15 Şubat burcunuza ne getiriyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman, tüm burçlara özel yorumlarıyla Radikal okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor. 14 Şubat'ı yalnız geçirecek olanları 15 Şubat ve sonrasında neler bekliyor? İşte Didem Şarman'dan tüm burçlara özel Şubat ayı, iş, aşk ve sağlık yorumları...
15 Şubat burcunuza ne getiriyor?

KOÇ BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Toplantı, davet ve etkinliklerin hayatınızda ön plana çıktığı, arkadaş çevrenizle ve kariyer gelirlerinizle ilgili yeni başlangıçlara açık bir zaman diliminde bulunuyorsunuz. Bu yeni ay, geleceğe yönelik planlarınız için içinde güzel bir fırsat barındırıyor olacak. Topluluklarda, seminer ve sunumlarda kendinizi göstermeniz için harika fırsatlarınız sözkonusu. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılması sebebiyle, özellikle özel hayatınızdaki ikili ilişkileriniz ve ailenizle bağlarınız testlerden geçiyor olacak. Bu testlerin içinde geleceğe yönelik olumlu fırsatlar da saklı çünkü Venüs 1 Şubat itibariyle 21 Aralık 2013’ten bu yana gerçekleştirdiği retro hareketini geride bırakıyor ve durağan günlerle birlikte 5 Şubat’tan itibaren ileri hareketine başlamış oluyor. Bu retro hareket süresinde yaşadığınız kafa karışıklıkları, ilişkilerle ilgili belirsizlikler de böylelikle son bulmuş oluyor.
Yine 1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. Venüs retrosunun ardından Şubat ayında da Merkür retrosuna hoş geldin diyoruz anlayacağınız ? Merkür’ün bu hareketinde 7-13 Şubat 2014 arası özellikle iş hayatınız ve yapılacak yeni görüşme, imza ve anlaşmalarınızla ilgili karışıklıklara sebep olabilecek bir etki altında olacağınız için dikkatli adımlar atmanızda ve mümkün olduğu kadar iş değişikliği veya yeni iş anlaşmaları yapmamanızda da fayda var.
 
13 Şubat’tan ay sonuna dek Merkür Kova burcunda geri giderken ise, arkadaş grupları, sosyal ortamlar ve internet ortamlarına dair konularda belirsizlikler, yanlış anlaşılmalar, kafa karışıklıkları ve iletişim hataları verecektir. Özellikle ayın ikinci yarısında toplantılarınızı, randevularınızı tek tek kontrol etmeniz, verdiğiniz sözleri tutmanızda ve işlerinizi düzenli takip edebilmenizde önem kazanacaktır. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor ve sizin aşk hayatı, flörtler, çocuklar ve eğlence alanınızı aydınlatıyor. 14 Şubat sevgililer gününe böylesi bir aşk temasıyla girmeniz sizi mutlu edecek gibi görünüyor. Nitekim Dolunay’ın enerjisine eşlik eden Merkür ve Satürn, gökyüzünde yine bir T-kare oluşturuyor ve bu görünüm, güç mücadelelerini, özellikle erkeklerle anlaşmazlıklara açık bir enerjiyi de vurguluyor. Eğer partnerinizle sürüncemede bir ilişkiniz varsa etkisini üç gün önce ve sonra gösterecek olan dolunay zamanı duygularınız iyice yükseleceği için, egosal mücadeleler gelişebilir ve yollarınızı ayırma kararı da alabilirsiniz. İlişkisi devam edenler ise aralarındaki problemlere bu Dolunay ile birlikte çözüm yolu bulabilirler ve bu sizin için Ocak’tan beri yaşananların bir kırılma noktası olabilir. Böylece ilişkide gerginlik dolunayda maksimuma çıksa da kırılma noktası yaşanacak ve gerginlikler rahatlayacaktır. Diğer yanda Terazi burcunda ilerlemeye devam eden Mars, ilişkilerinizde size diplomatik, daha anlayışlı ve sabırlı olmayı öğretmeye çalışıyor. Bu sene 29 Temmuz 2014’e kadar Mars’ın bu geçişinden alacağınız bir hayli ders var sevgili Koç. 

Bu durumda Dolunay zamanı zihinsel faaliyetlerinizdense, duygularınıza odaklanmanız, bir karar alacağınız zaman “ruhum gerçekten bunu istiyor mu” diye kendinize sormanız son derece önemli olacak ve size iyi hissettirecektir. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin şefkatli, sevgi dolu taraflarınızı daha belirgin hale getiriyor. Bu enerji altında iyice hassaslaşacak, rüyalarınızda mesajlar alacak, insanlara daha hoşgörülü ve sıcak yaklaşacaksınız. Bu da ikili ilişkilerinize bir esneklik getiriyor ve özelikle aşk konusunda ruhsal ilişkilere yönelmenizi, bu dönemde daha çok ruhsal tatminler aradığınıza işaret ediyor. 

23-25 Şubat aralığı sizin için anlamlı mesajlar ve anlamlı işaretler yoluyla hayatın içindeki mesajları daha net görebilmenize yardımcı olacak günler olacak.

BOĞA BURCU Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Bu yeni ay ile birlikte kendinizi sıradışı ve farklı, daha yeni davranış modelleriyle ifade etmeye başlıyorsunuz. Üzerinizden yükü kaldıracak, hayatınıza hız ve hareket katacak olan yeni ay, burcunuzun yöneticisi Venüs’ün 21 Aralık’tan bu yana sürdürdüğü geri hareket boyunca sizin kendinizi tam ifade edememeniz ve hayatınızdaki hem ikili ilişkiler hem de sağlık sorunları yaşamanıza sebep olan durumlara son noktayı koyacak kadar pozitif etkilerle geliyor. Gerçekten de Yeniay ile paralel olarak burcunuzun yöneticisi Venüs, Oğlak burcunda sürdürdüğü geri hareketi 1 Şubat 2014 itibariyle bitiriyor ve durağan günlerle birlikte 5 Şubat 2014’ten itibaren ileri hareketine başlıyor. Böylece sizin üzerinizdeki ağırlık, yorgunluk, hareketlerinizdeki kısıtlama ve düşünce dünyanızdaki gel gitler artık son bulmuş oluyor. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılmasıyla birlikte, hem hayatınıza beklenen hareket geliyor hem de iş hayatında yeni kapıları zorluyor olacaksınız. Bu on gün boyunca ilişkilerinizde ve özellikle iş hayatınızda mücadele yeteneğiniz güçlü olsa da, dengeli ve ılımlı diyaloglar geliştirmeye çalışmanız son derece önemli olacaktır. İyi haber şu ki, bir tarafta son derece güçlü ve nereye çekerseniz oraya gidecek bir enerji varken, diğer yanda sizin şanslı enerjiniz eğer akılcı yaklaşımlarda bulunursanız bu on gün boyunca size maddi olarak da çok şey kazandırabilir. 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci arkadaş çevrenizde ve kariyer gelirlerinizde bir belirsizlik yaratabilecekken, bu süreçte hayatınıza yeni bir flört teklifi gelebilir ve bu da ayrı bir karışıklık yaratabilir. Bu teklifi iyi değerlendirmelisiniz çünkü Merkür retro sürecinde başlayan ilişkilerin kalıcılığı çok nadirdir. 13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise, bu kez patronlarınızla, parasal konularla ve devletle ilgili işlerinizde belirsizlik yaşayabilirsiniz. Eğer kariyerde bir yükseliş veya aşama kaydetmek istiyorsanız bunu Şubat ayı için, zamana yaymanız gerekmekte. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Üç gün önce ve sonra etkilerini hissedeceğiniz Dolunay zamanında özellikle aile ilişkilerinizde liderlik rolü üstelenebilir yaşanacak olası krizlerde çözümleyen ve kriz yönetimi yapan taraf olabilirsiniz. Çünkü Dolunay anı Satürn ve Merkür’ün de dahil olmasıyla gökyüzünde T-kare oluşuyor ve aile içi gerginliklere açık bir enerji oluşturuyor. Burada size düşen çok şey olabilir. Sinirlerinize hakim olmak, ilişkileri dengelemek ve ruhunuzdaki gücü örneğin partnerinizle çatışma için kullanmak yerinde, aşk ve sevgiyle yaklaşarak varolan konulara sağduyulu çözümler geliştirmek gibi. Üstelik etkili kullanılırsa bu Dolunay iş hayatınız ve ikili ilişkilerinizle ilgili bir ilerleme adımı bile olabilecek türde olumlu enerjiler de sunuyor olacak. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin arkadaş çevrenizden alacağınız desteklere, gireceğiniz kalabalık ortamlara, hayatınızda daha fazla hareket ve topluluklarla yapılan işler olacağına dikkat çekiyor. Bu tarihten sonra Mart ayı için bir kursa gitmeyi bile planlayabilirsiniz. 

