Özü ile sözü bir

Dediler ki Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi saat dört buçukta basın toplantısı düzenleyecekler, sen de darbe falına bakıp duruyorsun, belki seni ilgilendiren bir şeyler söyler.

Dediler ki Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi saat dört buçukta basın toplantısı düzenleyecekler, sen de darbe falına bakıp duruyorsun, belki seni ilgilendiren bir şeyler söyler.
Gazeteden müsaade aldım, yazımı geç göndermek için ve geçtim televizyonun başına. A, o da ne, Başbakanımız krem rengi bir takım elbiseyle çıkmasın mı gazetecilerin karşısına?
Birden geçmişe gittim. Gençliğimde benim de bu renk bir takım elbisem vardı, bir de hasır panama şapkam. Biz gerçi bir çeşit görücü usulüyle evlendik ama muhterem refikam beni o kıyafetimle görür, çok beğenirmiş. Sonra kısmet oldu, biz evlendik, çoluk çocuğa karıştık, hatta ikinci torun da yolda ve 25 yıldan fazla zamandır da mutlu mesut yaşayıp gidiyoruz işte.
Neyse konuyu dağıtmayayım, Tayyip beyefendi konuşmasının bir yerinde Abdullah Gül için 'özü ve sözü birdir' dedi. Tabii hemen akıllara Genelkurmay Başkanımız Yaşar Büyükanıt paşamızın 'Cumhurbaşkanımızın Cumhuriyet değerlerine sözde değil özde bağlı olmasını istiyoruz' sözü geldi.
Acaba Tayyip beyefendinin sözleri Yaşar Paşamıza bir nazire miydi? Hınzır bir gazeteci bunu sordu, Tayyip beyefendi, gülerek 'Teşekkür ederim bu soru için' dedi ve ekledi: 'Özü sözü birdir.'
Şimdi gel de çık işin içinden. Abdullah Gül beyefendinin özü ile sözünün bir olduğunu ben de düşünmüşümdür, kendisiyle hiç tanışmam ama böyle bir intibaya sahibim doğrusu.
Üstelik ben böyle hassas bir zamanda koskoca Başbakan'ın Genelkurmay Başkanı ile laf yarıştırmaya kalkışmayacağını da düşünürüm. O yüzden bu söz Yaşar paşamıza bir nazire değildir, olamaz, kanaatimce.
Tabii ben burada görevli olarak ihtilal ihtimaliyle ilgili olduğum için havadan nem kapmaya fazlasıyla temayüllüyüm ama bu nemi canım hiç de kapmak istemiyor işin doğrusu.
İyisi mi biz yine falımızı açalım: Darbe olacak, olmayacak, olacak, olmayacak... Ve son yaprak: Olmayacak!
Gördünüz mü?