2015'te hangi burcu ne bekliyor?

Astroloji danışmanı Didem Şarman'dan tüm burçlara özel 2015 yorumları.

KOÇ
2015 itibariyle son iki yıldır geçirdiğiniz maddi manevi dönüşüm ve krizler zamanı sona ererek, iş ve maddi konulardaki tıkanıklığınızı birincil olarak üzerinizden atacak ve yaşamın keyifli yönlerine daha fazla odaklanacaksınız. 2015 boyunca yaşamınızda davalar gelişebilir, ancak genel hatlarıyla kendinizi geliştirmek için bu sene elinizden geleni yapacak, eğitimler alacak, yurt içi ve yurtdışı seyahatlere çıkacak ve birçoğunuz evlilik kararı alacaksınız. Bu süreçte eşiniz ve yakınlarınızla iletişim konusunda zaman zaman krizler yaşasanız da, esasen aranızdaki en iyi iletişimi oluşturmak için dersler alıyor olacaksınız. Senenin ilk yarısında çocuklar ve aşk hayatı konularında şanslarınız devam ederken, senenin ikinci yarısında iş hayatınızda bolluk bereket enerjisini daha fazla deneyimliyor, daha çok insana ulaşıyor, iş teklifleri alıyor ve iş hayatınızda huzuru hissediyor olacaksınız.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Bekar olanlarınız için eski aşklara dönme zamanı olan bu süreç, tatil planları, eğitimler, yolculuklar ve finansal konularda gecikmelere sebep olsa da, yaşamınızda daha önce elde ettiğiniz ancak kullanmaya zamanınızın olmadığı veya herhangi bir sebeple engellenen şanslarınızı yeniden karşınıza getiriyor olacak. Evli veya partneri olanlarınızın bu süreçte hem hayatınızdaki insanla hem de çocuklarınızla olan diyaloglarınızda daha toleranslı olmanız ilişkilerinizdeki olası sorunları engelleyecektir.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: iyi şansın sizinle olacağı, ilişkiler ve çocuklar alanınızın canlanarak hayattan bol bol keyif alacağınız, sosyal ilişkileriniz ve özel yaşamınızdaki ilişkileri sevgi ile geliştirip, yeni tekliflerle karşılaşacağınız bir süreç sizinle olacak.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: Biraz da iş zamanı ! Bu süreçte daha çok insana ve müşteriye ulaşarak, işlerinizi geliştirirken, hayatınızda birden fazla iş fırsatı önünüze geliyor olacak. Bu süreç sizin için genişleme ve iş hayatında şansın sizinle olacağı bir zaman, ancak kilo almamaya oldukça dikkat etmeniz gerekecek.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Bu zaman diliminde kariyer konusunda yeni adımlarınız hatalı olacağı için, sektör veya iş değişikliklerine gitmemelisiniz. Eski iş bağlantılarınızın yeniden ortaya çıkabileceği bu zaman diliminde, eski arkadaşlarla görüşme ve yapacağınız projelere “hazırlık” anlamı taşıyan bir enerjide olacaksınız.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: İş hayatınız ve özel hayatınızı ilgilendirecek olan bu etki altında, öncelikle iş hayatınızda yeni değişiklikler yapmamalı, yeni bir iş yeri açma düşünceniz varsa bu tarihlere denk getirmemeli ve bu geçici sürecin farkında olarak, sürüncemede veya yarım kalan işlerinizi tamamlamak üzerine hareket edebilirsiniz. Venüs rx süreci, eski aşklarınızı karşınıza getirirken, bu süreç evlenmeyi düşünenler için kesinlikle nikah tarihi alınmaması gereken bir zaman olacak. Söz, nişan, kutlama ve düğün gibi etkinliklerinizi bu tarihe koymamalısınız !
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Eski arkadaşlarınızla görüşeceğiniz bu dönemde elektronik alet almak, internet sitesi açmak veya düzenlemek için ideal zamanda olmayacaksınız. Bu süreçte iş hayatınızdaki görüşmeleriniz sürüncemede kalabilir.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Özel hayatınız ve iş yaşamınızı ilgilendiren genel iletişiminiz ve görüşmelerinizde belirsizlik yaratacak olan bu süreçte herhangi bir yeni teklifi kabul etmemeli, sözleşme ve anlaşma imzalamamayı tercih etmelisiniz.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Yeni bir ikili ilişkiye başlamak veya evlenmek için ideal zamanlama olmayan bu tarih aralığında, yarım kalmış eski ilişkiler ve dostluklar ortaya çıkacaktır. Özel yaşamınızda iletişim konusunda çok daha dengeleyici ve sabırlı davranmanız gereken bir süreçte olacaksınız.

BOĞA
2015 itibariyle son iki yıldır yaşamakta olduğunuz yakın dostluklar, yakın ilişkiler ve özel hayatınızı ilgilendiren ilişkilerinizdeki krizleri geride bırakıyorsunuz. Birçoğunu bu süreçte hayatından birçok insanı gönderirken, genel anlamda yakın ilişkiler alanınızda epey zorlanmıştınız. Şimdi yeni yıl ile birlikte maddi kaynaklarınızı nasıl kullanacağınızı daha iyi öğrenirken, eşiniz, dostlarınız ve yakınlarınızın maddi durumu ile ilgili problemlere destek olmanız gerekebilecek. Bu süreçte ayrıca mistik, gizemli ve dünya ötesi olan konulara ilginiz artarken, ruhsal gelişiminiz açısından yol kat edeceksiniz. 2015 sizin için aile alanınızda genişleme, güzel bir ev oluşturma, mutluluğu, huzuru en temel alanınız olan yuvanızda bulma ve devamında bu genişlemeyi aileye katılan çocuklar yoluyla sürdürme anlamı taşıyor olacak. İş hayatınız ve özel yaşamınızda 2015’in size hazırladığı birçok güzel sürpriz var !