23-25 Şubat aralığı çevrenizden yakın destek göreceğiniz günler olacak.
İkili ilişkileriniz ay boyunca 29 Temmuz 2014’e kadar etkisi sürecek olan Mars’ın Terazi burcundan geçişi temasından etkiler alıyor ve ilişkilerde daha özverili ve uyumlu olmayı öğrenmeye devam ediyorsunuz. Venüs’ün Şubat ayında normal hareketine geri dönecek olması, sizi ilişkilerinizde oldukça rahatlatacak bir etkidir.

İKİZLER BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissettiren bu yeni ay sizin keyfinizi yerine getirecek. Hayata dair umutlarınızın arttığı, yolculukların önem kazanacağı, iletişimde daha rahat ve başarılı olacağınız, astroloji, kişisek gelişim ve kendi eğitim süreçlerinizin katkılarını göreceğiniz bir zaman diliminde olacaksınız. Burada eşle iletişim konusunda da aşama kaydedebilirsiniz. Üstelik bu yeniay kendi içinde kalabalık gruplar, toplantılar ve görüşmelerle ilgili bir fırsat da saklıyor olacak. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılmasıyla birlikte, ikili ilişkilerinizde birtakım değerlerinizi sorguluyor olacaksınız. “Bu ilişkinin bana katkısı nedir, benim düşüncelerimle onunkiler gerçekten uyuyor mu” şeklinde sorgulamalarla özellikle geçmişte kalan ilişkilere son noktayı koyabileceksiniz. İlişkisi devam edenler için süreci ılımlı ve sakin geçirmek katkı sağlarken, ilişkisi olmayanlar için bu görünüm eski aşklarınızın kapınızı çalmasını sağlayabilir ve bunun dışında yeni flört teklifleriyle de karşılaşmanız olasıdır. 1-6 Şubat aralığı yeni teklifleri değerlendirmek açısından son derece uygun olacak. Bu zaman diliminde en önemli konu ise paranızda ve maddi durumunuzda ani olumlu gelişmeler yaşayabilecek olmanızdır. 

1 Şubat 2014 itibariyle burcunuzun yöneticisi Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci kariyerinizle ilgili birtakım belirsizlikler verebilir. İş hayatınızda beklediğiniz terfi veya yükselme ile ilgili konular bu hafta aralığında belirsizleşebilir. Yine aynı günler ikili ilişkilerinizde bir ayrılık kararı almak ile almamak arasında gitgel yaşayabilirsiniz. 13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise bu kez yer değiştirme, ev taşıma veya taşımama, ruhsal olarak iyi hissetme veya hissetmeme gibi ikilemler yaşayabilir, eğitim süreçlerinde, devam eden davalarda birtakım belirsizlikler ve karışıklıklar gündeme gelebilir. Düzenli bir ilişkiniz varsa Şubat ayında gelişebilecek diyaloglar ve gelişmelere rağmen, bu ay için bitirmemenizi öneririm ve tabi ki seçim yine sizin..
15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Üç gün önce ve sonra etkilerini hissedeceğiniz Dolunay zamanında iletişim, yolculuklar, kardeşler ve yakın çevreniz önem kazanacak. Birçoğunuz bu Dolunayda yeni iş teklifleri alacaksınız ancak Mart ayına kadar beklemekte fayda var. Dolunay anı Satürn ve Merkür’ün de dahil olmasıyla gökyüzünde T-kare oluşuyor ve bu görünüm iletişim konusunda ciddi tartışmalara, kalp kırıklığına ve ve bitişlere sebep olabilir, özellikle yakın çevrenizle iletişiminizde hassas bir haftadan geçmekte olduğunuzu hatırlatırım. Bu hafta biraz daha empatik, biraz daha ılımlı yaklaşmakta fayda olacaktır. Sözleriniz oldukça önemli olacağı için, ağzınızdan çıkan her sözü bu hafta boyunca iki kere düşünmek yine bir kazanım olacaktır. Anlaşma ve sözleşmeler için 1 Mart’a kadar beklemenizi tavsiye ederim. Dolunayın sizin için fırsatı ise, özellikle bekar olanlar için yeni birileriyle tanışma, görüşme, teklifler olabilir. Teklifleri değerlendirin ancak bir ilişki kurmak için 1 Mart Merkür rx’in bitmesini tercih edin, tabi uzun süreli ilişki istiyorsanız. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin kariyer evinizde ilerlemeye başlayacak. Bu kez Merkür rx e rağmen, kendinizi olabildiğince iyi ifade edip, gösterebileceğiniz ortamlar başlıyor ve kariyer konusunda Mart ayındaki gelişmeler için kapılar aralanıyor olacak. Buradaki gelişmeleri kabul etmeniz hatalı değildir, ancak başlangıçlar için 1 Mart ve sonrasını tercih etmeniz sizin lehinize olacaktır. İlişkilerinizin gidişatıyla ilgili değerlendirmeleri yine bu süreçte yapacaksınız. 

23-25 Şubat aralığı kariyeriniz ve hedeflerinizle ilgili, çok arzu ettiğiniz bir konuda olumlu gelişmeler yaşamaya aday günler olacak. Bu üç gün aile büyükleri ile ilgili bazı belirsizlikler yaşayabilirsiniz.
Şubat ayı sizin için özellikle ikili ilişkilerinizde kararlar alma ve geçmişle yüzleşip, geçmiş sorunlara veda etme ayı olacak; çünkü Mart ayı itibariyle ilişkilerinizde derin bir nefes alacak ve yeni başlangıçlara açık olacaksınız.

YENGEÇ BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Yeni ay zamanı size iyi gelecek ve varolan işlerinizde hızlanma yaratırken, size yeni maddi imkanlar konusunda destek oluyor olacak. İçsesinize güvenerek atacağınız adımlarda başarı sağlayacağınız, aşk hayatınızda flört teklifleriyle karşılaşabileceğiniz bir yeni ay zamanında olacaksınız, ancak bu teklifler bazılarınıza çok yüzeysel gelebilir, çünkü siz bir insanla birlikte olma kararı için uzun süre bekleyen, ona güvenmek isteyen insanlarsınız. Yeni ayın bir de size sürprizi olacak, kariyerinizle ilgili olumlu değişiklikler yapabilme imkanı bulacaksınız, tabi ki eğer böyle bir isteğiniz varsa. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılmasıyla birlikte başta aile ilişkileriniz olmak üzere, arkadaşlık ilişkileriniz ve özel yaşamınızda yani ilişkilere dair her alanda testlerden geçiyor olacaksınız. Burada, eskiye ait yapılar dönüşüme uğrayıp, hayatınızdan çıkarken, ikili ilişkilerinizi geliştirmek, kendinizi aşkta ve ilişkilerde daha iyi ifade etmek için mücadele ediyor olacaksınız, yani ilk on gün kabuğunuzdan çıkıyorsunuz sevgili yengeç ? 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci yeni bir anlaşma yaparken, yeni bir eğitim öğretim sistemine kayıt olurken bu 6 günü kullanmamanız gerektiği ve bu süreçte imzalar, eğitim öğretim, yabancılarla yapılan işler ve “iletişim” konusunda özellikle dikkatli olmanız gerektiği konusunda sizi uyarıyor. Bu noktada özellikle bu ilk altı gün kendinizi ifade edemeyeceğiniz durumlar gelişebilir veya duygusal olarak çöküntü hissedebilirsiniz. 13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise bu kez eskiye dair borçlara, bütçe planlarınıza bakmak için iyi bir fırsatınız olacak. Bu süreçte dostlarınızın ve eşinizin maddi durumu ile ilgili karışıklıklar size yansıyabilir. Hislerinizin son derece açık olduğu bir Merkür retro süreci geçireceksiniz.
 
