Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- "Şehirler ve Kültürler Projesi"

YALOVA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı Yalova İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Osman Gül, bu yıl "Şehirler ve Kültürler Projesi" kapsamında düzenlenen kamplara Yalova'dan 250 gencin katıldığını bildirdi.

Gül, yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Şehirler ve Kültürler projesi kapsamında 14-22 yaş gençlere yönelik Samsun ve Kastamonu gibi yerlerde kamplar düzenlediğini söyledi.

Yalova'dan düzenlenen kamplara yaklaşık 250 öğrencinin gittiğini belirten Gül, "Buradaki kampların amacı gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak onları sportif ve sanatsal faaliyetlere yönlendirmekti. Gençler, proje kapsamında düzenlenen bu kamplarda hayatı öğrendiler. Yataklarını düzeltmeyi, çevre bilincini, sağlıklı beslenmeyi öğrendiler. Ayrıca Türkiye 'nin dört bir yanından gelen gençlerle tanışarak yeni arkadaşlıklar kazandılar. Ücretsiz olarak yapılan bu kamplar bir hafta sürdü" diye konuştu.

 

- Kadıköy'de kanalizasyon çalışması

Kadıköy Belediyesi tarafından altyapı çalışması kapsamında kanalizasyon borularında çalışma yapıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Şahin, belediye ekipleri tarafından Merkez Mahallesi Yeniçeri Sokak'ta kanalizasyon çalışması yapıldığını ifade etti.

Vatandaşlara gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür eden Şahin, çalışmaların en kısa sürede bitirileceğini kaydetti.