Jübiiile...

Yıllarca sunuculuğunu yaptığı Star Haber'den ayrıldıktan sonra aylarca sesi soluğu duyulmayan Gülgun Feyman, artık brt'nin ana haber bülteninde karşımıza çıkıyor.

Yıllarca sunuculuğunu yaptığı Star Haber'den ayrıldıktan sonra aylarca sesi soluğu duyulmayan Gülgun Feyman, artık brt'nin ana haber bülteninde karşımıza çıkıyor. Popüler kanallar arasındaki reyting kapışmasından uzak kaldığı için, TRT ekolünden gelen ağırlığını alabildiğine göstermeye başladığı hemen fark edilen Feyman, tecrübesinin getirdiği rahatlığı da hissettiriyor. Ama kamera karşısındaki duruşu, tonlamaları ve vurguları ne kadar düzgün olsa da, yine telaffuz hataları yapıyor. Mesela, birkaç gün önce Beşiktaş'ın 'Şifo' lakaplı kaptanı Mehmet Özdilek'in gelirini Eğitim Gönüllüleri'ne bağışlayacağı veda maçıyla ilgili haberi sunarken, 'jübile'nin i'sini ya da 'saha'nın ikinci a'sını uzatarak okuması, birikimine pek yakışmadı.
Sinatra...
Kendine has üslubuyla tanınan tecrübeli müzik programcısı Sezen Cumhur Önal'ın, Frank Sinatra'nın 14 Mayıs'taki üçüncü
ölüm yıldönümünde Kanal D için hazırladığı özel program, sunuş çekimlerindeki özensizliğe rağmen, çok ilginç arşiv görüntüleriyle, bu unutulmaz yıldızın sahne ve sinema hayatından (mafya bağlantılarına pek değinilmeden) belirgin kesitler aktarıyordu. Sinatra'yla özdeşleşen 'My Way' şarkısının söz yazarı Paul Anka'nın onun için seslendirdiği 'His Way' yorumu, Michael Jackson'ın çocukluk günlerinde yaptığı bir Sinatra taklidi ya da Elvis Presley-Frank Sinatra düeti gibi daha önce pek görülmemiş keyifli sahneler özellikle dikkat çekiciydi. Pazartesi gecesine denk geldiği için Teke Tek'in ardından ancak 02.00 civarında
yayımlanabilen bu program, makul bir saatte yeniden ekrana getirilebilir belki...

YAZARIN DİĞER YAZILARI