Nimet Hanım olur mu?

Rüyamda Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun yeni cumhurbaşkanı olduğunu gördüm. Üstelik bunu papatya falıma da doğrulattım.

Gazeteden günün haberlerini ve kendilerince bana yol göstereceğini düşündükleri resimleri göndermişler.
Hepsini okudum, bütün resimlere dikkatle baktım.
Sonra, biraz da öğlen vakti yediğim karnıyarık ve cacığın da etkisiyle olacak, üzerime bir ağırlık çöktü, yattım istiareye.
Bizim mesleğimizde rüyalar, özellikle de istiareye yatmışken görülen rüyalar önemlidir. Tabii bu rüyaları nasıl tabir edeceğini bilmek şartıyla.
Rüyamda yeniden genç olmuşum, doru bir tayın üstünde dört nala gidiyorum. Eh, tabii o kadar hızlı gitmenin de etkisiyle yoruluyorum, ileride bir tarla kenarına çökmüş köylüler görüyorum.
Köylüler, biraz tulum peyniri ile ekmeklerini azık ediyor, bir yandan da ayran içiyorlar. Beni de buyur ediyorlar, tanrı misafiri olarak. Sohbete başlıyoruz.
'Yeni Cumhurbaşkanımız' diyorlar, 'Bizim köyden.' Birden dikkat kesiliyorum: Kim o? Diyorlar ki, 'Başbakanımız az önce açıkladı, biz de radyoda duyduk, Devlet Bakanımız Nimet Çubukçu bizim köylümüzdür, o olacakmış Cumhurbaşkanımız.'
Ter içinde uyandım. Aslında rüya o kadar berraktı ki, yorumlamaya, üzerinde konuşmaya bile gerek yok.
Bu kadar berrak bir rüya görünce başka şey yazmaya da gerek kalmadı açıkçası. Ama ben yine de günlük papatya falımı da açayım, bakalım rüyayı o da doğrulayacak mı?
Olmayacak, olacak, olmayacak, olacak, olmayacak, olacak... Ve son yaprak: Olmayacak.
Vallahi papatya da öyle dedi. Biliyorsunuz papatyalar yanılmaz ve yalan söylemez!