Sürpriiz!..

Amerika'da, diyelim ki Jerry Springer'a en iyi 'tartışma programı sunucusu' ödülü vermek kimsenin aklına gelir mi?

Amerika'da, diyelim ki Jerry Springer'a en iyi 'tartışma programı sunucusu' ödülü vermek kimsenin aklına gelir mi?
Ama bu memlekette tam da böyle bir şey olabiliyor işte! Muhtar bey birkaç yıldır en iyi 'haber sunucusu' ödüllerine layık görülüyor!
Malum, kendisi bir 'tartışma programı' da yapıyor, yani Springer çağrışımı zaten boşuna değil: Kapıştırma taktikleri hususunda ondan geri kalmayan Muhtar bey, son haftalarda 'Ateş Hattı'ndaki danslarına kıvrak canlı yayın figürleri de katmaya başladı üstelik!
Bilen bilir, Springer, stüdyodaki konuklarının karşısına aniden onları sinirlendirecek birilerini çıkarıp 'sürpriz' yapar: Önce gerginlik yükselir, sonra da kavga kıyamet!
Muhtar bey, üç hafta önce tertiplediği 'rüşvet pazarlığı' canlı yayını epey yankı yaratınca, geçen hafta da ele aldığı konuyu doğrudan 'göstermeye' karar vermişti: 'Şöhret için soyunmak' ile 'sanatta çıplaklık' meselelerini karıştırarak yürüttüğü kapışma vesilesiyle, aynı anda bir fotoğraf stüdyosunda program için özel olarak yapılan 'mayolu' çekim çalışmalarını ekrana getirdi! 'Ateş Hattı'nın ne mene bir program olduğunu bilmezmiş gibi oraya çıkıp ümitsizce meram anlatmaya çalışan bazı konuklar konuşurken, fotoğrafçıya seslenerek alay eder gibi 'RTÜK kurallarına uygun pozlar çekin' diyen Muhtar beyin kameramanı, modelin kalça ve göğüs nahiyesinden yakın çekim görüntüler aktarıyordu!
Bu hafta ise, canlı yayın numarası, daha kışkırtıcı bir 'hamle' olarak tasarlanmıştı. Muhtar bey, yılbaşı kutlamalarına İslamcı ya da milliyetçi argümanlarla karşı çıkanlara 'sürpriz' yaparak aniden stüdyoya davet ettiği Mezdeke üçlüsüne dakikalarca göbek attırdı!
Belli ki bu atraksiyonları pek sevdi, 'eylemleri' sürecektir, 'Ateş Hattı'na çıkıp makul laflar edebileceklerini sananların haberi olsun!