Beni okuyan kazandı!

Birkaç gün önce, papatyama Abdullah Gül beyin cumhurbaşkanı olup olmayacağını sormuşum, 'Evet' demiş. Eh, bu gurur torunlarıma da yeter!

Sevgili okuyucularım, bu yazı benim tamı tamına 21. yazım.
Yani aradaki bir günlük kazai boşluk hariç sizinle tam 22 gündür her gün hasbıhal ediyoruz, özellikle Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağını konuşuyoruz, benim bu konuda en güvenilir ve en bilimsel öngörü aracı olduğunu ısrarla söylediğim papatya fallarımıza bakıyoruz.
Tabii dün itibarıyla cumhurbaşkanı adayımızın kimliği belli oldu. O yüzden ben de bugünkü yazımda size geride kalan 20 yazıda açtığım papatya fallarının bir bilançosunu vermek, bir nevi hesap vermek istedim.
Tabii çoğunlukla Tayyip beyin aday olup olmayacağı konusunun üzerinde durmuşuz.
Tam 16 kez Tayyip bey için papatya falı açmışım. Bunların yedi seferinde Tayyip beyin aday olacağı sonucu çıkmış, dokuz sefer ise aday olmayacağını söylemiş bana papatyalarım.
Yani, eğer bu köşeyi düzgün takip etselerdi, keşke imkân olsa bütün Türkiye bu köşeyi takip etmiş olsaydı, Tayyip beyin aday olmayacağını öğrenmek için düne kadar beklemeleri gerekmeyecekti. Benim papatyalarım bu neticeyi çok önceden ve defaten vermişler zaten.
Gurur duydum!
Yazılarımdan ikisinde Devlet Bakanımız Nimet Çubukçu hanımefendinin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağını sorgulamışım. Hatta diyebilirim ki Çubukçu hanımın aday adayı olduğunu ilk yazan ben olmuşum. Ama maalesef her iki seferinde de papatyalarım Çubukçu hanıma cumhurbaşkanlığı adaylığı için şans vermemiş.
Bir yazımda Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın vermek istediği mesajı tartışmışım ve papatyama 'Büyükanıt paşa, biz karışmayız mı demek istedi yoksa sahiden cumhurbaşkanı sözde değil özde Atatürkçü olmalı mı demek istedi' diye sormuşum ve o gün çıkan çoğu gazetenin yazdığının aksine paşamızın 'Sözde değil özde' demek istediği sonucunu vermiş papatyam.
Ve büyük sürpriz en sona: Bundan sadece birkaç gün önce, papatyama Abdullah Gül beyin cumhurbaşkanı olup olmayacağını sormuşum ve papatyam 'Evet' demiş, 'Olacak.'
Eh, bu gurur, bu şeref bana da torunlarıma da yeter!