İstihareye yatmak

Habere göre, Emine Erdoğan hanımefendi, eşinin Köşk adaylığı için istihareye yatmışlar. Ben de 367 kişi bulunacak mı diye hem istihareye yattım, hem de papatyama sordum; yanıt: Girecek!

Bu köşe yazarlığı bana hakikaten yeni bir dünyanın kapılarını açtı. Eskiden bazı olayların ve haberlerin varlığından haberdar bile olmadan mutlu mesut yaşardım ama artık ne mümkün, haberlerden kaçamıyorum, ben kaçsam Radikal gazetesinden arayıp haber veriyorlar.
Dün de Hakan Çelenk diye bir bey aradı gazeteden, ben bu ismi bir yerden hatırlıyorum, 'Siz Hac farizesini yerine getirip bunu da gazetede tefrika etmemiş miydiniz?' diye sordum, 'Evet' dedi Hacı Hakan bey.
Neyse, bu dinimizin en yüksek mertebelerinden birine erişmiş olduğunu öğrendiğim Hakan bey, 'Belki sizi ilgilendirir' diyerek bir haberi anlattı. Ben bu internet işlerinden anlamam, bizim torun bilir ama o da şimdi üniversite sınavına hazırlandığı için benimle meşgul olamıyor, haber7 nokta kom diye bir site varmış, galiba bu Müslümanların Kanal 7 televizyonunun haber kanalı olan Haber 7 kanalının internet sitesiymiş, bu sitede çıkan bir haberi anlattı Hacı Hakan bey.
Habere göre, Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin zevceleri Emine Erdoğan hanımefendi, eşinin Cumhurbaşkanı adayı olup olmaması için en az üç kez istihareye yatmışlar. Her seferinde de istihareden kalktıklarında Tayyip beyin Cumhurbaşkanı olmasını istememişler. 'Zaten' dedi Hacı Hakan bey, 'Başbakan da geçen akşam soru üstüne eşim ve çocuklarım şiddetle karşı çıktılar Cumhurbaşkanı olmama demişti.'
Başka kaynaktan duysam da şüpheyle karşılamaz hemen inanırdım Emine hanımefendinin istihareye yatmış olduğuna ama kaynak bir de bu iktidara yakınlığıyla bilinen bir kanal olunca iyice inandım. Yalanlansa da ben bu haberin arkasındayım.
Birkaç kez yazdım, ben de hemen hemen her gün öğle saatlerinde istihareye yatarım, aklımdaki sorunları düşünürüm. Tabii bu yazarlık işi başladığından beri daha çok Tayyip beyin muhtemel adaylığı için yattım, şimdilerde ise bugün Meclis'te yapılacak oylamada 367 kişinin salona girip girmeyeceği üzerine yatıyorum.
Sadece istihareyle de yetinmeyip bir de papatya falı açıyorum. Bakalım bugün papatyamız bize ne diyor?
367 kişi salona girecek mi, girmeyecek mi?
Girecek, girmeyecek, girecek, girmeyecek, girecek, girmeyecek... Ve son yaprak: Girecek.
Bakalım papatyamız sonucu doğru bilmiş mi? Bugün makas kesecek, saç öne düşecek, hep birlikte göreceğiz.