"Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Eğitimi" sertifika töreni

"Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Eğitimi" sertifika töreni
"Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Eğitimi" sertifika töreni
- Yalova'da düzenlenen Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan hayvan severlere sertifikaları verildi

YALOVA (AA) - Yalova'da düzenlenen Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan hayvan severlere sertifikaları verildi.

Orman ve Su işleri Bakanlığı 2. Bölge  Müdürlüğü Yalova İl Müdürlüğü, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Çınarcık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve  Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü işbirliğinde hayvan severlere Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Eğitimi verildi. 

Orman ve Su işleri Bakanlığı 2. Bölge  Müdürlüğü Yalova İl Müdürü Nevzat Algan, Yalova Belediyesi Meclis salonunda yapılan törende Yalova'da hayvan hakları ve korunması için çalıştay yapmayı düşündüklerini söyledi. Yalova'da sokak hayvanları ile ilgili gelen şikayetleri en kısa sürede değerlendirdiklerini belirten Algan, " Kurum olarak sokak hayvanlarına yönelik gerekli çalışmayı yapmaya çalışıyoruz. Yapmayı planladığımız çalıştay sayesinde de inşallah sokak hayvanlarına yönelik duyarlılık oluşur" diye konuştu.

Yalova Belediyesi Özel Kalem Müdürü Özlem Salman Günalp da, evde kedi beslemesinin yanında sokak hayvanlarına yönelikte duyarlı olduğunu söyledi. Yalova Belediyesi'nin sokak hayvanlarına yönelik yaptığı projelerle Türkiye 'ye örnek olduğunu belirten Günalp, eğitime katılan hayvan severlere teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra eğitimi başarıyla bitirenlere sertifikaları verildi.