Baros?un golü ve dirseği!

Rakip ceza alanına girmekte olan Milan Baros?un arkaya dönerek, takım arkadaşlarına; ?hadi sizde baskı kurun? işaretini yapması, fazlası ile ilginç geldi!

Rakip ceza alanına girmekte olan Milan Baros’un arkaya dönerek, takım arkadaşlarına;
‘hadi sizde baskı kurun’ işaretini yapması, fazlası ile ilginç geldi! Arkadaşlarını ateşlemeye çabalayan Baros, ‘işaret’ dilinin hemen ardından Arda’nın akıl dolu pasını alıp öylesine  bir gol attı ki, dil ortak olup çıkıverdi. ‘Muhteşem’ şeklinde nitelenecek golün ardından Galatasaray’dan atak, yok ataklar beklerken, savunmanın uzaklaştırmayı başaramadığı top ikinci köşe atışında Erhan Albayrak’ın ayağına geldi ve Sanctis’in koruduğu kaleye eşitlik sayısı olarak giriverdi. Erhan Albayrak’ın vuruşu veya attığı gol, Baros’un kaydettiği ‘o’ sayı ile hiç bağdaşmadı ama skor on birinci dakikada eşitleniverdi. Ve, ‘sıradan’ bir o kadar da ‘sıkıcı’ ilk yarı izlemek zorunda kaldık.
Hasan Şaş, Meira, Servet, Hakan Balta dörtlüsünden oluşan savunma bloğunun önündeki isimlerden; Mehmet Güven ile Ayhan Akman’ın orta hallisi Ayhan, vasatı dahi bulamayan futbolu ile hatalı paslar dağıtan ve de ‘saç baş yoldurtanı’ Mehmet idi. Arda sağda, Lincoln ortada, Kewell solda, Baros’da önlerinde. Lincoln, ikinci forvetti ama Zafer Demir’in markajından kurtulmayı başardığı dakikalarda. Kuşkusuz, ‘Nöbetçi Teknik Direktör’ Giray Bulak, karşılaşma öncesi savunma bloğunun önündeki Zafer Demir’in, ‘Ne yap ne et, Lincoln’e geçit verme’ şeklinde fısıldamış kulağına. Galatasaray adına bir diğer sorunda, Cihan Haspolat’ın Harry Kewell’in yolunu kapamasıydı. Kewell’ı izlemek büyük keyif, geçecek yol bulduğunda!
Michael Skibbe’yi onca sakat futbolcunun yokluğunda, kurduğu kadro için yermek olası.
Nedir, eleştirilerin yoğun olacağı nokta? Tabii ki, Mehmet Güven! Bunun dışında
hatası var mı? Bana göre yok. Sorun Galatasaray’ın motivasyonunda. Hızlı başladılar, Baros ile mükemmel bir gol kaydettiler, üç dakika sonra yanıt gelince de demoralize oluverdiler. Skibbe, Mehmet Güven’i, bizler gibi ‘güvensiz’ bulunca ikinci yarıya Volkan Yaman ile başladı. Hakem Yunus Yıldırım, Baros’un Konyaspor ceza alanı içinde topa kafasıyla sahip olurken Şener’i oldukça ‘bariz’ şekilde ittiğini gördü mü, görmedi mi? Bilinmez, bilinen;
bu pozisyonun ardından Lincoln’ün kafasını uzattığı ve attığı gol ile Galatasaray’ı bir kez daha öne geçirdiği.
Çok geçmedi, Baros sağ kanattan gelip bu kez tartışmayı gerektirmeyecek bir gol daha kaydetti ve fark ikiye çıkıverdi.
Giray Bulak sahadaki en başarılı oyuncusu Erhan Albayrak’ı dışarı aldı, konuk ekip motivasyonunu ve de oyun disiplinini yitirdi bu dakikalarda da oyunda Galatasaray’ın baskısı arttı. Kewell farkı üçe çıkaran golü atan isim oldu. Geceden belleklerde ne
kaldı? Baros’un mükemmel golü ve dirseği!