Olmayacak duaya amin

Bahar gelmiş, çiçekler açmış, doğa taşmış, ben evimde siz okuyuculara yol göstermeye çalışıyorum. Ama bu fedakârlığımın karşılıksız kalmadığını bilmek, siz okuyucularımın teveccühüne nail olmak bana güç veriyor.

Bahar gelmiş, çiçekler açmış, doğa taşmış, ben evimde siz okuyuculara yol göstermeye çalışıyorum.
Ama bu fedakârlığımın karşılıksız kalmadığını bilmek, siz okuyucularımın teveccühüne nail olmak bana güç veriyor.
Dün sabah daha sabah mahmurlu-ğumu üzerimden atmamışım, bizim torun da televizyonu açmış daha o saatte, borsayı mı, doları mı ne takip ediyormuş, CNN Türk televizyonunda Yiğit Bulut diye parlak yüzlü sarışın mavi gözlü bir bey var, onu dinlermiş, ben de kulak kabarttım ister istemez.
O Yiğit Bulut beyle birlikte iki gazeteci daha, galiba biri Hürriyet gazetesinden Enis Berberoğlu, diğeri Vatan gazetesinden Bilal Çetin namlı iki iyi bey de siyasi konuları konuşuyorlar.
Neyse bu Bilal bey kardeşim durdu durdu birdenbire 'Tayyip bey kesin cumhurbaşkanı olacak' dedi. Neden? Belli değil. Neye dayanarak söylüyor? Belli değil.
Hep söylüyorum, bilimsel olarak bu aşamada papatya falından daha doğru, daha etkili bir tahmin metodu yok. Bilal beyin metodu nedir bilmiyorum ama hiç değilse yazı tura atsa idi, ona bile razıydım.
Bugün yine de Bilal beyin hatırı için papatyamızı 'Olacak' diyerek koparalım ve devam edelim:
Olmayacak, olacak, olmayacak, olacak... ve son yaprak: Olmayacak.
Maalesef Bilal bey, papatyalar yanılmaz!