15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Üç gün önce ve sonra etkilerini hissedeceğiniz Dolunay zamanında ikili ilişkilerinizle ilgili yine testlerden geçiyor olacaksınız. Bu hafta boyunca ilişkilerde ani değişimler, beklenmedik davranışlar ve size göre çok farklı sıradışı yaklaşımlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sıradışı yaklaşımlarda neyse ki kendi değerinizi gayet iyi biliyor ve kolluyor olacaksınız. Yani insanlar canınızı sıksa bile, “bu bana uymuyor” demeyi başarabileceksiniz. Maddi durumunuzun özellikle vurgulandığı bu zaman diliminde, maddi kaynaklarınızla ilgili daha fazla çaba sarf ediyor olacaksınız. Paranızı iyi değerlendirmeli, burada gelişen alım satım işleri, teknolojik alet satın alma ve miras, nafaka, burs gibi konularla ilgili gelişmeleri Merkür rx’in bittiği 1 Mart 2014 itibariyle değerlendirmeyi tercih etmelisiniz. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin seyahatler, yeni kültürler tanıma, astroloji, felsefe, kişisel gelişimle daha yakından ilgilenme, davalar ve uzak yolculuklar evinizi harekete geçiriyor. Ay sonuna dek yakın çevrenizle iletişiminizde kendinizi daha rahat ifade edebilecek, seyahatler aracılığı ile moral toplayacaksınız. Burada eğitim öğretim konusunda başarılarınız da sözkonusu olacak. 

23-25 Şubat aralığı çok istediğiniz bir haberi size getirebilir ve hem özel yaşamınızda hem de eğitim süreçlerinizle ilgili konularda sevinebilirsiniz.
Şubat ayında aşk hayatınızda olan gelişmeleri dikkatli takip etmelisiniz ve Venüs Rx bitmesine rağmen, hemen ardından başlayacak olan Merkür Rx (6 Şubat) etkisiyle ilişkilerde acele kararlar almaktan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Bu süreci insanları daha iyi tanımak adına kullanabilirsiniz.

ASLAN BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşeyen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz hafta boyunca ikili ilişkiler eviniz harekete geçiyor olacak. Böylece yeniay haftasında odak noktanız ilişkiler olacak. Eğer nişan, evlilik, söz gibi konuları düşünüyorsanız 2-5 Şubat aralığında gerçekleştirmeyi tercih etmelisiniz. Sizin için bu hafta ikili ilişkilerinizde yeni başlangıçlar anlamı taşıyor. Ortaklık, yeni bir ilişki veya evlilikte atılan yeni adımlar ve alınan olumlu yeni kararlar. Hafta boyunca eğer isterseniz eşinizle ve dostlarınızla olumlu diyaloglar geliştirecek ve varolan konuları netlikle paylaşabileceksiniz. Öğrenci olanlarınız, sınavlarınız varsa bu hafta boyunca size başarı görünmekte. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılmasıyla birlikte sağlığınıza, iletişimle ilgili konulara dikkat etmeniz gerekiyor. İş hayatınızda sabırlı olmalı, olası değişiklikleri evrenin size bir hediyesi olarak kabul etmelisiniz. İş yaşamınızda yüksek mücadele ve hırs görünürken, ilişkilerinizde büyük kararlar almamak ve önemli, ancak tam olarak karar vermeden gelgitli diyaloglara girmemeyi tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro sürecinde arkadaş çevreniz, kariyer gelirleriniz, toplantı, görüşme, seminer ve maddi konularda karışıklıklar yaşayabileceğiniz bir hafta geçireceksiniz. Özellikle bu hafta alım satım işlerinizi yaparken dikkatli olmanız gerekiyor, her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz. 13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise dostluklarınız, evliliğiniz, ortaklıklar ve ikili ilişkilerde ani kararlar vermemeyi tercih etmelisiniz, çünkü bu süreçte aranızda iletişim hataları ortaya çıkabilir ve bu özellikle sizden ziyade partnerinizden veya karşınızdaki insanlardan kaynaklanabilir. Onların ne düşündüğünü tam olarak algılayamayabilir, ne dedikleri konusunda emin olamayabilirsiniz. Yani karşınızdaki insanlar bu süreçte size kendi derdini anlatırken hatalı cümleler kurabilirler ve yanlış anlaşılabilirler. Bu yüzden emin olmadığınız konularda acele kararlar almamak ve ani tepkiler vermemek konusunda Merkür rx konusuna özenli ve temkinli davranmalısınız. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda yani burcunuzda bir Dolunay meydana geliyor. Bu dolunaydan birinci olarak 15-16-17-18-19-20 Ağustos doğumlu Aslanlar etkileniyor ve tabi ki geri kalan tüm Aslan burcu mensupları da ikincil olarak Dolunayın etkisi altında kalacaklar. Etkilerini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz dolunaya Merkür ve Satürn’ün de katılımlıyla, gökyüzünde t-kare oluşuyor ve bu sizi ikili ilişkilerinizde, ailenizle olan iletişiminizde, yerleşim konularında ve maddi konularda bir nebze zorlayabilir. Merkür’ün hem geri hem de yanık olması sebebiyle ilişkilerde yanlış anlaşılmalar, zihinsel dünyanızda karışıklık ve zorlanma, aile konusunda mücadele alanları oluşabilecektir. Sizin bu noktada yapmanız gereken, burada gelişebilecek olayların üstüne gitmemek ve bir şeyin altında olan asıl ve gerçek nedeni tam olarak görmeden harekete geçmemek olacaktır. Yine maddi konular, anlaşmalar, sözleşmeler ve iş değişiklikleri için bu haftayı tercih “etmemeniz” gerekmekte. Eğer bu noktada biraz sabırlı davranabilirseniz, Dolunay sizin için kendi içinde iletişim ve anlaşma fırsatları da saklıyor olacak, yani örneğin bir kişiyle aranız bozulduktan sonra ay sonuna kadar düzeldiğini de fark edeceksiniz. 

19 Şubat’ta Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin gelirleriniz konusunda bir artış ışığı sunarken, miras, nafaka, burs, alacağınız paralar ve işle ilgili konularda size fırsatlar vermeye başlıyor. Burada karşılaşacağınız olası teklifleri eğer imkanınız varsa Merkür rx’in bittiği 1 mart 2014 ve sonrasın değerlendirmeniz sizin için harika olacaktır. Ay sonuna dek olan bu dönem, karizmatik enerjiniz ve büyüleyici ışığınızla insanları hiçbir şey yapmasanız bile kolayca etkileme gücüne sahip olacaksınız. 

23-25 Şubat aralığı geçici bir sağlık problemi yaşayabilirsiniz. Ayrıca burada maddi konularda daha dikkatli davranmanız gereken, yanlış anlaşılma ve karışıklığa fırsat vermemeniz gereken zamanlar olacak. Burada sizin çok işinize yarayacak bir mesaj alabilirsiniz, bu mesaj size spiritüel yollarla yani rüya ve hayatın içindeki anlamlı işaretler yoluyla gelecektir. 

Şubat ayının 6’sından itibaren ay boyunca ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalara karşı empatik düşünce modeli geliştirmeyi deneyerek, karşınızdaki insanlara kendilerini ifade edebilmeleri için şans vermeyi ihmal etmeyin ve önyargılı yaklaşmamayı tercih edin.

BAŞAK BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşeyen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz hafta boyunca iş hayatınızda muhteşem fırsatlarla karşılaşıyor olacaksınız. Yeni ay size yaşamınızda yeni başlangıçlar ve değişime teşvik konusunda destek olurken, maddi durumunuzu iyi dengelemeniz gerekmekte, çünkü bu geçiş maddi olarak sizi zorlayabilir. Hafta boyunca bacak ağrıları, tansiyon ve baş dönmesi gibi geçici sağlık sorunları yaşayabilirsiniz, tüm bunlar yaşamınızdaki güzel değişimin birer işareti gibi olacak sevgili Başak. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılmasıyla birlikte maddi anlamda tüm fırsatları zorluyor olacaksınız ve maddi planınızda yeni bir yapılanmaya gitmeniz sözkonusu olacak. Bekar olanlar için, aşk hayatınızda yeni tanıdığınız biriniz oldukça ilginizi çekebilir ve varolan koşulları zorlayarak onunla görüşmeyi çok arzu edebilirsiniz. Tabi bunu 2-6 Şubat aralığında gerçekleştirmeniz yani Merkür rx başlamadan yapmanız akıllıca olacaktır. İlişkisi devam edenler ve evli olanlar bu süreçte aşk hayatınızda zorluklarla karşılaşabilirsiniz, kıskançlık ve benim dediğim olsun gibi durumlarla karşılaştığınızda, bu durum ilişkiye bir mesafe getirecek gibi görünüyor. 

