Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Dünya Ruh Sağlığı Günü

YALOVA (AA) - Yalova Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Dedecan, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Dedecan mesajında, Dünya Ruh Sağlığı Günü ile toplumun ruh sağlığı konusunda bilinçlendirilmesinin amaçlandığını ifade etti.

İnsanın ruhsal ve bedensel varlığı ile bir bütün olduğunu belirten Dedecan, şunları kaydetti:

"Dünya Sağlık Örgütü, bu yılın Dünya Ruh Sağlığı Günü temasını 'Ruh Sağlığında Saygınlık' olarak belirlemiştir. Ruhsal hastalıklar nedeniyle damgalanma, ayrımcılık, işsizlik ve genel sağlık hizmetinden yeterli yararlanamamak ruh sağlığı alanında yaşanan önemli sorunlardandır. Bu kapsamda ruhsal hastalığı olan kişiler açısından insan hakları bazlı politika ve yasaların geliştirilmesi, sağlık çalışanlarının eğitimi, aydınlatılmış onama saygı ve kişilerin karar verme süreçlerine dahil edilmesi konularına vurgu yapılmıştır."

 

- Çınarcık'ta mahalle toplantısı

 

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinlemek için mahalle toplantısı gerçekleştirdi.

Kurt, Taşliman Mahallesi'ndeki toplantıda, göreve geldiğinden bu yana yaptığı çalışmaları anlattı.

Göreve geldiği 30 Mart 2014'ten bu yana 27 milyon lira borç ödediklerini belirten Kurt, " Bugün itibarıyla 16 firmaya borcumuz kaldı. Şu anda paramız yok, gelen parayı ödüyoruz ancak firmalar ve kurumlar nezdinde prestijimiz arttı. UEDAŞ'a 3 milyon liraya yakın borcumuz vardı ve bu 549 bin liraya düştü. Ayrıca belediyenin borçlarının ödenmesi dışında altyapı ve üstyapı çalışmalarına da ağırlık verdik. Amacımız, Çınarcık'ı daha güzel bir yer yapmaktır" diye konuştu.