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Bu süreçte devam eden projeleriniz ve alım satım işlerinizde yavaşlama ve durağanlık yaşarken, esasen yarım bıraktığınız veya tamamlayamadığınız bazı işlere geri dönmek ve eski arkadaşlarınızdan fikir almak için ideal zamanda olacaksınız. Ailenizle ilişkilerinizde bir nevi inançsızlık veya güvensizlik gelişebilecek olsa da, bu etki altında sorun olan konuları yeniden gözden geçirebilir, ilişkilerinizi sağlamlaştırabilir ve bir süre ailenizin problemleri ile meşgul olabilirsiniz. Burada en önemli konu kendinize güvenmeye devam etmeniz ve önceliği kendi ruhunuza vermek olacak. Bu transit devam ederken taşınmak yerine, taşınma hazırlığı yapmak ve planlamak daha mantıklı olacak.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: İdealinizdeki eve taşınmak, alım satım işlerinizi tamamlamak, aile ilişkilerinizi geliştirmek ve ruhsal öğretmenlerden yardım almak için ideal olan bu zamanda huzur ve mutluluğu hem kendi ruhunuzda hem de ev alanınızda daha fazla hissediyor olacaksınız.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: Bu süreç sizin için tam bir aşk zamanı olacak. Hayatınızda yeni flört teklifleri, devam eden ilişkilerde evlilik kararları ve adeta şansın sizin kapınızı çalacağı bu süreçte, kendinizden ve kendi yaşamınızdan son derece mutlu olacak, tatillere gidecek, eğlence ve sanatsal aktivitelere daha fazla zaman ayıracak, iş hayatınız ve özel yaşamınızda maddi manevi destekleniyor olacaksınız.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Bu süreçte iş hayatınız ve kariyerinizi ilgilendiren alanda yeni bir değişikliğe gitmeyin ve varolan işlerin sürüncemede kaldığı zamanları, daha derinlemesine ve detaylı çalışarak, sabırla kendiniz için bir fırsata dönüştürün. Bu zaman sizin için eski ilişkilerinize de (dostluklar, özel yaşam, yakın ilişkiler) yeniden dönüp bakma zamanı olacak.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: iş hayatı alanınızda kesinlikle değişiklik veya yeni girişim yapmamanız gereken bu süreçte, iş hayatınız ve özel yaşamınızdaki durağanlığı olağan karşılamalı, yarım bıraktığınız işleri tamamlayarak, eskide kalmış, ancak ruhsal olarak bitmemiş yakın ilişkilerinizi gözlemleyerek süreci daha iyimser geçirmeye çalışmalısınız. Bu zaman dilimi evlenmek için ideal değildir. Venüs rx boyunca çocuklarınızın sorunları ile daha fazla ilgilenmeniz gerekecek.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Patronlarınız ve aile büyüklerinizle iletişimde durağanlık yaşayacağınız bu süreç, eski iş bağlantılarınızı yeniden gözden geçirmenize sebep olacak.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Finansal konularda durağanlık ve alım satım işlerinde karışıklık yaratabilecek bu süreçte eski ilişkileriniz de ortaya çıkabilir.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: İş hayatı alanınızda geri giden Merkür, bu kez iş ilişkilerinizde durağanlığa sebep olurken, önemli iş görüşmelerinizi bu aralığa koymamanız faydalı olacaktır. Ayrıca önemsemediğiniz sağlık sorunlarınız burada daha görünür hale gelebilir.

İKİZLER
Son iki senedir iş hayatınızdaki problemler ve sağlık alanınızda sizi uğraştıran sorunlara veda edeceğiniz yeni yılda, iş hayatında yeni adımlar atan, problemlerini geride bırakmış, kendine, bedenine ve ruhuna iyi bakmayı öğrenmiş bireyler olarak, bu kez ikili ilişkilerinize yeniden bir bakış açısı getiriyor olacaksınız. Sorunlu ilişkilerinizi kökten bitirme kararı alırken, hayatınıza girip çıkan dostlar, yakınınızda olmak isteyen insanlar ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizi ilgilendiren kişileri doğrusu ve yanlışı ile daha net görecek ve size yük olan kimseyi hayatınızda tutmak istemeyeceksiniz. 2015 size bu doğru yanlış ayrımlarını yaptırdıktan sonra, esasen en doğru partneri bulmanız ve ideal evliliği oluşturmanız anlamında destek oluyor olacak. Senenin ilk yarısında kitap yazma, seyahatler, yeni eğitimler, yakın çevrenin yoğun desteği ve iletişimden gelen başarı sözkonusu iken, ikinci yarısında ev ve aile alanınızda genişleme yaşayacak, daha geniş ve sorunsuz bir eve taşınacak, huzuru aileniz ve evinizde buluyor olacaksınız. Bu genişleme birçoğunuz için, yaşamınıza yeni bir aile bireyi katılması, doğum yoluyla da gerçekleşecek.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Eski iş bağlantılarınız ve eskiye ait ruhsal olarak tamamlanmamış ilişkilerinizi karşınıza getirecek olan bu süreçte, aile büyükleriniz, patronlarınız ve özel hayatınızdaki iletişiminizde anlaşmak için fazladan çabaya ihtiyacınız olacak. Neyse ki sizin gibi iletişim konusunda güçlü insanlar için bu problem kolay çözümlenebilecek nitelikte. Ancak iş görüşmeleriniz, seyahatleriniz ve anlaşmalarınız burada sürüncemede kaldığında olağan karşılamalısınız. Bu süreci yarım bıraktığınız bir eğitime dönmek veya gidemediğiniz bir seyahati tamamlamak olarak aktif kullanabilir, süreç boyunca iletişim alanınızda daha özenli olarak en az problemle bu zamanı geçirebilirsiniz.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: İlişkiler ve iş hayatınızdaki bağlantılar ve iletişim düzeldiği bu süreçte, yaşamınızda teklifler, haberleşme, görüşmeler, seyahatler, eğitimler ve yakın çevre ilişkilerinden gelen destek öne çıkarken, internet sitenizi yönetebilir, yapılandırabilir, kitap, dergi yazarlığı gibi konulara ilgi duyabilirsiniz.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: Bu süreç sizin için aile ve ev alanınızda genişlemeye işaret ederken, senenin ikinci yarısında sürpriz hamileliklere dikkat etmeniz gerekecek. Çocuk sahibi olmak isteyenler için faydalı olan bu zamanda, daha geniş bir eve taşınacak, evinizde, yuvanızda sevdiklerinizle daha mutlu hissedeceksiniz. Sınırsız bir hoşgörüye sahip olacağınız bu süreçte her duygunuz hemen büyüyeceği için, senenin ikinci yarısında pozitif duygularda kalmanız, yaşam enerjinizi arttıracak ortamlarda yer almanız önemli olacaktır.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Bu süreç sırası ile sizin ikili ilişkiler ve iş hayatı alanınızda durağanlık yaratırken, esasen yarım kalmış ilişkilerinize ve işlerinize yeniden bir bakış açısı geliştirmenizi hedefleyerek, yaşamınızdaki eksik parçaları tamamlamanızı sağlıyor olacak. Bu zaman diliminde ilişkilerde durağanlık ve belirsizlik yaşamanız normalken, özellikle yarım bıraktığınız eğitimlere dönmek, yurtdışı bağlantılı işlerin önünüze gelmesi gibi olayları da yaratıyor olacak.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: Bu zaman aralığında yeni bir ev veya değerli eşyalar alma düşüncesini ertelemeniz faydalı iken, aşk konusunda durağanlık yaşayabilir, ruhsal olarak tamamlanmamış ilişkilerinizi yeniden karşınızda görebilirsiniz. Bu süreci evlenmek için tercih etmemelisiniz.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Aile ilişkileri ve öğretmenlerinizle iletişimde durağanlık yaşatacak olan bu süreçte, sevdiğiniz, değer verdiğiniz insanlarla iletişiminizi daha güçlü tutmanız gerekecek. Daha önce gidemediğiniz bir seyahate gitmek, başlayamadığınız bir eğitime başlamak ve önceden belirlenmemiş, sürüncemede kalan davalarla ilgili sonuçlar almak için ideal zamanda olacaksınız.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Konsantrasyon ve motivasyon eksikliğine karşı, hafıza ve zihninizi güçlendirecek vitaminler almanız ve egzersizler yapmanızın faydalı olacağı bu süreçte geçmişten gelen konuşmalar ve ilişkilerde iletişim eksikliği sizi meşgul edebilir. Bu süreci kendinizi dinlendirmek için kullanırken, insanların ne dediğine çok fazla takılmamayı öğreniyor olacaksınız.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Bu süreçte çocuklarınızla daha fazla meşgul olmak zorunda kalacağınız, aşk hayatınızdaki görüşmelerin sürüncemede kalacağı bir zaman sözkonusu iken, yarım bıraktığınız sportif faaliyetlere veya sanatsal çalışmalara geri dönmek için ideal zamanda olacaksınız.

