Hasan Cemal bey neyin peşinde?

Hasan Cemal Bey, Ankara'ya cumhurbaşkanlığı seçimleri için nabız tutmaya gitmiş. Benim falım dururken ne nafile bir çaba!

Benim rahmetli dedem Münir Müneccim'i kimse bilmez de, Hasan Cemal beyefendinin dedesi Cemal Paşa'yı herkes bilir.
Gerçi rahmetli dedeme haksızlık etmeyeyim, o fal ilminin ülkemizdeki en önemli temsilcilerindendi, Padişahlarımız Sultan Reşat'ın ve Sultan Vahidettin'in falcısıydı ve elbet kendi çapında bir şöhrete de sahipti. Ben dedemim son zamanlarına denk geldim, o vakitler gözleri iyice zayıfladığından artık su ve kahve falına bakamıyor, sadece papatya açıp iskambile bakıyordu. Ama etrafında hem öğrencisi hem de fal baktırıcısı eksik değildi.
Zamanında rahmetli dedeme fal baktıranların torunlarına bugün ben bakıyorum, bu da bizim iftiharımızdır. Neyse yine konuyu dallanıp budaklandırdım, bu Cemal Paşa'nın torunu Hasan Cemal bey, gazeteci sıfatıyla Cumhurbaşkanlığı seçimi için nabız tutmaya Ankara'ya gitmiş, Meclis Başkanımız Bülent Arınç beyefendi ile, Başbakan Yardımcılarımız Abdullah Gül beyefendi ile, Abdüllatif Şener beyefendi ile mülakatlar yapmış.
Aslında nafile bir çaba. Artık dünya âlem biliyor, cumhurbaşkanlığı konusunda, daha doğrusu Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı konusunda en sağlıklı, en bilimsel, en doğru, günün ruhunu en yansıtır bilgileri Türkiye ve gururla söylüyorum dünya, bu köşeden, bendenizin günlük olarak açtığı papatya fallarından alıyor.
Hemen söyleyeyim, Radikal gazetesinin akıl edip bana yazdırdığı bu köşeyi kıskananlar da az değil. Gerek rakip medya grupları ve TMSF yönetimi, gerekse çeşitli partilerin kontrolündeki belediyeler, bu köşenin sağlıklı biçimde yayımlanmasını engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Amaçları hür basını susturmak ve papatya falı açma hürriyetini baskı altına almak.
İnanır mısınız muhterem okurlarım, son günlerde fal açmak için sağlıklı papatya bulmakta zorlanıyorum. Malum bu fal, hepsi de hormonlu ve yapay tohumlu kesme çiçek papatyalarla bakılamaz, bu fal ancak Allahın bize bir hediyesi olan doğal (veya yabani) papatyalarla bakılabilir.
Belediyeler benim papatya kaynaklarımı kurutmak suretiyle bu falın açılmasını engelleme gayreti içindeler. Rakip medya grupları ile TMSF ise paralarını boşa harcıyor, kesme papatyaları her sabah satınalıp beni bu yolla engelleyebileceklerini sanıyorlar.
Ama ben rahmetli dedemden ve babamdan her zaman tedbirli olmayı ve yeteri kadar papatyayı el altında bulundurmayı da öğrendim. Yani papatya falı bakma hürriyeti engellenemez.
Ve siz de biliyorsunuz, papatyalar hiç ama hiç yanılmazlar!
Bugünkü falımızı, Hasan Cemal beyefendinin Ankara'da tuttuğunu söylediği nabızdan, yani Ankara'da herkesin Tayyip beyefendinin aday olacağını düşünmesinden hareketle koparmaya başlayalım.
Olacak, olmayacak, olacak, olmayacak, olacak...
Ve son yaprak: Olacak!
Papatyalar yanılmazlar efendim!