1 Şubat 2014 itibariyle burcunuzun yöneticisi Merkür, Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro sürecinde ilişkilerinizle ilgili karmaşık durumlar yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar, iletişim hataları ve ilişkide bir durağanlıkla karşılaşma olasılığınız var. Bu süreç ayrıca eski ilişkilerin ortaya çıkması ve eğer yarım kalan bir ilişki ve tamamlanamayan bir duygu durumunuz varsa, bu süreçte o insanla tekrar karşılaşarak, bu yarım kalan duyguları tamamlamanız için bir fırsat anlamını da taşımakta. 13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise iş hayatınızda iletişim hataları ile karşılaşabilirsiniz. Bir şeyi karşınızdaki insana anlatmak için beş kere tekrar etmeniz gerekebilir, bu da sizin gibi hızlı düşünüp, hızlı cevap veren biri için oldukça zorlayıcı olsa gerek. Eğer beklediğiniz devlet ve patronlardan yardım, kariyerde yükselme gibi konular varsa bu süreci zamana yaymanız gerekmekte, Mart ayına dek sabırlı olmanız gerekiyor. Bu süreci geride bıraktığınız, tamamlayamadığınız işler açısından verimli olarak kullanabilir, eskiye ait işlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamaya başlayabilirsiniz. Anneniz ve sizden yaşça büyük insanlarla iletişim kurma konusunda yetersizlik hissedebilirsiniz. Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu için, retro sürecinde yaşamınızda eskiye ait konuları gözden geçirebilir, zaman zaman geçmişin izlerini hissedebilirsiniz. 

Retro süreci ayrıca önceden üzerinde durmadığınız bir sağlık sorununu tekrar gündeme getirebilir, böylece çözümlenmesi gereken sağlık sorunlarınızın üzerinde durmanız gerekecek. Bu süreç size baş dönmesi, tansiyon, vertigo, kılcal damarlar, kan dolaşım sistemi ve bacak ağrıları ile ilgili problemler yaşatabilir. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Üç gün önce ve sonra etkilerini hissedeceğiniz Dolunay zamanında kendinizi yeterince ifade edemeyebilirsiniz. Dolunaya Satürn ve Merkür’ün de katılımıyla gökyüzünde t-kare oluşuyor ve bu görünüm, başta sağlık ve iş konuları olmak üzere iletişim alanında size oldukça sıkıntı verebilir. Nitekim bu sürecin farkında olarak davranırsanız, dolunay haftasının size maddi getirileri yüksek olacak ve bir şekilde olayları toparlamanıza destek olacak. Yeter ki kriz yönetimini iyi yapabilin. İlişkilerinizde dengeleyici ve ılımlı bir tavır benimseyerek, alınganlık ve yanlış anlaşılmalarla karşılaşabileceğinizin farkında olun. Hafta boyunca kendinizi dinlendirecek aktivitelere yönelerek, size kim veya ne huzur veriyorsa onun yanında olmayı tercih ederek, sizi negatif etkileyebilecek ortamlardan kaçının. Özlemler, beklentiler ve hayallerin arttığı bu dolunay aynı zamanda size rüyalar ve hayatın içindeki anlamlı işaretler yoluyla destek oluyor olacak. Ruhunuzun asıl ihtiyaçlarını keşfedebilecek ve kendinizi biraz rahat bırakmak isteyeceksiniz. Bu süreçte bir şeylerin üzerine gitmemeyi, sizi yoran kişi ve konuları da bırakmayı öğreniyor olacaksınız. 

19 Şubat’ta Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin partnerlik, ortaklık, yakın dostlar ve evlilik evinize girerek, ikili ilişkileriniz konusunda size şans veriyor, ancak burada ilişkilerinizle ilgili önemli kararları, evlilik, nişan, söz ve yeni bir ilişki kararını almak için 1 mart 2014 merkür rx sürecinin bitmesini tercih edin. Bu süreçte ikili ilişkiler konusunda hız kazanıyor ve onlardan yardım alıyor olacaksınız. Sizi kıskanan veya sizden rahatsız olan herkesi de yine bu süreçte açıkça fark edebileceksiniz.
 
23-25 Şubat aralığı size harika bir ilişki teklifi, ilişkilerle ilgili hayal ettiğiniz bir konun gerçekleşmesi ve varolan ilişkilerde aşk ve uyumun yükselmesi şeklinde etkiler sunuyor. Diğer yandan bu 3 gün az da olsa bir bölümünüz eşiniz ve dostlarınızla ilgili geçici bir belirsizlik süreci yaşayacaksınız. Yine burada ilişkilerle ilgili önemli kararlar için 1 mart 2014’ü beklemenizi önermekteyim.
 
TERAZİ BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşeyen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz yeni ay haftasında aşk hayatınız, çocuklarınızla olan ilişkileriniz ve eğlence anlayışınız birinci olarak vurgulanıyor. Birçoğunuz için bu yeniay yeni bir aşk anlamını taşırken, birçoğunuz çocuğunuzun hayatındaki olumlu gelişmelerle meşgul olacaksınız. Kendinizi çok güçlü bir şekilde ifade edecek ve içinizde hiçbir şeyi tutmayacaksınız. Güçler sizin elinizde görünüyor ve böylece enerjinizi iş yerinizde, sunumlar, seminerler, sahne vb. yerlerde en iyi şekilde sergileyebileceksiniz. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılması sebebiyle, sağlığınıza dikkat etmeli ve sevdiğiniz, değer verdiğiniz insanlarla, aile içi iletişime özen göstermelisiniz. Çünkü bu görünüm aile içi dengeleri test edecek ve problemleri gözünüzün önüne getirecektir. Böylece ilk on gün ikili ilişkiler ve aile ilişkilerinizde bir düzen oturmaya çalışacaksınız. Tabi ki bunu yaparken biraz zorlanacağınızı söylemeliyim. Zaten sağlığınıza dikkat etmeniz tam da bu yüzden önemli hale geliyor çünkü ilişkilerdeki gerilim sizi ruhsal olarak yorgun düşürebilir ve fiziksel bir rahatsızlık yaşayabilirsiniz. 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci 6 gün boyunca sağlık sorunlarınızı gündeme getirebilir ve iş hayatında yanlış anlaşılmalar, iletişim hatalarıyla karşılaşabilirsiniz. Evraklar, belgelerle ilgili birtakım problemler yaşanabilir. Bu sürecin farkında olarak yaşadığınızda ise gerekli kontrolleri yapmayı ve olası yanlış anlaşılmalar ile iletişim hatalarında, Merkür rx hareketini hatırlayarak, karşınızdaki insanlara iletişim konusunda ikinci bir şansı vermeyi tercih edin. 

13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise, bu kez aşk hayatınızda birtakım karışıklıklar sözkonusu olabilir. Burada ilişkilerinizle ilgili geriye dönüşler, eskide kalmış aşkların ortaya çıkması ve devam eden ilişkilerinizde geçmişe ait konuların tekrar gündeme gelmesi sözkonusu olacaktır. Çocuğu olanlar bu iki haftalık süreçte onunla anlaşmakta veya onu anlamakta bir nebze güçlük çekebilirsiniz. Merkür’ün bu geri gidiş süreci sizin öğrenim hayatınızı da doğrudan ilgilendirdiği için, öğrenci arkadaşlarıma derslerine daha çok çalışmalarını, sınavlarda ve derslerde olabilecek karışıklıklara karşı daha dikkatli olmalarını öneriyorum. Bu 15 günlük süreç ayrıca, önceden yarım bıraktığınız bir kurs veya eğitim programını tekrar gündeme getirecektir. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor ve sizin kariyer gelirleri, arkadaş çevreniz, sosyal etkinlikler alanınızı etkiliyor. Dolunaya Merkür ve Satürn’ün de katılımıyla gökyüzünde t-kare oluşuyor ve bu mücadele yaratan enerji, sizin arkadaş çevrenizle ve aşk hayatınızla ilgili konulara özellikle eğilmenizi sağlıyor. Özel hayatınızla arkadaş çevreniz arasında bir denge kurmanız gerekirken, hayatınızdan bazı arkadaşlarınızı çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Yine burada çocuğunuzla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir ve kariyer gelirlerinizle ilgili bir endişe hissedebilirsiniz. Ancak bu geçici süreç, sizin iş hayatınızda daha iyi neler yapabileceğinizi ve maddi durumunuzu daha iyi nasıl kullanıp geliştirebileceğinizi test ediyor ve size mücadele sunarak, gelişiminize destek olmaya çalışıyor. Genel olarak yanlış anlaşılmalara çok müsait bir dolunay olsa da, marsın dolunay sırasındaki olumlu görünümleri, sizi daha kuvvetli ve kazanan taraf yapıyor. Bu durumda dolunay haftasında oluşabilecek olası problemelerde, bu problemlerden güçlü ve karlı çıkan tarafın siz olacağınızı bilmenizde fayda var. Zaten bu sene 29 Temmuz 2014’e kadar ikili ilişkilerinizle ilgili ciddi bir dönüşüm enerjisinden geçmektesiniz. Mars’ın Terazi burcundaki geçişi, sizin mücadele yeteneğinizi arttırırken, ikili ilişkilerinizle ilgili dersler almanızı sağlıyor ve ilişkilerinize mecburi olarak yeniden baktırıyor. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin iş hayatınızda parlamanıza sebep olacak, en azından rahat bir nefes aldıracak etkiler sunmaya başlıyor. Burada iş değişikliği yapmak, yeni bir işe başlamak için acele etmeyin ve 1 mart 2014ü beklemeyi tercih edin. Sağlık konusunda kendinize daha fazla özen göstermeniz gereken bir dönemden geçmektesiniz. 