YENGEÇ
Son iki senedir aşk hayatı ve ikili ilişkiler alanınızda çektiğiniz yoğun sıkıntı ve değişimlerin sonuna geldiğiniz 2015’te biraz eğlenmeye, mutlu olmaya ve düzenli ilişkiler geliştirmeye çok fazla ihtiyacınız var. 2015 boyunca bu kez iş hayatınız ve genel sağlık durumunuzu ilgilendiren konularda sınavlarınız olacak. Eğer bugüne dek lanet ederek gittiğiniz bir işiniz varsa, 2015 içinde epey zorlanacak, yeni iş fırsatları arıyor olacaksınız. Aynı şekilde bugüne dek çalışmaktan ve başka alanlara odaklanmaktan yorduğunuz bir bedeniniz, önemsemediğiniz sağlık sorunlarınız varsa bu sene hepsi düzeltmek, yeniden yapılandırmak ve iyileştirmek için öncelikli olarak önünüzde beliriyor olacaklar. Bu sene itibari ile her zamankine göre daha disiplinli, çok çalışan ve emek vererek kazanan taraf olurken, bu çabalarınızın karşılığını yaklaşık iki buçuk yıl sonra kendiniz için en ideal işi oluşturarak ve iş hayatınızda elde ettiğiniz kazanımları fark ederek görebileceksiniz. Senenin ilk yarısında maddi kaynaklarınızda artış yaratabilecek etkiler sözkonusu iken, sizden beklenen yeteneklerinize güvenerek çalışmayı sürdürmeniz ve hiçbir işi boşlamamanız. Senenin ikinci yarısında ise birden fazla iş teklifi kapınızı çalarken, seyahatler, eğitimler, öğretmenlik, yurtdışı bağlantılı işlerde de şansınız artıyor olacak. 2015’in ikinci yarısında birçoğunuz evlenecek, yeni bir yerleşim düzenine geçiyor olacaksınız.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Senenin ilk dört ayında finansal durumunuzda durağanlık yaşayabilir, hali hazırdaki finansal ve alım satım işlerinizle ilgili gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu sürecin faydası eskiye ait alacaklarınızın size gelmesi ve eskiden varolan ancak sonuca ermemiş iş bağlantılarınızın bu süreçte somut olarak önünüze gelecek olmasıdır. Jüpiter rx sürecinde önceden üstünde durmadığınız yeteneklerinizi geliştirmek için eğitimler almak, para konusunda aşırı harcamalardan kaçınmak ve sektör veya iş değişikliğine gitmemek sizin zamanı etkili kullanmanızı sağlayacaktır.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: Finansal durumunuzda iyileşme sağlayan bu süreçte, yaşamın içinde sahip olduğunuz maddi manevi değerlerle birlikte ruhsal tatmin elde edecek, keyifli, zinde ve mutlu bir süreç geçiriyor olacaksınız. Alım satım işlerinizin hız kazanacağı bu dönemde, kişisel gelirlerinizde bir artış bekleyebilir, iş hayatınızla ilgili gerekli bağlantıları çok daha kolay kurabilirsiniz.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: İlişkiler ve iş hayatınızdaki bağlantılar ve iletişimin düzeldiği bu süreçte, yaşamınızda teklifler, haberleşme, görüşmeler, seyahatler, eğitimler ve yakın çevre ilişkilerinden gelen destek öne çıkarken, internet sitenizi yönetebilir, yapılandırabilir, kitap, dergi yazarlığı gibi konulara ilgi duyabilirsiniz. Bu süreçte birçoğunuz evlilik kararı alacak, birçoğunuz da kendi istediği iş imkanlarına sahip olmuş olacaksınız.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Sırasıyla iş hayatınız ve ardından özel yaşamınızda durağanlık yaratacak olan bu süreçte eskiye ait işlerinizi tamamlayabilir, eskiden tanıdığınız insanlarla sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkiler alanındaki durağanlığı iyi yönetmeli, bu süreci göz önünde bulundurarak daha sabırlı hareket etmelisiniz.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: Finansal durumuzu etkileyen bu süreçte para işlerinizde bir durağanlık ve sürünceme yaşayabilirsiniz. Ev alım satımı veya değerli eşya alımı gibi işlere bu süreçte girmemelisiniz. Aile ve arkadaşlık ilişkilerinizde ise sevgi bağlarınızı daha yoğun tutmanız gereken bu zaman, evlilik için uygun değildir.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: İletişim konusunda durağanlık ve karmaşaya açık olan bu dönemde özellikle kredi çekmek veya alım satım işlerinizi ertelemelisiniz.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: yakın çevre ilişkilerinizde iletişim problemleri yaratabilecek olan bu süreçte, rüyalarınız anlamı iken, iletişim gücünüzü kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. Motivasyon ve konsantrasyonunuzu korumaya şimdi daha çok ihtiyacınız var. Gizli düşmanlar bu süreçte ortaya çıkacaktır.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Aile ilişkilerinizde iletişim problemleri yaratabilecek bu süreçte ev alım satımı, yer değişikliği gibi konulara kesinlikle girmemeyi tercih etmelisiniz.

ASLAN
Son iki senedir ilişkileriniz ve iş hayatınızdaki zorlanmalarla, başta aileniz, yerleşim yeriniz olmak üzere ruhsal olarak da son derece zorlandınız ve sınavlara tabi tutuldunuz. Bu süreç sizin için kökenden değişim anlamına gelen çok önemli bir zamandı. Şimdi çok daha olgun ve ayakları yere sağlam basan, hayattan beklentilerini oturtmuş bireyler olarak yola devam ediyorsunuz. 2015 te bu kez enerjinizi hem iş hayatınız hem de özel hayatınıza daha disiplinli ve kurallar ile yansıtacak, kimsenin sizi üzmesine izin vermeyecek, çocuklarınızla daha iyi anlaşmanın yollarını arıyor olacaksınız. Diğer yandan senenin ilk altı ayında çocuklar, aşk hayatı, seyahatler, eğitim ve toplu paralarla ilgili konularda şans sizinle iken senenin diğer yarısında finansal kaynaklarınızda artış bekleyebilirsiniz. 2015’in ikinci yarısı yetenek geliştirip, kendinize olan güveninizin artacağı, birçoğunuzun çalışmaya başlayacağı ve devam eden işlerinizde de daha fazla takdir ve beğeni göreceğiniz bir dönem olacak. 2015 sonunda birçoğunuz özel hayatınızdaki ilişkilerinizi resmiyete dökme kararı alıyor olacaksınız.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Geçici motivasyon ve konsantrasyon kayıpları yaşayabileceğiniz bu süreçte, eğitimler, seyahatler, mirasla ilgili işler ve aşk hayatınızla ilgili konularda durağan bir enerji olacak. Bireysel olarak kişisel gelişiminizle ilgilenmek, önceden yapmakta zorlandığınız işlere konsantre olmak için ideal olan bu zamanı kilo vermek için etkili şekilde kullanabilirsiniz.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: Yaşamınızın her alanında adeta ilahi korunma ve şans enerjisi hissedeceğiniz bu süreçte, flörtler ve aşk hayatı alanınız canlanırken, yaşama sevinci ile dolu olacak, yaptığınız işlerde gerekli bağlantıları daha kolay kuracak ve bedensel olarak daha da güzelleşeceksiniz. Ancak bu sürede kilo alımına dikkat etmeniz ve spora başlamanız gerekecek. Gebelik için de bu zaman son derece olumlu olacak.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: Yetenekleriniz ve yaptıklarınızın, maddi manevi sahip olduğunuz değerlerinizin en fazla takdir edildiği zamana girmiş bulunuyorsunuz, üstelik burada maddi olarak kazançlarınızı arttıracaksınız, ancak sizden beklenen çalışmanız ve kendi performansınızı en iyi şekilde kullanmak üzere kendinizi geliştirecek eğitimler almanız olacak. Burada kendinize yeni eşyalar, araba, ev satın almak için gerekli desteği alırken, işlerinizin açıldığını göreceğiniz bir altı ay sözkonusu olacak.