Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Çınarcık'ta halk toplantısı düzenlendi

YALOVA (AA) - Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinlemek için halk toplantısı düzenledi.

Kurt, Çamlık Mahallesi'nde düzenlediği toplantıda göreve geldikleri günden bu yana ilçenin çöp ve su sorununu çözmeye çalıştıklarını söyledi. Bu yıl 15 milyon lira borç ödediklerini ve esnafa olan borcun yüzde 80'ini kapattıklarını belirten Kurt, şunları kaydetti:

"371 firmaya olan borcumuzu bugün 14 firmaya indirdik. 10 yıldır özel bankalardan kredi alamamışız bugün bankalar bize kredi vermek için peşimizden koşuyorlar. Makamda hizmet için araç yoktu. Ben kendi aracımla 1 yıl kendi benzinimi alarak kendi aracımla hizmet verdim. Belediye Başkanı aracı bu arada hacizden dolayı garajda yatıyordu. Ben tüm bu sorunları çözdüm hatta meclis üyelerimizin kararı ile bir hizmet aracı aldım ancak bunu ben saat 17.00'den sonra kullanmıyorum. Amacımız ilçeye en güzel hizmetleri vermektir."

- Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Güner'e ziyaret

 Yalova Doğa Koleji Kurucusu Oktay Çolak, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner'i ziyaret etti.

Çolak, Güner'e yeni görevinde başarılar dileyerek emekli bir öğretmen olan Güner'in Yalova Belediye Başkan Yardımcısı olmasından gurur duyduklarını söyledi.

Güner de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yalova'ya en iyi hizmetlerin gelmesi için elinden gelenin en iyisini yapacağını ifade etti.