Yalova'dan kısa kısa

Yalova'dan kısa kısa
Yalova'dan kısa kısa
- Çınarcık'ta hizmet içi eğitim semineri

YALOVA (AA) - Çınarcık Belediyesinde satın alma ve ihale süreçlerinde görev alan personele yönelik kamu ihale mevzuatı ile ilgili hizmet içi eğitim semineri verildi.

Kamu İhale Kurumu Uzmanı Murat Arapgirli, Çınarcık Belediye Meclis Salonu'ndaki eğitimde, Kamu İhale Kanunu ile Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu ve ikincil mevzuat hakkında belediye personeline bilgi verdi.

Kanunun uygulama yönetmelikleri, Kamu İhale Genel Tebliği, EKAP kullanım konularında kamu ihale mevzuatına göre ihalelerin nasıl gerçekleştirildiği ve mal alım ihaleleri uygulama süreci hakkında sunum yapan Arapgirli, daha sonra soruları yanıtladı.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, eğitim sonrasında Arapgirli'ye plaket verdi.

 

- Camiler ve Din Görevliler Haftası

 

Diyanet-Sen Yalova İl Başkanı Şuayip Akgün, Camiler ve Din Görevliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akgün, mesajında camilerin, insanların ortak bir yerde buluştuğu, pekiştiği, kardeşlik duygularının, hoşgörü anlayışının, birbirine olan sevginin güçlendiği mabetler olduğunu ifade etti.

Camilerin ibadet yeri olmakla birlikte toplumu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, moral veren yerler olduğunu belirten Akgün, şunları kaydetti:

"Din görevlilerimiz, zengin fakir, amir memur, yaşlı genç herkesi bünyesinde toplayan, aynı safta omuz omuza hep birlikte ibadet ettiğimiz camilerimizde onurlu bir görev yapmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle din görevlisi tüm meslektaşlarımın görevlerinde başarılarının devamını dilerim."


  ETİKETLER:

  diyanet

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Memur

  ,

  Zengin

  ,

  eğitim

  ,

  genç

  ,

  ihale

  ,

  hizmet