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Sırasıyla özel ilişkileriniz ve aile hayatınızda durağanlık yaratacak bu süreçte, ilişkilerinizde beklentilerinizi yüksek tutmadan bu süreyi geçirmeli, evinizin tadilat ve bakımına zaman ayırmalı, aile ilişkilerinize yeniden bakarak, büyük resimde eksik olan parçaları tamamlamak üzere ilişkilerinizde yeniden ve daha iyi davranış modelleri seçerek, daha mutlu ilişkiler kurmanın yollarını düşünmelisiniz.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: Burcunuzda geri giden Venüs, ikili ilişkiler konusunda durağanlık yaratırken, yeni başlayacağınız ilişkiler yarım kalabilir, dikkat. Bu süreci tarzınızda ve imajınızda bir değişiklik yaratmak, evlenmek, yeni bir ilişkiye başlamak, kariyer değişikliği yapmak için asla tercih etmeyin. Burada eskiye ait ilişkiler canlanırken, onlara yeniden bakmanız ve ilişki anlayışınızı geliştirmeniz beklenecek. Sahne sanat işleri, güzellik ve ticari alanlar için uygun zamanlama değil.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: İlişkiler alanınızda gerileyen Merkür, bu süreçte iletişim konusunda anlaşmazlıklar ve karışıklığa sebep olurken, bu tarihte partnerinizle ilişkinizde daha sabırlı davranmayı tercih edin ve evlilik için bu zamanı seçmeyin. Bu zaman diliminde başlayan ilişkileriniz yarım kalabilir, dikkat.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Arkadaşlıklar alanınızda gerileyen Merkür, bu süreçte eski arkadaşlarınızla karşılaşacağınız, sosyal ortamlardan biraz kendinizi geri çekeceğiniz zamana işaret ederken, bu zaman diliminde elektronik alet ve eşya satın almayın. Tv, telefon vb.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: İletişim alanınızda gerileyen Merkür, bu süreçte sözleşme ve anlaşma yapmamanız gerektiği konusunda sizi uyarırken, iletişim ve görüşmelerinizde belirsizlikler ve karışıklıklara açık bir enerjiden geçmektesiniz. 

BAŞAK
Geçtiğimiz 2,5 sene boyunca düşünce dünyanızda olgunlaşırken, çevrenizde kimlerin olması gerektiğine daha iyi karar vererek, akraba, eş, dost yakın çevrenizde iyi bir temizlik yaparak, yolunuza daha sakin ve daha kendinize göre küçük bir çevre ile devam ettiniz. Önceleri hayattan beklentilerini ifade etme konusunda çekingen bir yapıda iken, artık istediklerini ve beklentilerini her kim olursa olsun açık ve net şekilde ifade eden, kime ne söyleyeceğini çok iyi ayırt eden adeta iletişim konusunda uzmanlaşmış, kimseden korkusu olmayan biri haline geldiniz ve kendinizi ifade etmeyi mükemmel derecede öğrendiniz. Bu süreç sizi olgunlaştırırken, hayatınızdan birçok insanı da göndermek zorunda kaldınız. Şimdi 2015 itibariyle aile ve yerleşim alanınızda kökenden bir değişim başlatıyorsunuz. Bu süreçte aile konularına daha yakından bakmanız gerekirken, yaşadığınız alanda değişiklikler yapacak ve önünüzdeki 2,5 sene boyunca bu kez ruhsal ve manevi olarak dönüşüyor, büyüyor olacaksınız. Büyümek her zaman basit derslerle gelmeyeceği için, kimi zaman en yakınınızdaki ile sınanacak, ama sonunda bilgelik yolunda önemli adımlar atmış olacaksınız. Üstelik senenin ilk yarısında daha içe dönük ve kapalı iken, Temmuz’dan itibaren kalan altı ayda maddi manevi şanslı, koruma altında ve kendinizi her alanda baştan yaratan biri olarak ilerliyor ve yine yıl sonunda birçoğunuz uzun süreli ilişkilere başlıyor, birçoğunuz da evlilik kararı alıyor olacaksınız.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Şansın sizden yana olmadığını düşünmeniz bu sürede normal olsa da, alt yapıda işler böyle değil. İlişkiler ve aile alanınızdaki durağanlığın üzerine bir de maddi problemlerle uğraşacaksınız. Ne var ki bu süreçte eskiden gelen ilişkilerinizle yüzleşecek, paranızı idareli şekilde kullanmayı öğrenecek ve tek başınıza neler başaracağınızı görüyor olacaksınız. Bu süreyi bir içe dönüş, ruhsal yeniden yapılanma ve maneviyatı arttırmak için planlanan bir zaman olarak görmelisiniz.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: Ruhsal olarak büyüyüp, genişleme veren bu süreç, ruhunuzdaki merhamet, hoşgörü ve sevgiyi arttırırken, kişisel gelişim çalışmalarından faydalanmak, ilişkilerinizi iyileştirmek ve geride bıraktıklarınızla yüzleşip, yolunuza devam etmek için ideal zamanda olacaksınız.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: İşte sizin zamanınız. Kariyeriniz ve özel ilişkilerinizin tam olarak yoluna girmeye başladığı bu süreçte, her alanda şanslı olacak, birçok görünür görünmez yerden fırsatlar elde edeceksiniz. Yaşamınızda bolluk enerjisi artarken, eğitimler, yurtdışı bağlantılı işler kapınızı çalacak. Kendinizi geliştireceğiniz bu süreçte ikili ilişkilerden yana şanslı olacak, evlenmeyi düşünecek ve ailevi problemlerinize çözümler bularak, en temel ihtiyaçlar alanınızda destekleniyor olacaksınız. Bu size evrenin “asla yalnız değilsin, yanındayım” deme şekli olacak.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Aile alanınızdan başlayarak iletişim alanınızda gerileyecek olan Satürn bu süreçte yeni bir ev almak, iş kurmak, ofis değiştirmek, önemli anlaşmalar ve sözleşmelerde çok dikkatli olmanız gerektiğini vurgularken, iş hayatınız ve özel ilişkilerinizdeki durağanlığı normal karşılamalı, yarım bıraktığınız işleri tamamlayarak ve hayatınızdan çıkardığınız insanlarla olan ilişkilerinizi yeniden değerlendirerek bu süreci etkili kullanabilirsiniz.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: ilişkilerinizde durağanlık, karmaşa ve yanılgılar yaratabilecek olan bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamayı, ev ve ya araba almayı, alım satım işlerinizi tamamlamayı tercih etmeyin. Evlilik için ideal olmayan bu zamanda finansal olarak durağan bir dönem geçirirken, aslında sahip olduğunuz manevi değerlere odaklanarak, sevgiye paradan daha çok ihtiyacınız olduğunu keşfedeceksiniz.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Günlük yaşamınızdaki iletişim problemlerine açık olan bu zamanda, iş hayatınızda durağanlık yaşayabilirsiniz. Özellikle iş ilişkilerinizdeki iletişime çok dikkat etmeli, bu süreçte iş değişikliğine gitmemelisiniz.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Kariyer alanınızda geri giden Merkür, bu süreçte patronlarınız ve aile büyüklerinizle iletişiminizde karışıklık yaratabilir. İş değiştirmeyi bu süreçte düşünmemeli, ilişkilerinizde kendinizi daha iyi ifade etmeye çalışmalısınız.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Bu süreçte para konusunda karışıklık yaşayabileceğiniz için küçük veya büyük herhangi bir alım satım işi yapmamayı tercih edin.

