Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Çınarcık'ta yaka kameralı denetim dönemi

YALOVA (AA) - Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, şeffaf denetim kapsamında yaka kamerası sistemi ile denetim ve uygulamalara başladıklarını bildirdi.

Kurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, zabıta memurlarına ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtıldığını belirtti.

Ekiplerin artık yaka üzerine yerleştirilen kameralar aracılığıyla yaptıkları denetimleri ve operasyonları kayıt altına alacaklarını aktaran Kurt, "Zabıta ekiplerimiz ile vatandaşlarımız arasında iletişim problemleri ve denetim eksikliği yaşanıyordu. Bu uygulama ile hem vatandaşlarımızın talepleri hem de zabıta ekiplerimizin vatandaşlara karşı davranışları kayıt altına alacağız. Ayrıca bu uygulama ortaya atılan iddiaların gerçek olup olmadığını inceleme konusunda bize yardımcı olacak bir uygulama oldu" diye konuştu.

 

- Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Güner'e ziyaret

 

Yalova Güç Birliği Kadın Komisyonu üyeleri, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner'i ziyaret etti.

Güner, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınların hayatında, siyasi hayatta ve sivil toplum kuruluşlarında daha aktif görev almaları gerektiğini söyledi.

Yalova Belediyesi olarak kadınlara daima pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Güner, "Belediye Başkanımız Vefa Salman bu konudaki hassasiyetini her platformda dile getiriyor ve yaptığı uygulamalarla da gösteriyor. Bende verilen görevi en güzel şekilde yerine getirerek, temsil ettiğim kadınların görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirdiklerini kanıtlamak arzusu ile çalışmalarımı sürdürüyorum" ifadesinde bulundu.