YTSO Yalova İl Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Karakoyun'a ziyaret

YTSO Yalova İl Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Karakoyun'a ziyaret
YTSO Yalova İl Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Karakoyun'a ziyaret
YALOVA (AA) - SGK Yalova İl Müdür Yardımcısı Birsel Demirözü, Yalova Ticaret Sanayi Odası Yalova İl Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Zuhal...

YALOVA (AA) - SGK Yalova İl Müdür Yardımcısı Birsel Demirözü, Yalova Ticaret Sanayi Odası Yalova İl Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Zuhal Karakoyun'u ziyaret etti.

Demirözü, ziyarette temizlik işlerinde ve bahçe işlerinde çalışan kadınlar için günlük 82 kuruş ödenerek iş kazası riskine karşı sigorta yaptırılabileceğini söyledi.

Ayrıca 10 günün üzerinde ise bir kereye mahsus dosya vergisi ödemek kaydı ile asgari ücretten sadece TC numarası ile sigorta yapabileceğini belirten Demirözü, diğer taraftan "Alo 170" şikayet hattı ile iş yerlerindeki pek çok eksikliklerin giderildiğini ifade etti.

Karakoyun da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınların iş yaşamında daha aktif olması için sürekli çalışma yaptıklarını kaydetti.

- Çınarcık'ta muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, mahalle muhtarıyla istişare toplantısı düzenledi.

Kurt, bir restoranda düzenlenen toplantıda mahallelerindeki sıkıntı ve talepleri muhtarlardan dinlemek için toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

İlçede yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren Kurt, muhtarlar sayesinde ilçenin sorunlarını daha yakından görme imkanı bulduğunu ifade etti.


  ETİKETLER:

  SGK

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  kuruş

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  sigorta

  ,

  Karşı

  ,

  dosya