TERAZİ
Son iki buçuk senedir maddi kaynaklarınız, finansal durumunuz ve kendinize verdiğiniz değeri sorgulamanıza sebep olacak şekilde yaşadığınız ilişkilerle ilgili sorunlar sona ererken, bu sene ve önünüzdeki iki buçuk sene daha iyi iletişim nasıl kurulur, en yakınınızda kimler olmalı, size faydası olan insanlar kim gibi konu başlıklarını deneyimlerken, kendinizi en iyi şekilde ifade etmeyi ve en yakınınıza dahi bir sınır koymayı öğreniyor olacaksınız. Bu senenin ilk yarısında sosyal ortamlardan ve arkadaş çevrenizden gelen fırsatlar, geleceğe yönelik projelerle ilgili teklifler, iş hayatınızda belirgin şanslar sözkonusu iken, senenin geri kalan kısmında ruhsal olarak inzivaya çekilme, maneviyatı arttırma, kişisel gelişim ve ruhsal çalışmalardan faydanlanma gibi konu başlıklarını yaşayarak aslında ruhsal olarak aydınlanma ve hayatınızda daha fazla hoşgörü, merhamet, iyilik katma zamanında olacaksınız.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Kariyer gelirlerinizle ilgili durağanlık yaşayacağınız bu süreçte zam istemek yerine, devam eden işlerinize odaklanmak, daha önceden tamamlamadığınız veya yarım kalan projelere dönmek, arkadaş çevrenizi yeniden yapılandırmak, sosyal ortamlardan biraz kendinizi geri çekerek, daha çok kendi kişisel alanınızda yaşamak için ideal zamanda olacaksınız. Bu süreçte iş görüşmeleriniz askıda kalabilir veya zamanından geç sonuçlanabilir.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: Bu iyi şans zamanında, hayatınızda belirgin bir dileğiniz kabul olabilir ve kendinizi hayal ettiğiniz bir işin, projenin içinde görebilirsiniz. İş hayatınızı olumlu etkileyecek bu süreçte yaşamınıza yeni arkadaşlar katılırken, sosyal ortamlardan, dernek, vakıf, arkadaş çevresi, takım çalışmaları gibi konu başlıklarından üst düzey fayda göreceksiniz. Bu süreçte evlenmeyi de düşünebilirsiniz.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: Yakın çevre ilişkileriniz ve iş hayatınızla ilgili ilişkilerde şanssız olduğunuzu düşünmek yerine, bunları iyileştirmek için ideal zamanda olduğunuzu unutmayın. Bu süreç sizin için ruhsal olarak yeniden yapılanma, manevi gücünüzü arttırma, bir nevi inzivaya çekilerek yaşamın sadece maddi olmadığını anlamanızı sağlayacak harika bir kişisel gelişim zamanı olacak. Üstelik ne kadar hoşgörülü ve sevgi dolu olduğunuzu fark edecek, yaşamınızda eskiye ait ilişkiler ve kişilerle karşılaşarak, bir nevi karmanızın farkına varma sürecinde olacaksınız.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Aile ve özel hayat ilişkilerinizin durağan gideceği bu süreçte, iletişim konusunda kendinizi ifade etmekte zorlandığınızı hissettiğiniz zamanlar olacak. Yaşamınızda yarardan çok zararı olan kişileri göndermek için iyi bir zamanlama olan bu süreçte kitap yazmaya başlayabilir, yarım kalan eğitimlerinize dönebilir, daha önceden havada kalmış bir işle ilgili yeniden teklifler alabilirsiniz.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: Miraslar ve finansal durumunuzla ilgili durağanlık yaratacak olan bu süreçte, kişisel imajınızı değiştirmeyin ve ilişkilerinizdeki olası sorunlara daha toleranslı yaklaşmaya çalışın. Bu zaman diliminde eski arkadaşlarınızla karşılaşacak, sosyal ortamlarda eskiden tanıdığınız insanlardan destek görebileceksiniz.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Aşk hayatınızdaki geçmiş ilişkilerinizin karşınıza gelebileceği bu süreçte çocuklarınızla anlaşmak için daha çok çaba sarf edeceksiniz. Bu zaman diliminde gelen flört tekliflerine dikkatli yaklaşmalı, hayatınıza hemen birini alma konusunda acele etmemelisiniz. Burada spora başlamak da iyi bir fikir olmayacak, zira yarım kalacaktır.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Davalar, eğitimler, görüşmeler ve yakınlarınızla iletişimi durağanlaştıracak olan Merkür bu süreçte ilişkilerinizdeki iletişimde yanlış anlaşılmalara karşı sizi uyarırken, bu süreçte okul değiştirmeyin ve öğretmenlerinizle olan anlaşmazlıkları normal karşılayın.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Kendinizi ifade etmekte zorlanabileceğiniz bu süreçte her şeyi gerekirse iki kere tekrar edin. Zihinsel yorgunluk yaşayabileceğiniz için, vitamin takviyesi almak ve her şeyi tek başınıza halledemeyeceğinizi kabul etmek yararlı olurken, ilişkilerinizdeki iletişim problemlerini çözümlemeye çalışacaksınız.