23-25 Şubat aralığı sizin için geçici bir sağlık sorunu ile meşgul olmanızı gerektirebilir. Ayrıca burada çok istediğiniz bir işle ilgili olumlu gelişme yaşayabilir, beklediğiniz bir haberi almanın mutluluğunu hissedebilirsiniz. Tekrar etmek gerekirse Merkür’ün rx hareketini dikkate alarak 19 Şubat’tan sonraki iş teklifleri ve değişiklikleri 1 Mart 2014 itibariyle kabul etmeniz sizin faydanıza olacaktır.


AKREP BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşeyen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz yeni ay haftasında, Venüs retrosunun bitmesinin üzerine derin bir nefes alacaksınız. Ruhunuza iyileştirici etkiler sunan bu yeni ay, sizin olayları ve insanları farklı bir gözle değerlendirmenize sebep olacak. Yani değişim veya değişen olaylar karşısında kafanızı çok fazla meşgul etmeyecek ve sistemin işleyişine güven duyacaksınız. Bu yeniay haftasında eğer arzu ediyorsanız ev taşıyabilir, evinizle ilgili güzel değişimler yapabilirsiniz. Aile büyüklerinizden güze destekler alabileceğiniz bu zamanda kendinizi ruhsal olarak iyi hissedecek ve onların varlığını da hissedeceksiniz. Bu yeniayın size bir de “eğer istiyorsanız” sürprizi var. İş konusunda çok başarılı adımlar atabilir, gerekli değişikliği bu yeni ay ile beraber gerçekleştirebilirsiniz. Sağlık konusunda güçlü görünüyorsunuz ancak yeniay haftasında geçici baş dönmesi, baş ağrısı gibi problemler yaşayabilirsiniz. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılması sebebiyle, ilişkilerinizle ilgili önemli sınavlardan geçiyor olacaksınız. Burada karamsarlık ve geçmişin üzüntülerine takılmak yerine, şu an mevcut durumu değerlendirmek daha faydalı olacaktır. İkili ilişkilerinde sağlam bir temele sahip olmayanlar için bu 10 gün sonlandırıcı etkiler hakim. Sağlam temelli ilişkilerde ise iletişim problemlerine karşı dikkatli olmanız gerekiyor, daha anlayışlı daha empatik bir iletişim geliştirmenin yollarını aramanızda fayda var. Ayrıca yakın çevre, eğitim öğretim ve seyahatler konusunda bazı aksaklıklar yaşamanız da olasılıklar dahilindedir, buna göre gerekli önlemleri almanız ve kontrolleri yapmanız faydalı olacaktır. 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci 6 gün boyunca arkadaş çevreniz, aşk hayatınız ve para konularıyla ilgili birtakım karışıklıklar çıkarabilir. Bu 6 gün kredi çekmek, yeni bir organizasyon düzenlemek ve aşk hayatınızda ani kararlar almak için uygun günler değil.. Bugünleri kullanmamaya çalışın. Aşk hayatınızda geçmiş konular gündeme gelebilir, bazılarınız ise eski aşklarınızla tekrar karşılaşabilirsiniz. Tabi ki bu sadece “ruhsal olarak yarım kalmış, tamamlanmamış” ilişkiler açısından geçerlidir. 

13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise öncelikle ev ve yerleşime dair konularla alakalı karşılıklar gündeme gelebilir. Bu iki hafta taşınmak, evinize ve kendinize yeni teknolojik aletler satın almak açısından uygun değildir. Bu iki haftayı ruhsal olarak gitgellerle geçirmenizi öngörüyorum ve bu son derece normal. Bunu biraz dinlenme aralığı olarak görün ve yaşamınızdaki olaylara ve kişilere tekrar ve yeni bir gözle bakın. “Bunun gerçekten size katkısı nedir ? Yoksa sizden sürekli götüren durumlar mı var ?” İşte buna göre ilişkilerinizde yeni kararlar almadan önce biraz durup düşünme fırsatınız olacak. Ay sonuna dek, eski arkadaşlar ve arkadaşlarınızla önceden halledemediğiniz sorunlarınız göz önüne gelecek. Para konularında bu ay kendinize biraz zaman tanıyın ve önemli alım satım, maddi girişimlerinizi 1 Mart 2014’e kadar eğer yapabiliyorsanız bekletmeyi tercih edin. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana geliyor. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissettirerek hafta geneline yayacak olan Dolunay zamanında kariyeriniz, aile büyükleriniz ve yaşamsal hedefleriniz birincil olarak vurgulanıyor. Öncelikle aile içinde oluşabilecek olası ciddi krizlere hazır olmanızı öneririm. Bu da demek oluyor ki aile büyüklerinizle olan iletişiminizde ve onlarla ilişkinizde hassas bir dönemden geçtiğiniz için, kendi ruhunuzdaki mücadele enerjisini dengelemeniz ve onlarla ilişkilerinizi stabil hale getirmeniz gerekiyor. Aksi durumda söylenen bir söz bile büyük bir yangını başlatabilir. Yine onların sağlık durumlarıyla ilgili gelişen olaylarda yanlarında olmanız, ilgilenmeniz gerekecektir. Bu dolunayın sizin stres seviyenizi yükseltme etkisi sözkonusu olduğu için, fiziksel ve ruhsal dengenizi çok iyi korumanız gerekmekte. Aşkla ilgili beklentileriniz daha da belirgin hale gelirken bunları hemen gerçekleştirememek sizi gerçekten üzebilir. Diğer taraftan terfi bekleyenler, iş değişikliği yapacaklar bu Dolunay zamanı pek uygun görünmüyor. Zaten Merkür rx in de etkisi ile, 1 mart 2014’e kadar yeni bir adım atmamanızı tavsiye ederim, ne var ki bu hafta kendi iradeniz dışında gelişen problemlerle meşgul olacaksınız. Eğer kariyerinizle ilgili elinizde olmadan bir aksilik yaşıyorsanız, bilin ki bu ilerleyen dönemde size artı olarak geri dönecektir. Kariyer konusunda eğer geçmişte yarım bıraktığınız veya geçmişe ait bir konu varsa bu dönemde tamamlanmak üzere önünüze tekrar gelecektir, bunu olumlu anlamda kullanabilirsiniz. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek size aşk hayatınızla ilgili konularda destek oluyor. Bu süreçte yeni flört teklifleri ile karşılaşırsanız, 1 mart 2014’e kadar bekletmeniz akıllıca olacaktır. Diğer yandan bu dönemde çocuklarınızla iletişiminiz daha olumlu hale gelecek ve ilişkisi devam edenler için romantik paylaşımlar sözkonusu olacaktır. 

23-25 Şubat aralığı bazılarınız için sevdiğiniz bir şeyi kaybetmek anlamına gelirken, bazılarınız içinse hayal ettiği bir aşk ilişkisini hayatına çekecek etkilerle dolu. Bugünlerde aşk hayatınızla ilgili niyetlerde bulunmanızı öneririm ve böyle bir teklif aldığınızda bir hafta sürüncemede bırakarak, 1 mart 2014 itibariyle ilişki başlatmanızı tavsiye ederim. Sanatla uğraşanlarınız için bu görünüm muazzam yaratıcılık vermektedir.

