Papatyam da mahkemelik oldu

Efendim, ben, köşe yazarlarının her durumda okurlarına hesap vermesi gerektiğine inanırım, bir zamanlar Ertuğrul Özkök beyin dediği gibi bu köşeler bizim babamızın malı değil, okurlarımıza karşı mükellefiyetimiz<br> var.

Efendim, ben, köşe yazarlarının her durumda okurlarına hesap vermesi gerektiğine inanırım, bir zamanlar Ertuğrul Özkök beyin dediği gibi bu köşeler bizim babamızın malı değil, okurlarımıza karşı mükellefiyetimiz var.
Dün bu köşede çıkan yazımda, papatyamın bana söylediğini size ilettim ve Meclis Genel Kurul salonunda cumhurbaşkanlığı oylaması sırasında en az 367 kişinin bulunacağını söyledim. Papatyam aynı anda hem doğru hem de yanlışı gösterdi. Evet, Meclis salonunda bir ara 367'den de fazla milletvekili oldu, anladığım kadarıyla ama sonuçta 361 kişi oy kullandı, onların 357'si de Abdullah Gül beyefendiye oy verdi.
Aslına bir anlamda papatyamın yanılıp yanılmadığına, yani Genel Kurul'a girenlerin sayısı konusunda hangi rakamın doğru olduğuna da aslında CİM Halk Partisi sayesinde Anayasa Mahkemesi karar verecek.
Mahkemenin önünde boyunumuz kıldan ince. O ne karar verirse o olur. Şeriatın kestiği parmak acımaz.
Ben ve papatyam da yanıldıysak, bu köşe babamızın malı olmadığına göre, okuyucumuza gereken açıklamayı yaparız.
Şimdi gelelim yeni fal konumuza. Acaba Anayasa Mahkemesi seçimi iptal edecek mi, etmeyecek mi? Hadi koparalım papatyamızın yapraklarını...
Edecek, etmeyecek, edecek, etmeyecek, edecek, etmeyecek... Vee son yaprak: Etmeyecek.
Hadi bakalım hayırlısı.