AKREP
Son iki buçuk senedir belki de en çok yorulan isim olarak, ilişkileri, sağlığı ve kariyeri ile her alanda test edilen isim olarak hayatın çeşitli alanlarında çok zorlu testlerden geçtiniz. 2015 itibariyle yaklaşık iki sene boyunca başta ilişkiler ve sağlık testleriniz geride kalırken, şimdi maddi konularda disipline olmayı öğreniyor olacak, para kaynaklarınızı en iyi şekilde ve idareli olarak nasıl kullanacağınızı öğrenirken, diğer yandan hem kendinize fazla değer vermeyi hem de en derinde saklı olan yeteneklerinizi keşfetmeyi öğreniyor olacaksınız. Bu süreçte ilişkiler konusunda kendi değerlerini korumayı bilen, mesafeli ve hakkını kimseye bırakmayan yapınızla, esasen kendiniz için en doğru ilişkileri oluşturabiliyor olacaksınız. 2015 temmuza dek ilk altı ayda kariyer açısından fırsatlarınız sözkonusu iken, işlerinizde artış, daha fazla tanınma ve daha fazla insana ulaşma veya terfi bekleyebilirsiniz. Senenin ikinci yarısında birçok projede yer almanız için teklifler size gelirken, aşk hayatınızda geleceğe yönelik yeni planlar yapıyor olacak, birçoğunuz evlenmeyi istiyor olacaksınız.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Senenin bu ilk üç aylık bölümünde kariyer konusunda herhangi bir değişikliğe gitmeyin ve yaptığınız işlere daha sıkı sıkıya sarılmaya bakın. Bazen patronlarınızla bazen aile büyüklerinizle aranızda belirli bir mesafe gelişecek ve görüşmelerinizde durağanlık yaşayacak olsanız da, bu süreç aslında yarım kalan işlerinizi tamamlamak için ideal olacak. Bu zaman diliminde aşk hayatı ve para evinizi de Jüpiter yönettiği için ilgili alanlarda durağanlık yaşamanız normal olacaktır.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: Bu süreçte iş hayatınızda en üst düzeyde desteklenirken, sizden üstte çalışanlar ve yaşça büyük kişilerini hatta devletle ilgili resmi kurumların da faydasını göreceksiniz. Yaşamınızda birden fazla kariyer imkanının, iş teklifinin olabileceği bu süreçte aşk hayatınız ve maddi durumunuzdaki durağanlıkta yerini bolluk ve sevgi enerjisine bırakmış olacak.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: Birçok yeni insanla tanışarak, hayatınıza bilge insanların gireceği bu süreçte, kariyer gelirlerinizde belirgin bir artış bekleyebilirsiniz. Bu zaman diliminde sosyal ortamlardan, vakıf, dernek ve projelendirilen işlerden yüksek düzeyde fayda elde edecek, geleceğe dair sizi çok güçlendirecek işlerde yer alacak ve burada evlenmeyi düşünebileceksiniz.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Sırasıyla maddi imkanlarınız ve ikili ilişkilerinize son bir geriye bakış getirecek olan bu süreçte, finansal olarak yeni bir adım atmamak, örneğin ev almak, kredi borcuna girmemek gibi faydalı olacaktır. Devamında eskiye ait ikili ilişkileriniz ortaya çıkacağı bu süreçte tamamlamanız gereken ruhsal dersleri alacak, yolunuza daha temiz devam edeceksiniz.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: İş değişikliğine gitmemeniz gereken bu süreçte, kişisel imajınızda da herhangi bir değişime gitmeyin. İkili ilişkiler alanınızdaki durağanlığı olağan karşılayın ve bu süreçte evlilik imzası atmayı asla düşünmeyin.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Aile ilişkilerinizde iletişim problemleri yaratabilecek bu süreçte ev ve yer değiştirmek, ev satın almak uygun değildir.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Bu süreçte yüklü miktarda kredi çekmeyin ve finansal konularda iletişim karışıklılarına karşı dikkatli olun. Süreç eski ilişkilerinizi de canlandırabilir.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Arkadaş çevrenizle ilgili problem yaratabilecek bu süreçte, geleceğe yönelik yeni bir proje imzalamayın ve arkanızdan konuşanlara karşı kime güveneceğiniz konusunda uyanık olmayı tercih edin.

YAY
Sın iki buçuk senedir yaşamınızda adeta karmanızı temizlediğiniz, maddi manevi kayıplar yaşayarak pek çok şey öğrendiğiniz, oldukça ruhsal ve hassas bir süreçten geçtiniz. Kiminiz sağlık sorunları ile kiminiz çok sevdiğiniz insanlara veda ederek bu süreci yaşarken, uykusuz gecelerde aslında kaotik zamanlar geçirerek, maneviyat yönünüzü güçlendirdiniz. 2015 itibariyle hayatınıza sıfırdan başlamak üzeresiniz. Kayıplar alanınız bu derece güçlü çalıştıktan sonra önümüzdeki iki buçuk sene boyunca, alacağı kararlarda son derece akılcı, kendi çıkarlarını gözeten, ikili ilişkilerinde kendi varlığını daha çok ortaya koyabilecek bir yapıya geldiniz. Bu süreçte eğer önceki yıllarda bedeninize iyi bakmadıysanız sağlık sorunlarınız ortaya çıkacaktır. Ne var ki aynı zamanda incecik bir beden yapısına sahip olmak için işte size fırsat. 2015’i kariyer konusunda harika adımlar atarak kullanabilir, yoğun ve disiplinli çalışarak geleceğinizi yeniden şekillendirebilirsiniz. Senenin ilk altı ayında basın, yayın, yurtdışı bağlantılı işler ve eğitim alanlarında şanslarınız son derece yüksek ve bir şekilde evrensel olarak koruma altında olacaksınız. Bu süreçte evlilik için de uygun zamanlamadasınız. Senenin ikinci yarısında kariyer konusunda sizin zamanınız başlıyor. Bulunduğunuz her ortamda bilginiz ve yeteneklerinizle dikkat çekerken, yaptığınız işlerden para kazanacak, birden fazla işle meşgul olacak ve motivasyonunuzu son derece güçlendirerek, ailenizden, çalıştığınız insanlardan da yüksek fayda elde edeceksiniz.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Eğitim, davalar, yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, sözleşmeler, anlaşmalar ve yakınlarla iletişim konusunda durağanlık yaratacak olan bu süreçte, şansınızın gittiğini sakın zannetmeyin. Bu üç ay boyunca sabırlı olun ve ilgili alanlarda yeni bir adım atmayın. Ancak daha önce yarım bıraktığınız eğitimlere, tamamlanmayan davaların gidişatına ve daha önceden yarıda kalmış işlere dönmek ve tamamlamak için bu süreci faydalı olarak kullanabilirsiniz.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: İşte şansın size geri geldiği yer. Seyahatler edecek, basın yayın, eğitim işlerinden fayda görecek ve sizden bilgili kişilerin sürekli desteğini alarak, bilginizi arttıracak, işlerinizi verimli olarak sürdüreceksiniz. Evlilik için ideal zamanlama olan bu sürede evinizi veya ofisinizi de taşıyabilirsiniz.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: Bu süreçte iş hayatınızda en üst düzeyde desteklenirken, sizden üstte çalışanlar ve yaşça büyük kişilerin hatta devletle ilgili resmi kurumların da faydasını göreceksiniz. Yaşamınızda birden fazla kariyer imkanının, iş teklifinin olabileceği bu süreçte ilişkilerinizde daha mutlu hissedecek, yaşamın her alanında desteklendiğinizi fark ederek, sahnede olan isim olacaksınız
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Bu zaman diliminde kariyeriniz ve görüşmelerinizde belirli bir durağanlıkla karşılaşabilirsiniz. İkili ilişkilerde geriye dönüşler, işlerdeki karışıklılar aslında size karmanıza son bir kez bakarak, olması gerekenlerin tamamlanması, hayatınızdan gitmesi gerekenlerin tamamen gitmesi için fırsat veriyor olacak. Motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışın ve odaklanmanızı arttıracak sportif aktivitelere yönelin.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: Bu süreçte iş ve eğitim alanınızda değişiklik yapmayın ve evlenmeyi, imza atmayı düşünmeyin. Eski arkadaşlarınızla karşılaşabileceğiniz ve yarım kalan işlerinizi tamamlayacağınız bu zaman diliminde eskiye ait ilişkileriniz karşınızda olacak
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: İletişim alanınızda geri giden Merkür bu süreçte herhangi bir sözleşme veya anlaşmaya imza atmamanız konusunda sizi uyarırken, görüşmelerinizdeki durağanlık ve kesintileri olağan karşılayın. Bu zaman diliminde elektronik alet satın almayın.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Bu süreçte ikili ilişkiler alanınızda belirli bir durağanlığı olağan karşılayın, geçmiş ilişkiler bu süreçte karşınıza gelecektir. Evlenmek, yeni ilişkilere başlamak, bir avukatla çalışmaya başlamak için uygun zamanda değilsiniz.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Bu süreçte yeni bir projeye imza atmayın ve sosyal alanlarda olası iletişim hatalarını olağan karşılayın. Eski arkadaşlarınızla karşılaşabileceğiniz, elektronik alet, bilgisayar, telefon satın almamanız gereken bir zamandasınız

