Beni evden aldırmayın!

Aziz Yıldırım ile Haldun Üstünel?i baştan uyarmakta yarar var, beni evden aldırmaya kalkışmayın, boşuna yormuş olursunuz ?malum şahısları!? Okurken de, yazarken de gülüyorum!

Aziz Yıldırım ile Haldun Üstünel’i baştan uyarmakta yarar var, beni evden aldırmaya kalkışmayın, boşuna yormuş olursunuz ‘malum şahısları!’ Okurken de, yazarken de gülüyorum! Nedir beni böylesine güldüren? Ne, Mahmut Uslu’nun ‘sinkaf’ ihtiva eden cümleleri karşısında sinirlerine gem vurmayı başaramayıp Aziz Yıldırım’a; “Bu gece onu evinden aldırırım” tehdidini savuran Haldun Üstünel, ne de Üstünel’ün serzenişine; “Çok konuşma bak, ben seni evinden aldırırım” yanıtını veren Aziz Yıldırım...
Yazılanlar, çizilenler doğru mudur, eğri midir, yoksa bire bin mi katılmıştır, çözmeye çabalarken ‘buluverdim!’ Şayet spor sayfası müdavimlerinden değilseniz, ya da derbinin ardından olup biten pek fazla ilginizi çekmedi ise açılımını yapmak gerekli... Yazılanlara göre; ‘Yönetici’ taifesinin de yer aldığı ‘Şeref Tribünü’nde Emre Aşık’ın kendi kalesine gönderdiği sayı sonrası ortalık karışıvermiş. Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu ‘sinkaflı’ cümleler kurmuş, Galatasaraylı yönetici Haldun Üstünel de; “Otur yerine küfür etmeden sevin” ikazını yapmış. Devre arasında kavganın boyutu değişmiş, Haldun Üstünel, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a, Uslu’yu şikâyet edip; “Kimse benim anama küfredemez” demiş. Başkan Aziz Yıldırım, Üstünel’i sakinleştirmek için epeyce çabalamış, ‘devlet erkânı’ da olup bitene tanıklık etmek zorunda kalıvermiş. Özetle; kısa sürede ‘rezillik’, ‘edepsizlik’ diz boyu seviyesine ulaşıvermiş. Beni güldüren bu ‘vurdum duymazlık’ olamaz haliyle, değil mi?
Olup bitenin ardından Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamaya siz de güldünüz mü, merak ettim! Anadolu Ajansı’nın haberi aynen şöyle: “İki kişi arasında yaşanan ve tamamen yanlış anlaşılmadan kaynaklanan münferit bir olayın bu şekilde basına malzeme yapılması ve olaysız ve heyecan dolu geçen bir derbiye gölge düşürülmeye çalışılması yakışık almamıştır. Maç esnasında asbaşkanımız sayın Mahmut Uslu’nun maçın yan hakeminin verdiği bir karara gösterdiği tepkiyi, skor 2-1 olduktan sonra aniden anımsayıp kendi üzerine alınan Galatasaray yöneticisi sayın Haldun Üstünel, kendisine sarf edilmemiş bu sözleri bahane ederek hem yönetimimizi suçlamakta hem de gereksiz yere gündem yaratmaya çalışmaktadır...”
Fenerbahçeli yöneticiler bu açıklamayı yaparken hiç mi düşünmediler? Asbaşkan Mahmut Uslu’nun ‘sinkaf’ içeren cümleler kurduğunu kabul edip, sözlerin Haldun Üstünel’i değil, yan hakemlerden birisini hedef aldığını itiraf ediyorlar. Bir başka anlatım şekli ile Mahmut Uslu’nun Haldun Üstünel’in değil karşılaşmanın yan hakemlerinden Serkan Ok ya da Aleks Taşçıoğlu’nun annesine küfür etmesinin sorun yaratmayacağını dile getiriyorlar! Ben hala gülüyorum, onlar ne yapıyorlar bilemiyorum! Rezilliğin de sınırı vardır, kendini bilmezliğin de!.. Hangi kulüpten olursa olsun, bir şekilde ‘yönetici’ sıfatını edinen şahıslar sporu spor olmaktan çıkarıp, rant peşinde koşturduğu sürece nice ‘rezilliklere’ tanıklık edeceğimiz ortada. Bir başka merakım da Futbol Federasyonu ile Merkez Hakem Kurulu’nun Fenerbahçe yönetimine bu konuda soru yöneltip yöneltmeyeceği yönünde. Aklınızda bulunsun, stadınıza gelen konuk yöneticiye küfür etmek ‘etik’ olarak kabullenilemez ancak yan hakemin annesine ‘sinkaf’ serbest! Yazının başında belirttim, beni evden aldırmayın zira akşamları Beşiktaşlı Hüseyin, Fenerbahçeli Can, Galatasaraylı Tacidar, Erhan’a konuk olup geç saatlere kadar sohbet ediyoruz, elbette anzarot eşliğinde...