Kılıçdaroğlu'ndan para istemeyenler

Asla para vermeyeceği o bahtsız gazeteciler kim? Fahiş fiyat mı çektiler yoksa? Kemal Bey'den kaç para istediler ki bu kadar kızdı?

Çözüm süreci dahil temel meselelerin hemen tamamında CHP gibi düşünmüyor musunuz?

AK Parti politikalarını kendi fikirlerinize daha mı yakın görüyorsunuz?

Bu sebeple de AK Parti’den daha çok CHP’de mi eleştirecek şey buluyorsunuz?

O halde size geçmiş olsun. Kemal Bey’den para istemiyorsunuz demektir. Vay halinize.

Farkında değilsiniz belki ama Kemal Bey’in tarifine bakılırsa kaleminiz satılık.

Yandınız ki ne yandınız. Kesin başkasına satılmışsınızdır.

İktidara Kemal Bey gibi bakmadığınız, onunla aynı istikamette muhalefet yapmadığınız için gazeteciliğiniz de hükmünü kaybetti, artık geçersiz.

İstifanıza bile gerek kalmadan tard edildiniz. Tazminatsız olarak kovuldunuz, meslekten menninize karar verildi.

Ve gıyabınızda tesis edilen bu karar, Kemal Bey tarafından geçen gün vicahiye çevrildi. Temyizi de yok, mahkûmiyetiniz kesinleşti, işiniz bitti.

Elinizde öylece kalakalan kaleminizi CHP’ye satmaya mı karar verdiniz son anda? Geçti, parayı alan o yazıyı döşendi bile.

Bedavaya da verseniz işe yaramaz bundan böyle.

Kemal Bey, gecikenlere para mara ödemeyeceğini zaten söyledi. Yine de meccanen, yani bilabedel CHP’nin hizmetine girip girmemek size kalmış tabii.

Nasıl olsa Kemal Bey’in gözünde ne olduğunuz belli. Her halükârda satılıksınız. Ya hükümete satacaksınız ya CHP’ye. Parayla veya parasız fark etmez ama satmamazlık yapamazsınız.

Kemal Bey son sözünü şöyle söyledi: “Ne kavgası var CHP’de? Hiçbir kavgamız yok. CHP’de kavga var imajı sergiliyorlar. Yeri ve zamanı geldiğinde o gazeteleri ve gazetecileri de teşhir etmekten çekinmeyeceğim. Siyasi yazı yazacaksın, AK Parti’yi eleştirmekten korkacaksın. Tek seçeneğin kalıyor, CHP’yi eleştireceksin. Kendine gazeteci diyeceksin. Kalemini AK Parti iktidarına kiraya verdiysen, olumsuzlukları görmediysen, sen kalkıp CHP’yi eleştiriyorsan senin kalemin satılıktır. Senin kalemini satın almak için asla sana para vermeyeceğim.”

Asla para vermeyeceği o bahtsız gazeteciler kim? Fahiş fiyat mı çektiler yoksa? Kemal Bey’den kaç para istediler ki bu kadar kızdı?

Hayır, piyasayı bilmiyoruz. Kemal Bey yazı başına ne veriyor mesela? Bonkör müdür, eli sıkı mı? Tarife nerelerde seyrediyor, rayiçler ne durumda?

Madem Kemal Bey’in dünyasında mutlak surette satılıktır her kalem, ederini bulanlarla ucuza gidenleri bilelim yeter.

Bir Deki’nin Dersim ricasıdır

 

CHP’de kavga var mı yok mu?

Kemal Bey’in tezine göre yok.

Fakat hemşerisi CHP milletvekili Hüseyin Aygün’ün “Tunceli’nin adı Dersim olsun” diye bir kanun teklifi var.

Kemal Bey’in memleketinde isim değiştirme fikri öteden beri gündemde, destek de görüyor. Sanatçı Ferhat Tunç da değişsin istiyor.

Acaba Birgül Ayman Güler Hanımefendi ile Muharrem İnce ve Haluk Koç beyler ne buyurur bu hususta?

Bir gürültü daha koparırlarsa Kemal Bey yine sükût ile mi savuşturur? Partisinin içinde patlak veren bu kaçıncı siyasi çatışma olur sonra?

Ve şayet bunlar birer kavga değilse ağız dalaşı mıdır, fikir arbedesi mi?

Bir zahmet sufle verse de ne diyeceğimizi bilsek.