OĞLAK
Son iki buçuk senedir kim dost kim düşman öğrendiğiniz yıllar yaşarken, geleceğe dair umutlarınızda genellikle kesintiler ve yarım kalmışlıklarla karşılaştınız. Bu süreçte çok çalıştınız ama bir türlü çalıştığınızın karşılığını alamadığınızı düşündünüz. Kariyer gelirleri ve arkadaşlıklar alanınızda ciddi sıkıntılar yaşadığınız bu süreçte, birçoğunuz ailenizin maddi durumuyla da ilgilenmek zorunda kaldınız. 2015 itibariyle önünüzdeki iki buçuk sene boyunca geçtiğimiz yılların bir karma dönemini yaşıyor olacaksınız. Geçmiş zamanda yaptığınız kötülüklerin de iyiliklerin de sizi bulacağı bu süreçte, söylemlerinize, yaptıklarınıza her zamankinden daha fazla dikkat ederek, yaşamınızdan gidenleri kendinizde tutmaya asla çalışmayın. Sizden zor durumda olan insanlar da bu süreçte yaşamınıza girebilir ve maddi manevi birçok şeyi sizden götürmeye çalışabilirler, ancak bunların hepsi bir anlam taşıyor ve sizin karmanızı iyileştirmeniz, hayatınızı sıfırdan yaratmanız için bir fırsat olacak. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bu yıllarda, uyku problemi yaşayabileceksiniz. 2015’in ilk yarısı maddi imkanlar konusunda size fırsatlar verirken, miras yoluyla elinize geçecekler olabilir. Bu süreçte olası ameliyatlarda başarı veren, spiritüel ve bilge taraflarınızı güçlendiren, hayatın mistik tarafını da anlamanıza yardımcı olan ve ruhsal yolculuğunuzu destekleyen etkiler alarak, kendi kazançlarınız dışında diğer yerlerden gelen gelirler konusunda şanslı olacaksınız. Senenin ikinci yarısı ise sizin için çok daha rahat ve şanslı geçecek. Basın, yayın, yurtdışı bağlantılı işler ve eğitim alanlarında şanslarınız son derece yüksek ve bir şekilde evrensel olarak koruma altında olacaksınız. Bu süreçte evlilik için de uygun zamanlamada olacaksınız. Taşınmak, evlenmek, eğitimler almak ve seyahatler açısından desteklenen keyifli bir süreç olacak.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Bu süreçte eskiden beri devam eden bir dava tamamlanabilir ve alacağınız mallar ve para size gelebilir. İş görüşmelerinizin sonuçlarını daha uzun vadede alabileceğiniz bu zamanda, en derin korkularınızla yüzleşebilir, ruhsal olarak korkularınızdan arınabilirsiniz.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: Finansal konularda başarı vaad eden bu süreçte kendi gelirleriniz dışında alacağınız paralar sözkonusu olacak. Bu zaman diliminde gizli eylemlerden uzak durmanız önemli iken, spiritüel tarafınızı geliştirmek üzere eğitimler alabilirsiniz.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: İşte şansın size geri geldiği yer. Seyahatler edecek, basın yayın, eğitim işlerinden fayda görecek ve sizden bilgili kişilerin sürekli desteğini alarak, bilginizi arttıracak, işlerinizi verimli olarak sürdüreceksiniz. Evlilik için ideal zamanlama olan bu süreçte uzak bir şehir veya ülkeden iş teklifi de alabilirsiniz.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Finansal konulardaki durağanlığı burada normal karşılayın ve para konusunda risk almayın. Motivasyonunuzu güçlendirecek aktiviteler yapmaya gayret edin ve sağlığınız konusunda dikkatli olun. Eski arkadaşlarınız ve ilişkileriniz burada karşınıza gelecektir.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: Bu süreçte bir ilişkiye başlamak için acele etmeyin ve evlilik tarihinizi buraya koymayın. Yarım kalan eğitimlere dönmek, daha önce elinize geçmiş ancak kullanmadığınız fırsatları kullanmak için burayı etkili değerlendirebilirsiniz.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Bu süreçte alım satım işi asla yapmayın ve para konusundaki durağanlık ve karışıklıkları olağan karşılayın. İş hayatınızda iletişim konusunda daha sabırlı davranmayı tercih edin.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: iş ilişkilerinizdeki iletişimde karışıklık yaratabilecek olan bu süreçte görüşmeleriniz ve teklifler askıda kalabilir. Mental sağlığınıza dikkat etmeniz gereken, zihninizi dinlendirecek aktiviteler yapmanız gereken bir süreçtesiniz. Burada iş değişikliği yapmayın.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Aile büyükleriniz ve patronlarınızla iletişim karışıklığı yaratacak olan bu süreçte kendinizi gerekirse iki kere ifade edin ve iş değiştirmeyi düşünmeyin. 

KOVA
Son iki buçuk senedir kariyer geliştirmek, iş hayatında doğru adımları atmak, yükselmek, terfi etmek ve patronlar ile aile büyüklerinizle anlaşmakta epey zorlu zamanlar geçirdiniz. İlişkilerinizi dengelemenin zor olduğu geçen yıllarda aynı zamanda takdir görme konusunda ne yazık ki beklediklerinizi alamadınız. 2015 itibariyle yaklaşık iki buçuk sene boyunca bu kez çevrenizde kim dost kim düşman daha iyi ayırt edecek, arkadaş ç evrenizle ilgili problemler yaşayarak, yanınızda kimlerin olması gerektiğine daha iyi karar vereceksiniz. Geleceğe yönelik karamsarlık enerjisine girmemeniz gereken bu zaman diliminde üstlerinizle aranız düzelse de bu kez kariyer gelirlerinizi arttırma konusunda birtakım zorluklarla karşılaşacak, standart değerlerde para kazanarak, çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. 2015’in ilk yarısında ikili ilişkiler kurmak, evlenmek, yakın dostlardan, avukatlardan yardım almak ve yeni insanlar tanımak için ideal zamanda olacaksınız. Senenin ikinci yarısında ise bu kez kendi gelirleriniz sabit olsa da, başkalarının maddi durumundan en iyi şekilde faydalanacak, miraslar, eşten gelen gelirler, çekilişler aracılığı ile maddi imkanlarınızda artış görebileceksiniz.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: İkili ilişkiler ve dostluklar alanınızda durağanlık yaşatacak olan bu süreçte eski ilişkilerinize dönme imkanınız da sözkonusu olacak. Eskiden tanıdığınız dostlarınız veya geride kalmış ancak ruhsal olarak tamamlanmamış ilişkileriniz karşınızda olacak. Bu süreçte para konusunda belirli bir durağanlık da yaşamanızı olağan karşılamayı tercih edin.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: İkili ilişkilerde şansınızın açık olacağı bu süreçte ortak işler yapmak üzere teklifler alabilir, yaşamınıza birden fazla partnerin gelişine şahit olabilir, evlenmek istiyorsanız evlenebilir ve yeni dostlar edinebilirsiniz. Bu süreç ilişkiler ve parasal durumunuzda koruyucu ve genişleten bir enerji getiriyor.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: Finansal konularda başarı vaad eden bu süreçte kendi gelirleriniz dışında alacağınız paralar sözkonusu olacak. Bu zaman diliminde gizli eylemlerden uzak durmanız önemli iken, spiritüel tarafınızı geliştirmek üzere eğitimler alabilirsiniz. Olası ameliyatlarınız da başarı görünmekte.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Sırasıyla kariyer gelirleriniz, aile büyükleri ve patronlarınızla ilişkilerinizde durağanlık yaratacak olan bu süreçte sektör ve iş değiştirmeyi kesinlikle düşünmeyin ve ilişkiler konusunda sabırlı davranmayı tercih edin. Eskiye ait işlerinizden teklifler alabilir, eğer önceden, geçmişte kalan ancak hayata geçirilemeyen bir iş ise bunu değerlendirebilirsiniz.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: Bu süreçte bir evlilik imzası atmayı, yeni bir ortaklık kurmayı ve kendinize yeni bir avukat edinmeyi asla düşünmeyin. İlişkiler alanınızda gerileyen Venüs, eski ilişkilerinizi ve dostluklarınızı bu süreçte karşınıza getirecektir.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Zihinsel olarak dinlenmeye zaman ayırmanız gereken bu süreçte, motivasyon kaybına dikkat edin ve iletişim karışıklıklarına karşı hassas davranarak ne dediğinize, ne yaptığınıza daha fazla özen göstermeyi tercih edin.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: İlişkilerinizde ve çocuklarınızla anlaşmanızda problemler yaratabilecek olan bu süreçte, yeni ilişkiler kurarken iki kere düşünün ve aşk hayatınızda acele etmeyin. Eski ilişkilerinizin hayatınıza geri gelebileceği bir zamandasınız.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Davalar, iletişim ve seyahatler alanınızda karışıklık yaratabilecek bu süreçte, okul değiştirmeyin ve evlenmeyi düşünmeyin. Yarım kalan eğitimlerinizi tamamlamak için ideal olan bu süreçte önceden tamamlanmamış bir davanın sonucu alabilirsiniz. Eş ve yakınlarla iletişiminize şimdi daha fazla odaklanmanız ve kendinizi daha iyi ifade etmeye çalışmanız gerekecek.

