Kapalıdan Hüseyin Üzmez resitali!..

Musa Büyük?ün Rodrigo Tello?ya yaptığı gereksiz, bir o kadar da acımasız sertlik, sadece ?o? dakikaya kadar tribündeki anlamsız icraatların sahibi Beşiktaş yandaşını değil...

Musa Büyük’ün Rodrigo Tello’ya yaptığı gereksiz, bir o kadar da acımasız sertlik, sadece ‘o’ dakikaya kadar tribündeki anlamsız icraatların sahibi Beşiktaş yandaşını değil, sahada siyah-beyazlı formayı giyen oyuncuları da harekete geçirdi! Matias Delgado söz konusu sertliğin ardında kazanılan serbest atışta topu kaleye gönderdi, ceza alanı içinde son dokunan Mert Nobre de golü kaydeden isim oldu. Öncesinde, Beşiktaş ligin son basamağında bulunan, iki puan sahibi, teknik direktörü cezası nedeni ile tribünde oturan, kadrosundaki üç Sırp futbolcu da hafta içinde habersizce kenti terk eden Körfez ekibinden bir dakika içinde iki adet gol yemişti. Şaka gibi!..
Mustafa Denizli’yi ‘teknik’ ve ‘taktik’ konuda eleştirmek haddime değil ama aklıma takılıverdi. İki hafta önce İbrahim Üzülmez’in yerinde başarı ile görev yapan Ekrem Dağ’ın bu kez Serdar Kurtuluş’un yerini alması, yerinde bir karar mıdır? Ekrem Dağ, iki ayağını da kullanıyor olabilir ama sanki beyni sol kanatta kalmış gibi! Ve Cisse, arada sırada bir ya da iki adet yerini bulan pas verdiği için bu takımda direkt oynayabilir mi? İbrahim Üzülmez demeye dilim varmıyor! Bence değil Beşiktaş, sıradan bir süper lig ekibinde dahi forma giyemez Üzülmez ama!..
Önce Tamer, bir dakika sonrasında da Semavi, attıkları goller ile Beşiktaş’a sıradan olmayan şaşkınlık yaşattılar. Tribündekiler kendi ‘havalarında’ bir şarkı tutturmuş giderlerken, sahaya bakma ve oyunu sahiplenme gereksinimi duydular! Öyle ya, Beşiktaş ligin son basamağında yer alan Kocaelispor karşısında iki farkla mağlup durumdaydı. Nobre’nin aradaki farkı bire indiren sayısının ardından Filip Holosko skoru eşitledi ve heyecan oyunun ikinci bölümüne taşındı. Cisse de yerini Gökhan Zan’a bıraktı. Son haftaların ve dün gece ilk yarının bolca eleştirilen ismi Delgado attığı ‘güzel’ golle Beşiktaş’ı öne geçirdi. Çok geçmedi Nobre bir kez daha kendisini gösterdi ve ardından Bobo’yla skor 5-2’ye taşındı.
Peki, bu Beşiktaş nasıl oldu da, son sıradaki rakibinden bir dakika içinde iki gol yedi? Bizim ligimizde uzunca süredir, evinde oynamanın ‘avantajı’ ya da deplasmanda mücadele etmenin ‘dezavantajı’ söz konusu değil. Bunun yanı sıra, ‘Anadolu’ ekibi ile ‘Üç büyükler’ sendromu gerilerde kaldı. Artık herkes atabiliyor, herkes de yiyebiliyor. Beşiktaş’ın aşmakta zorlandığı nedir? Mustafa Denizli gerçeğini kabullenemeyen tribünler! Zaman içinde bu
sorun da aşılacak kuşkum yok. Beşiktaş da daha iyi oynayacak... Dün gece alkışlarım ne
gol atanlara, ne de attıranlara. Eleştirdiğim kimi zamanda yerdiğim tribünlere O ne kadar güzel; “Hüseyin Üzmez söylemiydi!”