Alo seks...

Burada cep telefonları minicik veletlerde bile var. Çünkü bir saldırı anında ailelerine acil ulaşmaları gerekiyor...

Burada cep telefonları minicik veletlerde bile var. Çünkü bir saldırı anında ailelerine acil ulaşmaları gerekiyor... Bu yüzden neredeyse bakkaldan çok, telefon satan dükkân var. Bu yüzden firmalar arasında müşteri kapabilmek için kıyasıya rekabet var. Şirketler telesekreterden seks hatlarına dek her tür hizmeti canla
başla veriyor. Seks hatları da yoğun ilgi görmekte.
Ama son dönemde dindar kesimler bu durumdan rahatsız olduklarını gösteriyor. Bu kesimin gazetelerinde telefon reklamlarının yanı başında hahamların bu minik zımbırtılardan hazzetmediğine dair haberler çıkıyor.
Hahamlar fark etmiş ki, bütün gün Yahudi kutsal metinlerini çalışması gereken din okulu öğrencilerinin bazıları zındıklık yapıp cep telefonlarının seks hatlarına dadanıyor. Hahamlar dinci gazetelere, 'Cep telefonu reklamlarını yayınlamayın' demiş ama işe yaramamış. Gazeteler, gelir kaybetmemek için orta yol bulmuş: Reklamı yayımlıyorlar, hemen yanına da hahamların rahatsızlığını vurgulayan yazılar koyuyorlar.
Firmaların savunması da basit: Eğer müşterilerimiz alo seks hizmeti istemiyorsa bize başvurur, biz de telefonları bu hatlara kapatırız ama çok ilgi gören bu servisimizi ortadan kaldırmayız.
Çünkü hizmet esastır.
Hahamlar ikna olmadı. Bazı dindarların şeytana uyup telefonlarını bu hatlara kapatmayacağından endişeliler. Ve cep telefonlarını boykota hazırlanıyorlar. Ama bence pek tutmaz. Çünkü buralarda insanların dindar olması günah işlemelerine engel değil...
Kohl'a biber ne gerek!
"AB Hıristiyan kulübüdür ve Türklere bu kulüpte yer yoktur" diyen eski Almanya Başbakanı Helmut Kohl'dan intikamı Türkiye'nin Ortadoğu'daki en yakın müttefiki İsrail'in biberi aldı.
Kohl, bu hafta İsrail Cumhurbaşkanı Moşhe Katsav'ı ziyaret etti. Katsav bizim isottan bile acı biberi Kohl'a gösterip, "Siyasi rakiplere bundan yedirmek lazım" dedi ama Kohl, "Aman ne güzel, bana yiyecek ikram ediyorlar" diye sevinip biberi ağzına atıverdi. Allah'tan bayan Katsav biberin yanında duran domatesi acilen Kohl'un ağzına tıkıp acısını biraz hafifletti. İsrail gazeteleri haberi, "Kohl, yutamayacağı lokmayı ısırdı" diye duyurdu.
'Cumhurbaşkanlığında biberin domatesin işi ne' diye düşünüyorsanız yanıt basit: Bugünlerde Şavuot bayramı var. Yani Tevrat'ın indirilmeye başlanmasının yıldönümü. Süt ve tarlaların ilk ürünleri kutsanıyor. Çünkü Tevrat Yahudi inancına göre süt gibi beyaz ve bereket getiriyor.
Bayramda bol bol dua ediliyor, yeniliyor içiliyor. Hatta ileri gidip eğlenmek için birbirlerini su tabancalarıyla ıslatıyorlar. Bayramın ilk günü sokağa çıkayım dedim ama eve sırılsıklam döndüm. Bana su tabancasını doğrultan çocuklara İbranice hayır anlamına gelen 'Lo lo' diye bağırmam işe yaramadı. Kohl'dan beter olmamak için ben bu bayram evdeyim...