BALIK
Geçtiğimiz son iki buçuk sene boyunca yaşamın keyifli yönlerine odaklanmaktansa hayatınızın her alanında aldığınız ağır sorumluluklar gereği, daha disiplinli bir tavır benimsediniz ve bir şeyleri umut ederek bekleyerek işi şansa bırakmak yerine, beklentileriniz için çalışarak şans faktörüne yer vermeden her işi kendiniz halletmeniz gerektiğini öğrendiniz. Bu süreçte davalar, yakınlarınızla iletişim, evlilik ve eğitim hayatınızda oldukça zorlandığınız zamanlar oldu. 2015 itibariyle bu süreç geride kalırken önünüzdeki iki buçuk sene boyunca kendinize daha iyi bir kariyer inşa ediyor olacak, şanssızlıkları geride bırakacak, ancak aile büyükleriniz, patronlar ve devletin resmi kurumları ile ilgili zorlanmalar yaşayacaksınız. Bu zorlanmalar sayesinde işiniz için daha çok çalışacak ve bu döngü biterken adeta işinizde otorite haline gelecek, yükselme için önünüzde engel kalmadığını göreceksiniz. Toplum içinde kendinizi hayalcilikten uzak, tamamen ciddi ve yaptığınız somut işlerle göstereceğiniz 2015’in ilk yarısında iş hayatınızda görüşmelerin, davaların ve yurtdışı bağlantılı işlerin çoğaldığını fark edecek, görüşmeleriniz ve kuracağınız bağlantılar açısından şanslar elde edeceksiniz. Bu süreçte iş hayatınızla ön planda olacak, sağlık açısından korunuyor olsanız da kilo alımı ve depresyona ilk altı ay boyunca dikkat etmeniz gerekecek. Yılın ikinci yarısında ise ikili ilişkiler kurmak, evlenmek, yakın dostlardan, avukatlardan yardım almak ve yeni insanlar tanımak için ideal zamanda olacaksınız. Bu süreç sizin için pozitif yeni ilişkiler kurma anlamı taşıyor olacak.
Önemli Tarihler
1 Ocak 2015 ile 8 Nisan 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda Rx: Bu süreçte önceden ihmal ettiğiniz sağlık sorunlarınız yeniden ortaya çıkabilir. Genel olarak iş hayatınızda durağanlık yaratabilecek bu süreçte iş değiştirmeyin ve devam eden işlerinizden hemen bir sonuç almayı beklemek yerine kendinize zaman verin.
8 Nisan ile 11 Ağustos 2015 arasında Jüpiter Aslan Burcunda ilerliyor: İş hayatınızda şansınızın açıldığı bu süreçte hayatınızda bolluk ve bereket enerjisini daha yüksek deneyimlerken, birden fazla iş fırsatı ile karşılaşacak, serbest çalışıyorsanız daha çok müşteriye ulaşabileceksiniz.
11 Ağustos 2015’ten yıl sonuna dek Jüpiter Başak burcunda ilerliyor: İkili ilişkilerde şansınızın açık olacağı bu süreçte ortak işler yapmak üzere teklifler alabilir, yaşamınıza birden fazla partnerin gelişine şahit olabilir, evlenmek istiyorsanız evlenebilir ve yeni dostlar edinebilirsiniz. Bu süreç ilişkiler ve kariyer durumunuzda koruyucu ve genişleten bir enerji getiriyor.
14 Mart 2015 ile 2 Ağustos 2015 arasında Satürn Yay burcundan başlayarak Rx: Kariyer yaşamınız, aile büyükleri, patronlar ve sizden yaşça büyük kişilerle iletişiminizde durağanlık yaratabilecek olan bu süreç, davalar, eğitimler ve yurtdışı bağlantılı işlerde belirli gecikmelere sebep olabilir. Bu zaman diliminde sizden üst durumdakilerle iyi anlaşmaya bakın ve iş değişikliğine gitmeyin, eski arkadaşların ortaya çıkacağı bir dönemdesiniz.
25 Temmuz 2015 ile 5 Eylül 2015 arasında Venüs Başak burcundan başlayarak, Aslan burcunda Rx: Bu süreçte yüklü miktarda kredi çekmeyin ve evlenmeyi planlamayın. Kardeşlerinizin, yakın çevrenizin size ihtiyacı olacağı için onların problemleri ile ilgilenebilirsiniz. Bu süreçte kaybettiğiniz bir değerli eşyanızı bulabileceğiniz gibi, eskiden size yapılmış ancak sonuçlanmamış bir teklif yeniden karşınıza gelecek.
Merkür Rx tarihleri
22 Ocak-11 Şubat 2015 Merkür Kova burcunda Rx: Bu süreçte ticari hiçbir anlaşma yapmayın. Aile ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizde iletişim problemleri yaşamanız olası iken, eski ilişkileriniz bu süreçte ortaya çıkabilir.
19 Mayıs-12 Haziran 2015 Merkür İkizler Burcunda Rx: Aile alanınızda geri giden Merkür bu süreçte taşınmamanız ve yeni bir ev almamanız gerektiği konusunda sizi uyarırken, aile içi iletişim problemlerine karşı dikkatli olmanız gerekecek.
18 Eylül-9 Ekim 2015 Merkür Terazi Burcunda Rx: Bu süreçte eşiniz, partneriniz ve yakın dostlarınızın sıkıntıları size yansıyabilir. Yüklü kredi çekmeyin ve alacak verecek konularında oldukça dikkatli davranın.