Fener oynamadan kazandı...

Hiç kimse inandıramaz beni, hakem Bünyamin Gezer?in dün gece ?yansız? maç yönettiğine! Bunun açılımı: ?kurgu!? Birinci ve ikinci sarı kart Edouard Cisse?ye! İlginç olanı...

Hiç kimse inandıramaz beni, hakem Bünyamin Gezer’in dün gece ‘yansız’ maç yönettiğine! Bunun açılımı: ‘kurgu!’ Birinci ve ikinci sarı kart Edouard Cisse’ye! İlginç olanı hakemin kartların yerinde kullanması! Bünyamin Gezer, tartışmasız Cisse’yi doğru kararlar ile oyun dışında bıraktı. Ne var ki, oyunun başında göstermesi gereken kartları da göstermedi ve çifte standart uyguladı!
Mustafa Denizli’nin sahaya sürdüğü kadro, doğal olarak tartışılır. Tello ve Holosko yedek kulübesinde, Serdar Özkan ile Ekrem Dağ sahada... Fenerbahçe golü öylesine rahat ve erken buldu ki, açıkçası köşe atışından gelen topa kafasını uzatıp takımını öne geçiren Selçuk bile şaşırdı meyin yuvarlağın filelere gidişine. Beşiktaş yediği golün ardından ‘başarılı’ denecek düzeyde futbol oynamaya başladı. Delgado uzunca aranın ardından hatasız dağıtıcılık yaptı, Ekrem Dağ sol çizgide ‘mükemmel’i yakaladı. Eşitlik sayısı da Ekrem Dağ’ın sol çizgiden sürdüğü topu Mert Nobre’ye vermesi ile geldi zaten. Mert Nobre’ye sadece dokunmak kaldı ama Brezilyalı asıllı oyuncu elinden geleni yapmaya çabalıyordu oyun içinde.
Beşiktaş ceza alanı içine gelen uzun topa hamle yapan Zapotocny, topu Rüştü’ye bıraktı araya giren Güiza da Rüştü’nün çaresiz bakışlarına aldırış etmeden Fenerbahçe’yi bir kez daha öne geçirdi.
Cisse’nin ikinci sarı kartla saha dışına çıkmasının ardından da Beşiktaş, ‘oynama’ istemini yitirdi. Elbette bunda, sağ kanatta ‘beceriksiz’ hamleler yapan Serdar Özkan’ın, savunmanın solunda rakiplerini çekerek durdurmaya çabalayan İbrahim Üzülmez’in, zaman zaman kendisini ‘forvet’ oyuncusu sanan Gökhan Zan’ın, Güiza’yı golü attıran Zapotocny’nin  fazlası ile payı vardı. Fenerbahçe, belki de sezonun en rahat gollerini Beşiktaş karşısında buldu dün gece. Mustafa Denizli, yetmişinci dakikaya kadar bekledi ve Serdar Özkan’ı oyunda tutup Zapotocny ile Filip Holosko değişimini yaptı. Beşiktaş’ın bu değişim ile hareketlenmesi söz konusu olabilirdi ki, taktik böyleydi doğal olarak, ancak Denizli takımının sahada on kişi kalacağını ve diğer oyuncuların gereğinden fazla yorulacağını hesaba katmamıştı. Elbette, son yarım saatlik zaman diliminde taze geç oyunun gidişatını değiştirebildi. Bu nedenle de fazlaca efor sarf eden Mert Nobre de yerini Bobo’ya bıraktı. Özetle: Ekrem Dağ’ı sol açıkta çok beğendim. Fenerbahçe oynamadan kazandı, Beşiktaş azıcık oynadı ama onu da yüzüne gözüne bulaştırdı! Hakem Bünyamin Gezer ne mi yaptı? Geneline baktığınızda ‘tertemiz’ maç yönetti! Ama ‘eyyamcılık’ da böyle bir olgudur zaten, bir kez yapar geriye çekilirsiniz, altta kalanın da canı çıkar!