Süheyl Batum'a psikolojik harekât

Orduya karşı psikolojik harekâtın belgesi de bulunduğuna göre, bizim Süheyl Batum Hoca'nın sırtı yere gelmez artık.

Orduları psikolojik harekâtla çökertilirken o ikisi seyirci kalmışlar. Astları Silivri’de tutuklu tutuksuz yargılanırken kendileri emeklilik hayatının zevklerine dalmışlar. Süheyl Batum’un “kâğıttan kaplan” sözü onlaraymış. Eski Genelkurmay başkanları Hilmi Özkök ile Yaşar Büyükanıt paşaları kast ediyormuş aslında.
Erinden komutanına güzide ordumuzun hiçbir muvazzaf mensubuna kondurmazmış yoksa o yakıştırmayı. Telaffuz etmek şöyle dursun, aklından dahi geçirmezmiş, hâşâ! Ordu, gözbebeğiymiş Süheyl Hoca’nın.
Özür sadedinde söylüyor bunları. Diyor ki: “TSK üzerinde oyunlar oynanıyor. Koskoca orduyu psikolojik harekât ile çökerttiler... Ordu yıpratılmak istendi. Büyükanıt ile Özkök de çanak tuttular…” diyor da kabahatinden büyük laflar ediyor. 

Sevilmeyen paşaların sırrı
Bu Ergenekon tayfası Yaşar Büyükanıt’a, Hilmi Özkök’e niye takık, düşündünüz mü hiç? Bu cunta muhipleri neden ikisini hiç sevmez; neden bütün hınçlarını, hırslarını onlardan çıkarırlar? Çünkü biri darbe girişimlerine, cunta faaliyetlerine geçit vermedi. Çünkü diğeri 27 Nisan’da e-muhtıra verdi hükümete, ama arkasını getiremedi. Yani birinden demokrasiye başkaldırmadığı, diğerinden darbe yapmayı beceremediği için hazzetmezler.
Süheyl Batum’un gözünde onun için ‘kâğıttan kaplan’ oldular. Cuntacılar işi ellerine yüzlerine bulaştırdıysa, sivil iktidarı devirme komploları başarısızlığa uğradıysa, darbeye heves etmek suç olduysa, sebebi, işte bu iki komutan. Günahları büyük o yüzden. Haybeye değil dile dolanmaları; boşuna değil Süheyl Hoca’nın bu iki isme çakıp durması.
İstifa onurlu bir müessese. Ve üzerinde oyunlar oynandığını söylediği CHP’nin sırtında bir kambura dönüştü Süheyl Batum. Partisine böyle bir iyiliği neden yapmıyor; neden bırakıp giderek bozmuyor oyunları?
Neden elinde kirli bir değnekle yerdeki necaseti karıştırmakta, kazuratını sağa sola sıçratmakta ısrar ediyor, anlamak zor. Madem CHP üstünde kendi şahsı üzerinden oyunlar oynandığını düşünüyor, öyleyse neden çanak tutmaya devam ediyor, izahı zor. 

‘Kâğıttan kaplan’ın belgesi
Sonuna kadar haklı Süheyl Hoca. Orduya karşı bir psikolojik harekât var. Daha geçenlerde patlamıştı haberi, Hoca duymamış galiba.
Gölcük’teki Donanma Komutanlığı’nda gizlenen arşiv belgelerinden birinde yazıyormuş. “Oraj Hava Harekât Planı: Komutana Karşı Yapılacak Psikolojik Harekât ve Komutana Destek Verebilecek Personele Uygulanacak Usuller”e dairmiş belge.
Dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk ve ailesine karşı yürütülecek faaliyetler sıralanıyormuş orada:
“Komutanın takip edilmesi, kendisinin ve yakınlarının telefonlarının dinlenmesi, karargâhta Oraj Planı’na katılmayan komutanların tespiti, gerekli tedbirlerin alınması, sıkıyönetim ilanıyla birlikte Asparuk’a emeklilik dilekçesinin imzalattırılması vs...” diye gidiyormuş.
Tümgeneral Bertan Nogaylaroğlu adına imza açılıymış altında. Belgenin deşifre olmasından sonra TSK’den istifa etmiş Nogaylaroğlu.
Orduya karşı psikolojik harekâtın belgesi de bulunduğuna göre, bizim Süheyl Hoca’nın sırtı yere gelmez artık. Bir de mahkeme kararıyla tescil edilirse doğruluğu, kimse tutamaz onu. Haklılığı askeri belgeyle ispatlanmışken niye istifa etsin Hoca!

.