Sağlam tüyo!

Arkadaşımın kapıcısının yeğeni, AKP'nin çay ocağını işletiyormuş. MKYK toplantısında çay servisi yaparken bakın neler duymuş.

Çarşamba gecesi bizim müstakbel dünür aradı Antalya'dan. Dedi ki, çok güvenilir bir kaynaktan duymuş, Başbakanımız Tayyip Erdoğan beyefendi cumhurbaşkanı değil 'başkan' olmak istiyormuş.
Kimmiş bu güvenilir kaynak? Onların oturduğu apartmanın kapıcısının yeğeni Adalet ve Kalkınma Partisi'nin çay ocaklarını işletiyor, Tayyip beye de bizzat servis yapıyormuş. Çarşamba günü, bu partinin MKYK'sı mı nesi varmış, toplantı sırasında bu da çay servisi yapmak için içeri girmiş. O sırada içeride hararetli hararetli tartışmalar yapılıyormuş.
Tayyip bey, bu çaycıdan hiç çekinmeden, 'Ben cumhurbaşkanı olmayacağım ama ileriki dönemde Anayasa'yı değiştirip başkanlık sistemine geçmeliyiz, seçimi kazanırsam da başkan olurum' deyivermiş.
Bizim dünür, 'Cemil bey, elinde avucunda ne varsa borsaya yatır, Hazine bonosuna yatır, çünkü Tayyip beyin aday olmadığı belli olunca borsa çok artacak, bono faizi çok düşecek' diyor.
Ben anlamam öyle borsa, bono, dolar işlerinden. Krizden sonra bizim hanımın zoruyla dolar aldık, ondan uğradığım zararı hâlâ çıkarabilmiş değilim. Yatırmam öyle yerlere para mara. Hem zaten elde avuçta ne var ki, olan da bizim küçük oğlanın düğününde gidecek, ona bir ev bile düzemeyeceğim doğru dürüst.
Tayyip bey başkan mı olur cumhurbaşkanı mı, yoksa eski usul başbakan mı ben bilmem, bilemem ama benim papatyalarım bilirler. Bugün içimden öyle geliyor ki, herkesler Tayyip beyin, 'Öyle bir sürpriz yapacağız ki, bunlar sahiden hizmet için buradalar, diyecekler' sözünü yanlış anlamış. Bence bu sözler Tayyip beyin cumhurbaşkanı adayı olacağının ve yerini de, başbakanlık gibi aslında daha önemli bir makamı arkadaşı Abdullah Gül'e bırakarak siyasette kazık çakmayacağını söyleyeceğinin delili.
Bakalım papatyamız ne diyor?
Çıkacak, çıkmayacak, çıkacak, çıkmayacak, çıkacak, çıkmayacak... Ve son yaprak: Çıkmayacak!
Tüh! Görüyorsunuz sevgili okurlarım, benim papatyalara bir hükmüm geçmiyor, onlar kimin sorduğuna bakmadan doğru cevabı veriyorlar!