'Listeni de al git' mi dedi?

Cumhurbaş-kanı Sezer, Başbakan Erdoğan'a bir jest mi yaptı, 'Listeni de al git' mi dedi?

Size söylemiş miydim, hatırlamıyorum. Bizim tatil yaptığımız Bodrum Turgutreis'teki evin sahibi benim bacanak. Bu bacanak inşaat işleriyle uğraşır, zaman zaman ufak tefek belediye müteahhitliği yaptığını bilirim.
Bunun çok yakın bir arkadaşı Ak Partisi'nden milletvekili seçilmiş bu seçimde. Galiba biraz da etrafı gaza getiriyor bunu, birkaç gündür Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin onu bakan yapacağını sanmaya başlamış.
İşte bu yüzden de sağa sola eşe dosta haber vermiş, ben bakan oluyorum, diyerekten. Biz de dün bacanağın zoruyla günün en güzel saatinde geçtik televizyonun başına ve Tayyip beyefendinin Köşk'e çıkışını ve sonra da kabine listesini açıklamasını beklemeye başladık.
Galiba CNN Türk'te, bizim umum neşriyat müdürü İsmet bey de vardı, işte aslında Tayyip bey Köşk'te Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer beyefendi ile görüşürken dolgu malzemesi olarak konuşuyor da konuşuyor.
Beklemek zaten zor, bir de bu lafazanlıkları dinlemek işi daha da zorlaştırıyor ya neyse, umum neşriyat müdürümdür, çok da aleyhinde konuşmayayım.
Derken Tayyip bey çıktı, Cumhurbaşkanımızın elindeki listeye bakma gereği bile duymadığını, 'Siz listenizi yeni cumhurbaşkanına onaylatırsınız' dediğini söyledi. Sonra soru üzerine de bunun olumlu bir şey olduğunu, Cumhurbaşkanımızın bir 'jest' yaptığını düşündüğünü söyledi.
Söyledi ama milletin ağzı torba değil ki büzesin. Bizim bir komşu var, Atatürkçü Düşünce Derneği'nde de çok faal. O hemen yanımızda bitti, 'İşte gördünüz mü' dedi, 'Cumhurbaşkanı Sezer, Tayyip'e listeni de al git, demiş oldu.'
Haydaa, hakkaten öyle mi demek istedi? Yoksa jest mi yaptı? Yoksa, bunların bundan sonraki hiçbir işinde benim imzam olmasın mı demek istedi?
Gel de çık işin içinden. Yan kulakla televizyondaki lafazanlıkları da dinliyorum, İsmet bey çok emin, 'Bunda bir kötülük yok, jest yaptı Cumhurbaşkanı' diyor, bizim Atatürkçü komşu 'Hain bunlar' diye sesleniyor.
En iyisi Sezer'in ne demek istediğinin falına bakmak. Hadi başlayalım...
Jest yaptı, yapmadı, yaptı, yapmadı, yaptı, yapmadı... Ve son yaprak: Yapmadı.
Sahiden Cumhurbaşkanı 'Listeni de al git' mi dedi yani Başbakan'a? Papatyalar hiç yanılmazlar, ama...