Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nergiz:

Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nergiz:
Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Nergiz:
- "Şuanda Gökçe Barajı'nda doluluk oranı yüzde 77 seviyelerinde"

YALOVA (AA) - Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, "Şuanda Gökçe Barajı'nda doluluk oranı yüzde 77 seviyelerinde" dedi.

Nergiz, yaptığı açıklamada, bu yıl bol yağmur yağmasından dolayı barajın doluluk oranın ilkbahar döneminde yüzde 95'e ulaştığını belirtti.

Yalova'da herhangi bir su sıkıntısı yaşanmadığını ancak yine de tedbiri elden bırakmamak için aşırı ve gereksiz su tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Nergiz, şunları kaydetti:

"Bildiğiniz gibi gecen yıl yaz ayında su sıkıntısı yaşadık ama bu yıl şimdilik sorun yok. Şuanda Gökçe Barajı'nda doluluk oranı yüzde 77 seviyelerinde. Yaz mevsiminden dolayı vatandaşlarımız aşırı su tüketimi yapıyor. Diğer taraftan yaz yağışlarının yetersiz kalması, barajdaki su seviyesinin azalmasına neden oldu. Yeşil Körfez Su Birliğine bağlı kayıp kaçak ekiplerimizin çalışmaları olmasaydı, su seviyesi daha da azalırdı. Şimdilik suyumuzda herhangi bir problem yok, ama vatandaşımız 'su sıkıntısı yok' diye de tasarrufu elden bırakmamalı. Suyu tasarruflu kullanmalıyız."


  ETİKETLER:

  Kayıp

  ,

  Yağmur

  ,

  kaçak