Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Hayvanları Koruma Günü

YALOVA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürü ve Yalova Belediyesi işbirliğiyle Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Orman ve Su İşleri Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan, Yalova Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan programda her canlı varlığın, doğa dengesinin korunmasında mutlak bir rolü olduğunu söyledi.

Bilinçsiz bir şekilde yok edilen canlılardan sonra, doğada da büyük sorunlar yaşanmaya başlandığını belirten Alğan, "Günümüzde, nesilleri tükenmekte olan hayvanları korumak için çalışmalar ve bilinçlendirmeler yapılmaktadır. Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Yalova Belediyesi ile yaptığımız ortak çalışma sonucunda vatandaşlara hayvan sevgisi ve korunması bilinci kazandırmak istedik" diye konuştu.

Programda ayrıca Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veterinerlik Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ebru Yalçın tarafından "Kedi ve Köpek Davranışları" hakkında bilgiler verildi.

- Yalova Sanat Bienali sergisi

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Sanat Bienali sergisinin Pazartesi günü açılacağını duyurdu.

Salman, yaptığı açıklamada, Yalova Sanat Bienali kapsamında kente gelen ve çalışmalar yapan 15 ülkeden 36 sanatçının eserleri için sergi düzenleneceğini söyledi. Serginin pazartesi günü Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nde açılacağını belirten Salman, şunları kaydetti:

"Farklı kültürlerin birbirlerini tanımasında sanatın büyük önemi vardır. 15 ülkeden kentimize gelen 36 sanatçı farklı bakış açılarıyla "Yalova'da İnsan" temasını ele alarak kendi sanat dallarında görüşlerini eserlerine yansıttılar. Yaptıkları eserleri zaman zaman kendilerini ziyaret ederek gördüm. Sanatseverlerin zevk alarak gezecekleri bir sergi olacağı inancındayım."