Kim kimin arkasında?

Türkiye bir komplo teorileri cenneti. Burada hiçbir şey göründüğü gibi değil.

Türkiye bir komplo teorileri cenneti. Ayrıca rastgele seçilecek herhangi birinin, herhangi bir mevzuda bıyık altından gülümseyerek “o işin aslı öyle değil” diyebildiği tek ülke. Burada hiçbir şey göründüğü gibi değil. Geçen hafta CHP içinde yaşananlar da bunu bir kez daha kanıtladı. Hazır elime fırsat geçmişken gerek Türkiye gerek dünya çapında doğru bilinen yanlışlardan, yanlış bilinen doğrulardan ve yanlış bilinen yanlışlardan bazılarını okuruma anlatmak istedim. Bakın, aslında kim kimin arkasında, kimin eli kimin cebinde..
Kılıçdaroğlu’nun arkasında Gürsel Tekin; onun arkasında da Önder Sav var. Bunlar bilimsel gerçekler. Önder Sav’ın arkasında Deniz Baykal gizleniyor. Onu yöneten gizli güç de JFK. Ama JFK öleli 47 sene olduğu için CHP sahipsiz. CHP naif.
Necmettin Erbakan’ın arkasında Cavit Sermet Yeniköy adında 206 yaşında bir antropoloji profesörü var. Onu bugüne kadar yalnızca iki kişi görebildi. Mersin, Londra ya da Cannes’da yaşadığından şüpheleniliyor.
Shaquille O’Neal’in arkasında Malcolm’El’Colm O’Hara’O’Beal var. İsminde tam 5 apostrof olan bu siyahi basketbol gurusu tam 12 ayak (5 metre) boyunda ve yeşil gözlü. Perde arkasından üçlüğü kodu mu fileden “şreeekkkkkk2” diye ses çıkartabildiği söyleniyor.
Amerika’nın arkasında İsrail, İsrail’in arkasında ise Ambrolosia adında hiç bilinmeyen başka bir ülke var. Ambrolosia İsveç’in oralarda bir yerlerde saklanıyor.
Ünlü yazar Hanefi Avcı’nın arkasında Orhan Pamuk var. Perde arkasından Pamuk’u yöneten isimse Elif Şafak. Elif Şafak da direkt olarak Sinan Çetin’e bağlı olarak çalıştığından Sinan Çetin Orhan Pamuk’un tam arkasında değilse bile, amorsundaki flu resim sayılabilir. Mahsun Kırmızıgül ise Pamuk’un gizli kasası.
Tuna Kiremitçi’yle ilgili tek bir şey söyleyeceğim. Tuna Kiremitçi. The bold and the beautiful.
Zeki Demirkubuz’un arkasında İzzet Altınmeşe var. Ahaha şaşırtıcı değil mi? İzzet Altınmeşe ise Kanada gizli servisi tarafından yönetiliyor. Altınmeşe zaten Kanada’nın bayrağındaki meşe yaprağından başkasını sembolize etmiyor. Şanzelize!
Beşiktaş Spor Kulübü’nün arkasında Sönmez Filament Voleybol Erkek Takımı var. FİLAMENT sizce de çok saçma bir kelime değil mi? işte bu kanıt göstergebilimin alanına giriyor. Hemen anlamanızı beklemiyorum.
Bülent Ersoy’un arkasında kimse yok. O her zaman tek başına çalışır.
Sedat Peker, Sedat Peker’in yeğeni. Bu nedenle arkası çok sağlam.
Kaldı mı dohuz?
Ayşe Arman’ın arkasında akla ilk geleceği üzere Giorgio Armani yok. Sevtap Parman var. Biraz yerim olsa size bu soyadı haritası üzerinden neler anlatacağım ama işte...
Tan Sağtürk Rus Bale Mafyası’na bağlı çalışıyor. Alman ve İngiliz pasaportuna da sahip. Sağtürk’ün bir keresinde bir pusuya düşürüldüğü ve tam 33 kişiye karşı şpagat açtığı söylenegelir.
Eyüp Can’ın arkasında Baracak Obama var. Obama’nın seçim sloganını anımsayalım: “Yes we can!” Şimdi Eyüp Bey’in ortanca ismi daha anlamlı geldi değil mi? Eyüp Ken.