Köşem elden gidebilir

Yemekte İsmet Berkan aradı. Birazcık tersledim. Galiba bana kızdı. Transfer olabilirim." /> Köşem elden gidebilir

Yemekte İsmet Berkan aradı. Birazcık tersledim. Galiba bana kızdı. Transfer olabilirim." /> Abdullah bey Köşk'e çıkar mı? - CEMİL MÜNECCİM - Radikal

Abdullah bey Köşk'e çıkar mı?

<strong><em><font color="#CE0000">Köşem elden gidebilir</font></em></strong><br></br>Yemekte İsmet Berkan aradı. Birazcık tersledim. Galiba bana kızdı. Transfer olabilirim.

Cuma akşamı tam sofraya oturduk, gazeteden İsmet Berkan bey aradı, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin İstanbul'da Kumkapı'da balıkçı esnafıyla sohbet ettiğini, esnafın ona 'Başbakan olarak kalın' diye tezahürat yapması üzerine de 'Aynen' diyerek kafa salladığını ve 'Siz ne diyorsanız o' dediğini aktardı.
Ben de kızdım ama belli etmemeye çalıştım, cevaben 'Bana bunları anlatmanıza gerek yok, biliyorsunuz ben sadece papatyalarıma güvenirim, zaten kaç gündür papatyalarım Tayyip beyin cumhurbaşkanı olmayacağını söylüyor, keşke benim yazılarımı daha dikkatli okusanız' dedim.
İsmet bey, 'Okumaz mıyım, size yazı yazmanızı bu yüzden, değerinizi bildiğimiz için teklif ettik zaten' gibisinden bir şeyler söyleyip kapattı, galiba bana kızdı, bu köşenin son günlerini yaşıyor olabiliriz sevgili okurlarım.
Zaten bizim torun söyledi, bugünlerde medyada bir hareket bir hareket... Sabah gazetesinin umumi neşriyat müdürü Fatih Altaylı bey ya kovulmuş ya da kendisi istifa etmiş veya istifa etmesi istenmiş. Altaylı bey, benden yazar atmamı istediler o yüzden bırakıyorum, diyormuş ama başkaları da 'Tam tersine o yazar atmak istedi, TMSF (doğru yazdım mı, kontrol ediverin artık) yazar attırmadı' diyormuş.
Bizim torun, 'Birisi yalan söylüyor ama hangisi acaba' dedi, ben de 'Eğer arada bu kadar fark varsa buna yalan denmez, herhalde ruh sağlığıyla ilgilenenlerin buna taktıkları başka bir isim vardır, ben bilmem' dedim.
Her neyse, Fatih Altaylı bey ayrılınca koca Sabah gazetesinde bana da bir yer açılır mı acaba diye düşünmeden edemedim. Yani anlayacağınız bu köşe yazarlığı mikrobu bir kez insanın içine girince çıkmıyormuş, şimdiden köşemde transfer tekliflerine açık olduğumu yazmaya başladım, baksanıza.
Tabii insan köşe yazarı olunca dedikodular da ona doğru akmaya başlıyor. Dün bizim dünürün daha önce tüyo aldığı AKP'deki çaycıdan bir bilgi geldi, 'Tayyip bey Köşk'e çıkmıyor ama yerine Abdullah Gül'ü gönderiyor' dedi. Yani Köşk'e Gül bey çıkacakmış. Hadi hayırlısı. Bizim çaycı, Gül beyin korumasıyla yakın arkadaşmış, koruma ona 'Şu Müneccim beye bir sorsan, Abdullah bey Köşk'e çıkacak mı, o çıkarsa ben de Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürü olacak mıyım' demiş.
Polislere saygım büyüktür, onlardan gelen hiçbir isteği kıramam. O yüzden bugün Tayyip bey için değil Abdullah beyin koruma müdürü için papatya falımıza bakalım.
Olacak, olmayacak, olacak, olmayacak, olacak... Vee son yaprak: Olacak.
Evet sevgili kardeşim, Abdullah bey cumhurbaşkanı, siz de Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürü oluyorsunuz. Şimdiden tebrik ederim.
Papatyalar yanılmazlar, sevgili okurlarım, hiç unutmayın.