YAY BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkilerini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz yeniay haftası, 31 Ocak’ta biten Venüs retrosunun üzerine size çok iyi gelecek. Yeniay haftasında seyahatleriniz, faydalı görüşmeleriniz olacak. Buluşma, yeni insanlar tanıma, görüşmeler, yakın çevre ve yeni girişimlerinizden maksimum fayda sağlayabileceksiniz. Bu süreçte haberleşme ve iletişim sizin için çok önemli olacak. Özellikle Uranüs’ün de desteği ile çok istediğiniz, beklediğiniz bir haber size ulaşabilir ve bu beklediklerinizin dışında fazladan aşk hayatınızla ilgili bir haber de olabilir. Zaten bekar olanlarınız için tam da Venüs rx bitiminde, yakın çevrenin tanıştırması aracılığı ile veya gittiğiniz yerlerde, seyahatlerde, bulunduğunuz ortamlarda tanışacağınız biriyle ani gelişen bir etkileşim, flört durumu yaşayabilirsiniz. Eğer işle ilgili yapmak istedikleriniz varsa, hem eğitim öğretim açısından hem de çalışma hayatınız açısından 1-6 şubat aralığını faydalı olarak kullanabilirsiniz. Yine bu süreçte çocuklarınızın hayatındaki olumlu gelişmelere tanık olacak ve sevineceksiniz. Bu yeni ay haftası tüm moralinizi yükseltiyor sevgili Yay. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılması sebebiyle, maddi durumunuz ve iş hayatınızda büyük değişimler yapabilir ve bu mücadele gücünü olumlu anlamda kullanarak, işle ve maddi durumunuzla ilgili tüm imkanları ve kapıları zorlayarak, böylesi mücadele gerektiren bir süreçten karlı ayrılan taraf olabilirsiniz. Bu on günlük süreçte arkadaş çevreniz, sosyal ortamlar ve kariyer gelirleri ile ilgili oluşabilecek sorunlara karşı dikkatli olmalı, maddi durumunuzu, oluşabilecek artılara rağmen dengeli idare etmelisiniz. Yine bu görünüm altında, uzun zamandır ilişkisi olmayanlar için evren artık zorla bir ilişki getirebilir ve kalbiniz birisi için yeniden çapabilir, ancak Venüs rx bitişi ve Merkür rx başlangıcını dikkate alarak, özel hayatınızda da 1-6 şubat aralığını ilişkileri başlatmak veya önemli kararlar almak açısından faydalı kullanabilirsiniz. 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci 6 gün boyunca ikili ilişkilerinizde geriye dönük, geçmişte kalmış, önemli bir ruhsal ilişkiyi düşündürürken, kariyerinizde beklediğiniz herhangi bir yükselme, terfi, değişiklik için beklemeniz gerektiğini vurguluyor olacak. Burada ailenizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir ve kendi ruhsal dünyanıza biraz zaman ayırarak, duygularınızı gözlemlemeniz, hayattan beklentilerinizi gözden geçirmeniz ve ilişkilerinizde size faydalı ve zararlı tarafları tespit edebilmeniz fayda sağlayacaktır. 

13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise geçmişte kalmış iş bağlantılarınızı yeniden değerlendirebilirsiniz veya geçmişte kalmış bir iş yeri sizinle yeniden görüşmek isteyebilir. Bu süreçte ayrıca, eskiden görüştüğünüz dost ve arkadaşlarınızla karşılaşabileceğiniz gibi, yarım bıraktığınız bir öğrenim sürecine devam edebilir, eskide kalmış bir ilişkinizle yeniden, tesadüf eseri karşılaşabilir ve haberleşebilirsiniz. Merkür rx sürecinde, seyahatlerinizde, anlaşmalar, yazışmalar ve imzalarda birtakım karışıklıklar gündeme gelebilir, bu yüzden kontrollerinizi iyi yapmalısınız ve önemli bir iş anlaşması için eğer elinizde imkan varsa 1 mart 2014 tarihini beklemelisiniz, çünkü Şubat ayı yarım kalan işleri ve konuları “tamamlamak” ancak başlangıçtan önce her şeyi hazır hale getirerek, beklemek açısından faydalı kullanılabilecek bir aydır. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana gelerek, sizin eğitim öğretim, basın yayın, seyahatler, yer değiştirme ve iletişim alanınızı aydınlatıyor. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissettirerek hafta geneline yayacak olan Dolunay anında, Merkür ve Satürn’ün de katılımıyla gökyüzünde etkin olacak t-kare, özellikle ikili ilişkilerinizle ilgili, ki bu sadece özel yaşamı anlatmaz, önemli iletişim hataları ve yanlış anlaşılmalara karşı sizi uyarıyor. Dolunay haftasında yakın dostlarınızın ve partnerinizin yaşamındaki birtakım olumsuzluklar size yansıyabileceği gibi, onlarla aranızda birtakım iletişim problemleri gelişmesi de olağan görünüyor. Sosyal medyada, iletişim sektöründe ve birebir iletişimde bulunduğunuz insanlarla oluşabilecek iletişim hatalarına açık bir enerjide olduğunuz hafta boyunca, emin olmadığınız hiçbir durumla ilgili yorum yapmamak, karşınızdaki insanlara kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için ikinci bir şans vermek faydalı olacaktır. Bu dolunayın faydalı taraflarından biri, yaptığınız işle ilgili kendinizi daha fazla tanıtma imkanı bulacak olmanızdır. Kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili oluşabilecek olası terslikler, Merkür rx inde etkisiyle daha fazla gündeme gelse de, 1 mart 2014 itibariyle bu etkiden çıkmış olacak ve rahatlayacaksınız. Bu dolunay size önemli bir bilgi verecek sevgili Yay, daha önceden bilmediğiniz önemli bir bilgiye erişecek veya önemli bir konuyla ilgili haber alacaksınız. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin aile ilişkilerinizi geliştirmenize, evinizde yuvanızda mutlu olmanıza, aile meselelerini daha fazla gündeme getirerek eğer bir problem varsa artık ortaya çıkıp çözümlenmesine ve ruhsal olarak çok daha iyi hissedeceğiniz bir döneme gireceğinize işaret ediyor. 

23-25 Şubat aralığı aile büyükleriniz ve kendi ailenizle ilgili bir belirsizlik yaşayabilirsiniz. Hastalanmamak için bugünlere gelmeden önce vitamin takviyesi yapmanızı da tavsiye ederim. Bu görünümün önemli bir olumlu katkısı, bugünlerde ruhsal olarak önemli mesajlar alacak olmanızdır, yaşamın içindeki izleri bu 3 gün daha iyi takip etmelisiniz.

OĞLAK BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkilerini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz yeniay haftasında maddi kaynaklarınız ve parasal gelirlerinizde artıya geçiyorsunuz. Maddi kaynaklarınızı arttırabilecek birçok teklif ve konuyla karşılaşabileceğiniz bu hafta, 1 Şubat itibariyle biten Venüs rx sayesinde, 1-6 şubat aralığında alım satım işlerinizi yapabilir, hatta Uranüs’ün de desteği ile kendinize çok istediğiniz bir şeyi satın alabilirsiniz. Bu bir araba da olabilir, teknolojik bir alet de veya evle ilgili bir eşya da. Yeniay haftası ayrıca yeteneklerinizin arttığı ve kendinize güveninizin tam olduğu bir zaman olacak. Böylece ikili ilişkilerinizde sürpriz gelişmeler yaşayacak ve olumlu tavırlarla karşılaşacaksınız. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılması sebebiyle, ikili ilişkilerinizde önemli sınavlardan geçiyor olacaksınız. Bir tarafta geçmiş ilişkilerinizle ilgili ruhsal bir tamamlanma yaşarken, diğer tarafta devam eden ilişkilerinizdeki problemleri çözmeye odaklanacaksınız. Çözemediğiniz problemler ve artık yürümeyeceğine inandığınız ilişkiler varsa, bu on gün boyunca ayrılık kararı alacaksınız. Burada ayrıca çocuklarınızla ilişkilerinizde bir miktar gerileme olabilir ve onlara daha hassas yaklaşmanız gerekebilir. Kariyer konusunda gelişebilecek olası değişimlerde – 1-6 şubat aralığını kullanmanızı önemle belirtmek isterim. 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci 6 gün boyunca görüşme, buluşma ve iletişim konularında problemler doğurabilir. Özellikle iş hayatınızda gerekli belge ve evrakları tekrar kontrol etmek fayda sağlayacaktır. Eğitim öğretim ve seyahatler konusunda gelişebilecek olası problemlere karşı da temkinli olmalısınız. BU 6 günlük süreç. Sizin düşünce dünyanızda eskiye ait konuların canlanmasına sebep olabilir ve bu durum şu anınıza etki edebilir. Bu süre içerisinde yeni bir iş anlaşması yapmak, iş değiştirmek veya kariyer konusunda yeni adımlar atmak doğru olmayacaktır.

