Uğur yaparak bir yere varılmaz

<arabaslik>Tayyip </arabaslik>beyin partisinin başında kalmasını isteyenler (mesela Baykal bey) 'Aday olacak' diyor, istemeyenler de (yine misalimiz Baykal bey) 'Aday olmayacak.' Böyle uğur yaparak filan bir yere varılmaz, siz gelin papatyama bakın.

Ben bu para işlerinden hiç anlamam, tek bildiğim üç ayda bir bankaya gidip maaşımı almaktır. Hatta bir ara elime bankamatik kartı mıdır nedir onu tutuşturdular ama ben makinelere de güvenmem, giderim üç kuruş paramın tamamını çeker, sonra da benim torunların diliyle 'yastık altında' saklar, oradan harcarım.
Ama kökü dışarda bir kuruluş var, adı Lehman Brothers'mış, torun bana kodlaya kodlaya yazdırdı, oradan Tolga Ediz isimli bir bey dün bir rapor yazmış, ben ecnebilerin dilini bilmediğim için yine bizim torun okudu, muhterem Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin cumhurbaşkanı adayı olma şansını yüzde 70-75 olarak vermiş.
Ben bu yüzde meselesinden anlamam. Zaten artık siz de öğrendiniz, bilimsel esaslarla açtığım papatya falında sonuçlar hiç 'Şu kadar ihtimalle' diye çıkmaz. Bizde sonuç kesindir, ya aday olacak ya olmayacak.
Ama görüyorum ki bazıları kendince uğur yapıyor, büyü yapıyor. Vakti zamanında orta mektep-lise talebesiyken biz de yapardık, ne not beklediğimizi soranlara kötü beklediğimizi söyler, aklımızca yüksek not gelmesi için uğur yapmış olurduk. Şimdi de, Tayyip beyin partisinin başında kalmasını isteyenler (mesela Baykal bey) 'Köşk'e aday olacak' diyor, istemeyenler de (yine misalimiz Baykal bey) 'Köşk'e aday olmayacak.'
Halbuki böyle şeylerin bilimsel geçerliği yok. Böyle uğurlarla, torunun demesiyle 'totem'lerle bir yere varılmaz. Şu an Tayyip Beyin beynini okuyamadığımıza göre elimizdeki tek bilimsel gereç papatya falıdır ve hep söylüyorum: Papatyalar yanılmaz.
Hadi gelin bugün Baykal Beyin isteğini yerine getirelim, papatyamızın ilk yaprağını 'Olmayacak' diyerek koparalım.
Olacak, olmayacak, olacak, olmayacak...
Ve son yaprak: Olacak!
Tekrar ediyorum, papatyalar yanılmaz!