 1/25000'lik nazım imar planları görüşüldü

YALOVA (AA) - Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, il protokolüyle kentin yapılacak olan 1/25000'lik nazım imar planlarını görüştü.

Yalova Valiliği binasında yapılan toplantıya Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP İl Başkanı Özcan Özel, İl Genel Meclis Üyesi Bahar Doğan ve Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Kemal Baş katıldı.

Toplantıda yapılacak olan 1/25000'lik nazım imar planın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için yapılması gerekenler görüşüldü. Ayrıca toplantıda İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü Projesi'nin yaratacağı nüfus artışına bağlı olarak istenecek talepler konuşuldu.

Toplantı sonunda yapılacak plan için siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, Yalova Üniversitesi ve Kent Konseyi gibi kurumlarında görüşlerinin alınmasına karar verildi.

 

- Yalova Belediye Başkanı Salman'a ziyaret

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin (TUFAG) düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali'ne gelen yabancı temsilciler Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ı ziyaret etti.

Salman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu yıl 29'cusu düzenlen Uluslararası Halk Dansları Festivali'ne 8 ülkeden temsilcilerin katıldığını söyledi.

Bu tarz organizasyonların kentlerin birbirlerini tanıması ve kültürlerini birbirlerine aktarması adına önemli olduğunu belirten Salman, "Etkinlik süresince kentimizde iyi vakit geçireceğinizi umut ediyorum. Yalova'dan inşallah en güzel duygularla ayrılır ve ülkenize döndüğünüzde yeşil ve maviyle iç içe cennet kentimizi yakınlarınıza anlatırsınız. Sizleri burada ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyorum" diye konuştu.