13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise yarım bıraktığınız bir kurs veya programa tekrar geri dönüş yapabilir, yeteneklerinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Maddi anlamda uzun zamandır beklediğiniz ertelenen paralar size ulaşabilir, ancak bu dönemde alım satım işlerinizi yaparken çok dikkatli olmalı ve her şeyi tek tek kontrol etmelisiniz. Özellikle teknolojik bir alet satın almamayı tercih edin. Bu iki haftalık süreç, eski iş bağlantılarınızı size tekrar getirebilir. İkili ilişkilerinizde ise yaşadığınız her durumda kendi değerinizi sorgulamayın ve kendinize olan güveninizi tam ve net tutmaya özen gösterin.
 
15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana gelerek, ikili ilişkilerinizde sizi yeni kararlar almaya zorlayacak ve maddi konularda iyi bir dengelemeye gitmenize sebep olacak. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissettirerek hafta geneline yayacak olan Dolunay anında, Merkür ve Satürn’ün de katılımıyla gökyüzünde etkin olacak t-kare, başta iş hayatınız olmak üzere, arkadaş çevrenizle de oluşabilecek olası problemlere karşı sizi uyarmakta. Bu dolunay etkileri gergin bir hafta yaratacağı için, ilişkilerde egosu yüksek birinin varlığı sizi daha da gerecek ve onu artık hayatınızda tutmak istemeyeceksiniz, çünkü sizin kendinize göre olan yaşam planınız, sorumluluklarınız ve arzularınızı hala daha anlayamayan ve çözemeyen insanlarla bir adım daha atmak istemeyeceksiniz. Böylece ikili ilişkilerle ilgili en azından kendi içinizde yeni bir tavır ve bakış açısı geliştireceğiniz son derece önemli bir haftada bulunacaksınız. Burada miraslarla ilgili işlemlerde karışıklar gündeme gelir ve kredi çekme gibi bir niyetiniz varsa, eğer yapabiliyorsanız 1 Mart 2014’ü beklemenizi tavsiye ederim.
 
19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin yakın çevrenizden alacağınız olumlu desteklere işaret ediyor. Burada kendinizi daha güvende hissedecek ve çevrenizin desteğini alarak, yeni fikirlere daha kolay adapte olabileceksiniz. Seyahatleriniz önem kazanırken, yeni iş bağlantıları kurabilecek ve bekar olanlar için yakın çevrenin tanıştırması veya gittiğiniz bir yerde karşılaşabileceğiniz biriyle olası bir ilişki için heyecan duyuyor olacaksınız, ancak böyle bir durumda 1 mart 2014 ten önce ilişki başlatmamanızı önermekteyim. Yazılı veya sözlü iletişimde Merkür rx e rağmen, güneş’in desteğini alacak ve kendinizi çok rahat ifade edebileceksiniz. 

23-25 Şubat aralığı size uzun zamandır hayalini kurduğunuz önemli bir haberi getirecek gibi görünüyor. Bu üç gün kardeşlerinizin hayatındaki gelişmeler de size daha fazla yansıyabilir.

KOVA BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşeyen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkilerini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz burcunuzda gerçekleşen yeniay haftası ile birlikte, 1 şubat itibariyle biten Venüs rx in de sonlanmasıyla, kendinizi son derece moralli hissedecek, tüm yaşamsal faaliyetlerinizde ışığınızı en iyi şekilde aktarabilecek, moral, motivasyon ve güç kazanacaksınız. İkili ilişkilerinizde sürpriz teklifler alabileceğiniz gibi, birçoğunuz nişanlanma ve evlilik kararını bu yeniay ile birlikte alacaksınız. Eğer böyle bir planınız varsa 1-6 şubat aralığını söz, nişan, davet verme gibi konularla ilgili etkili olarak kullanabilirsiniz. Yine bu hafta boyunca ani gelişen iş teklifleri, işle ilgili olumlu gelişmeler, görüşme, buluşma ve yeni bazı anlaşma teklifleri alabileceksiniz. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılması sebebiyle, özellikle aile ilişkilerinizdeki problemlere karşı hassas bir dönemden geçmekte olduğunuzu bilerek, ailenizle olan ilişkilerinizi dengeli tutmalısınız. Burada bazılarınızın aile büyükleri ile ilgili gelişebilecek problemler yüzünden, onlarla daha fazla ilgilenmesi gerekecektir. Yine aynı on gün, seyahatler, eğitim konuları, davalar ve yurtdışı bağlantılı işlerle ilgili mücadele alanları doğacaktır. Olumlu tarafından bakıldığında bu on günlük süreçte eğer çaba sarf ederseniz ve enerjinizi dengeleyebilirseniz, ikili ilişkilerinizle ilgili büyük bir kırılma noktası yaşayacak ve birçok şeyi çözümleyebilme fırsatına sahip olacaksınız. Yine de bu on gün bazı şeyleri çok fazla zorlamamakta ve akışa uymakta fayda olacaktır. 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci 6 gün boyunca özellikle maddi konularda yeni girişimlerde bulunmamalı, alım satım işleri, kredi çekme gibi konularda dikkatli olmalısınız. Ayrıca ödenmemiş eski borçlarınız, vergi sigorta şirketleri gibi konular tekrar önünüze çıkabilir. Burada ayrıca çocuklarınızla ilişkinizde eskiye ait konuları tekrar yaşayabilir, eski aşklarınızın sizi aradığına şahit olabilir ve onlarla bir şekilde karşılaşabilirsiniz. 

13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise, sağlık konusunda daha önceden ertelediğiniz problemler varsa, burada çözümlenebilmesi için tekrar ortaya çıkarlar. Bu iki hafta boyunca tansiyon, baş dönmesi, damar ve kan rahatsızlıkları gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Şubat ayı boyunca Merkür’ün aşk hayatınızı ilgilendiren alanı yönetmesi sebebiyle, geri hareket boyunca eski ilişkiler ve devam eden ilişkilerdeki sorunlara tekrardan bakmanız gerekecektir. Bu süreç yeni ilişkilere adım atmak için uygun değildir, aksine yeni bir yola çıkmadan önce son kontrolleri yapmak gibidir. Eğer yüklerinizi bırakmış, derin bir nefes almış ve aklınızda hiçbir şey kalmamışsa artık yeni bir yola hazırsınız demektir. İşte Şubat ayının size yaptırmak istediği tam da budur. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana gelerek, İkili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanınızı harekete geçirecek. Etkisini 3 gün önce ve sonra hissettirerek hafta geneline yayacak olan Dolunay anında, Merkür ve Satürn’ün de katılımıyla gökyüzünde etkin olacak t-kare, bu zaman diliminde yeni bir ortaklık veya yol arkadaşlığını onaylamazken, devam eden ikili ilişkiler ve ortaklıklarda ciddi krizlere sebep olabilir. Merkür’ün hem yanık hem de retro olacağı, üzerine bir de t kareye dahil olacağı dolunay anında, hafta boyunca ilişkiler konusunda yanlış anlaşılmalar, iletişim hataları ve insanların gerçek yüzlerinin ortaya çıkması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun haricinde Merkür’ün bu görünümüyle birlikte, spekülasyonlara açık bir enerjiden geçeceğiniz için, hem aşk hayatınızda hem de ikili ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Dedikodu ve gizli düşmanlarla bu hafta karşılaşabilir, zor durumlara girebilirsiniz. Bu yüzden ilişkileri riske atmadan yolunuza devam etmeniz ve özellikle ortaklık konularında dikkatli olmanız önemlidir. Dolunay haftası boyunca çocuğunuzun problemleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin maddi kazançlarınızı arttırmanızda ve para konularında destek almanıza yol açarken, yeteneklerinizi geliştirmeniz ve kendinize duyduğunuz güvenin yükselmesini sağlayacak.  23-25 Şubat aralığı beklediğiniz bir parayı size getirebilir ve burada hayal ettiğiniz bir hediye alabilirsiniz. Şubat ayı boyunca ikili ilişkilerinizde kriz yönetimi iyi yapmalı, maddi konulardaki girişimlerinizde temkinli olmalısınız.


