Sabaha kadar!

Nedendir bilinmez, NTV birkaç yıl içinde belli bir alışkanlık yaratmış bulunan akşam programlarının tekrar yayınlarını son dönemde iyice geç saatlere kaydırdı.

Nedendir bilinmez, NTV birkaç yıl içinde belli bir alışkanlık yaratmış bulunan akşam programlarının tekrar yayınlarını son dönemde iyice geç saatlere kaydırdı. Oysa, bütün kanallar açısından verimli ve çekişmeli bir zaman dilimine denk geldiği için seçeneklerin çok olduğu 21.00-22.00 civarında başka programları ya da filmleri seyretseler de, mesela Kapalı Kapılar Ardında ya da 90 Dakika'yı saat 01.00'den itibaren kaçırmayan birçok seyirci vardı.
Ama şimdi, bu programları seyretmek için neredeyse sabaha karşı uyumayı göze almak lazım, çünkü tekrar yayınları, hiç lüzumu yokken, nedense 02.00 sonrasına bırakıldı. Üstelik onların yerine yeni programlar getirilmiş de değil, 01.00'den itibaren yine tekrar yayınlar var, üstelik çoğu da zaten farklı zaman dilimlerinde birkaç kez ekrana gelen programlar oluyor.
Sinemaseverlere...
Malum, sayfamızda bir tanıtım köşesi de var, ama yer darlığı yüzünden yazılamayınca, kendi yerimin de dar olmasına aldırmadan, bazı özel filmlere dikkatinizi çekmeyi görev addediyorum. Bu akşam Digitürk'ün 3 kanalında farklı türlerden 3 sıkı film var, haberiniz olsun: 21.15'te MGM Movies'de Woody Allen'ın siyah-beyaz görüntülerle Gershwin besteleri eşliğinde 'entelektüel çevre'sinden trajikomik insan manzaraları aktardığı 'Manhattan', 21.30'da Moviemax 2'de Jack Nicholson'ın büyük usta Stanley Kubrick yönetiminde unutulmaz bir performans çıkardığı 'Cinnet' (Shining) ve 00.35'te Moviemax'te Pedro Almodovar'ın daha 'durmuş
oturmuş' görünse de heyecan ve keyif veren son dönem filmlerinden 'Çıplak Ten' (Live Flesh)...

YAZARIN DİĞER YAZILARI