BALIK BURCU
Şubat ayına 30 Ocak 2014’te Kova burcunda gerçekleşen Yeni ay etkisiyle başlıyorsunuz. Etkilerini 3 gün önce ve sonra hissedeceğiniz yeniay haftası ile birlikte, ruhsal ve fiziksel olarak iyileşme zamanına girmiş bulunuyorsunuz. Eğer bir rahatsızlığınız varsa, bu yeni ay ile birlikte ameliyat veya tedavi olabilir, hızla iyileşebilirsiniz. Ruhsal olarak ise, içe dönüş, yalnız kalma arzusu ve inziva ile gelen içsel mutluluk, rüyalar yoluyla mesajlar alma ve ruhu dinlendirerek negatif duygu ve düşüncelerden arınma fırsatı bulacaksınız. Burası sizin için karmik sonuçlar doğurabilecek bir haftadır. Daha önce yaptığınız davranışların karşılığını burada alabilir, sizi daha önceden üzen insanların ise bu hafta karşılığını gördüğü haberlerini alabilirsiniz. Venüs rx’in 1 şubat 2014 itibariyle bitmesi ile birlikte, karmik karşılaşmalar yaşayabilir, hayatınıza yeni girecek insanlarda “ruhsal bir öğreti” amacıyla geldiği şeklinde mesajlar alabilirsiniz. Yeni ay haftasında ayrıca yasadışı hiçbir ortamda bulunmamanızı önermekteyim, çünkü burada hapishane ve gözaltı süreçlerini vurgulayan etkiler de hakim. Bunu yaşamamak için tabi ki yasadışı eylemlerden ve ortamlardan uzak kalmanız gerekiyor. 

Şubat ayının ilk on günü boyunca, Venüs’ün Pluton, Uranüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen T-kareye katılması sebebiyle, başta arkadaş çevreniz olmak üzere, sosyal ortamlarda, görüşme, buluşma ve toplantılarda yaşanabilecek olası problemlere karşı dikkatli olmanız gerekmekte. Bu süreç birçok Balık için, yeni bir ilişkiye adım atmak veya varolan şartları zorlayarak, hoşlandığı insanla görüşmek anlamını taşıyacak. Böyle bir şey için en uygun zaman 1-6 Şubat 2014 aralığıdır. Bu 10 gün boyunca yükselen duygularınız, normalde sakin yapınıza rağmen sizi sesi daha yüksek çıkan ve her koşulda istediğini alan ve hakkını arayan bir yapıya kavuşturacak. 

1 Şubat 2014 itibariyle Merkür Balık burcuna giriş yapıyor ve 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’a kadar Balık burcunda, 13 Şubat’tan ay sonuna kadar da Kova burcunda retro hareketine devam ediyor. 7 -13 Şubat aralığında, Merkür’ün Balık burcunda retro süreci 6 gün boyunca ,, ikili ilişkilerinizle ilgili geçmişe yönelik konular açılabilir ve sorun varsa daha çok size yansır ki, bir an önce çözebilesiniz. Diğer tarafta eski ilişkileriniz bu süreçte size dönmek isteyebilir, ancak bunu tercih etmemenizi öneririm. Tabi ki seçim sizin. Merkür aynı zamanda aile ve yerleşim alanınızı ilgilendirdiği için, ev ve aileye dair konular kafa karıştırıcı olabilir ve tabi ki burada yeni bir satın almanızı kesinlikle önermem. Taşınma, yer değiştirme, ev satın alma ve evle ilgili değişiklikler için mutlaka 1 mart 2014’ü beklemeyi tercih etmelisiniz. Bu 6 gün boyunca aile büyüklerinizin problemleri size yansıyabilir ve sizin de genel sağlık durumunuza özen göstermeniz gereken bir süreçtir. Özellikle şeker hastalığı, hormonal bir hastalık ve depresif etkilere karşı hassas bir zamandan geçmektesiniz. 

13 Şubat’tan ay sonuna kadar olan Merkür’ün Kova burcundaki gerileme sürecinde ise, geçmişte kalan ilişkiler ve konuları daha fazla düşüneceksiniz gibi görünüyor. Diğer yandan teknolojik aletlerinize, cep telefonu ve bilgisayarınıza daha fazla sahip çıkmalısınız. Teknolojik aletlerle ilgili problemler yaşayabileceğiniz gibi, gittiğiniz yerlerde hırsızlığa karşı dikkatli olmanızı öneririm. Bu süreç sizin düşünce dünyanıza git geller getirecek olsa da, olaylara saf bir bilinçle, evrensel sevgi ve merhametle bakabileceksiniz. Böylece bu 15 günlük süreçte haksız, haklı, suçsuz, suçlu veya sorumlu aramayacak olayları akışına bırakmayı öğreneceksiniz. İkili ilişkileriniz ve aile yaşamınızdaki konuları bu 15 gün boyunca zamana bırakmak ve olayların üstüne çok fazla gitmemek faydalı olacaktır. Eğer karşınızdaki kişiyle illa iletişim kurmanız gerekiyorsa, en sakin ve dinlenmiş olduğunuz zamanda, zihniniz tamamen sakinleştiğinde iletişim kurmayı deneyin ve Merkür’ün size katmış olduğu evrensel bakış açısı ile daha hoşgörülü ve esnek bir tavırda karşınızdaki insanlara ulaşın, bu size yardımcı olacaktır. 

15 Şubat 2014’te ise Aslan burcunda bir Dolunay meydana gelerek etkilerini üç gün önce ve sonra hissettirmeye devam edecek. Dolunay anına eşlik eden Merkür ve Satürn’ün katılımıyla gökyüzünde t-kare oluşuyor ve bu esnada Merkür hem Rx hem yanık hem de t-kareye dahil olduğu için, sizin ikili ilişkiler, aile ve çalışma alanınız doğrudan etki alıyor. Öncelikle günlük rutin hayatınızda yaptığınız işleri bu zaman diliminde daha özenli yapmaya çalışın ve planlanan işleri tekrar kontrol edin. Sağlık durumunuzla ilgili hassasiyet göstereceğiniz bir haftadan geçtiğiniz için, burada geçici sağlık problemleri, kalp çarpıntıları, nefes problemleri yaşayabilirsiniz. Esasen bunların hepsi ruhsal bir arınma sürecinin bir parçası olarak geliyorlar ve alt tabanda ikili ilişkiler ve aşkla ilgili olumsuz inançların veya yaşananların birer yansıması olacaklar. Bu durumda olası bir sağlık sorununuzda yaşadığınız süreci ve aşkla ilgili inançlarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Dolunayın bir başka etkisi iş hayatınızda problemli bir hafta yaratmaya aday olmasıdır. Buradaki problemler karşısında kendinizi mümkün olduğunca iyi ifade etmeye çalışın, zaten bu tüm ikili ilişkileriniz için geçerli. Merkr’ün zorlu konumu sebebiyle yanlış anlaşılmalar, ifade yetersizlikleri birçok soruna sebep olabilir, dikkat. 

19 Şubat’ta bu kez Güneş Balık burcuna giriş yapıyor ve ay sonuna dek sizin birinci evinizde ilerleyerek, ayın zorlu görünümlerinin yanında size muhteşem bir destek sağlıyor. Bu süreçte güzelliğiniz, yakışıklılığınız ile ön plana çıkarken, genel sağlık ve moral durumunuz iyileşme gösterecek ve ikili ilişkilerde parlak bir döneme gireceksiniz. Tabi ki ilişkilerle ilgili önemli kararlar için 1 mart 2014 merkür Rx bitimini beklemenizi önermekteyim. 

23-25 Şubat aralığı geçici bir sağlık sorunu yaratsa da, genel olarak size büyüleci bir güzellik ve aşk etkisi katacak. Bu üç gün boyunca insanları adeta bir mıknatıs gibi kendinize çekebilecek, kendinizi bunduğunuz her ortamda kolayca fark ettirebileceksiniz.