7-14 Şubat 2014 haftalık burç yorumları

Astroloji Danışmanı Didem Şarman, tüm burçlara özel yorumlarıyla Radikal.com.tr'de olmaya devam ediyor. 14 Şubat'ta hangi burçlara sürpriz var! İşte Didem Şarman'ın tüm burçlara özel yorumları

Koç
7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, özellikle iş hayatınız ve iletişim eviniz vurgulandığı için, hafta boyunca işle ilgili gerekli evrak, dosya ve önemli yazışmaları dikkatle kontrol ederek yapmanız önemlidir. Eğer mümkünse anlaşma, sözleşme ve imzalarınızı ertelemeniz faydalı olacaktır. Mümkün olmadığı durumlarda her şeyi iki kere kontrol ederek yapabilirsiniz. İletişim problemleri ile karşılaşmanız, kendinizi özellikle yakın çevrenize bu süreçte ifade edememeniz sürecin doğal bir sonucudur. Bu hafta rüyalarınız anlam kazanacağı için, kendinize dinlenme aralıkları oluşturmak, rüyalarınızı takip etmek, meditatif ortamlarda ve pozitif enerjili insanlarla bulunmak size fayda sağlayacaktır. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ve iş ilişkilerinizde gelişebilecek problemlere karşılık sakin, dengeli ve çözümleyici taraf olmayı tercih etmeniz gereken bir haftadasınız.

Boğa
7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçireceğiniz, toplantı, görüşme ve buluşmalarınızda bazı zamansal problemler yaşayabileceğiniz bir haftada olacaksınız. Burada kariyer gelirlerinizle ilgili belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Merkür para ve aşk evinizi idare ettiği için, finansal anlamda dengeli gitmeniz, alım satım işlerinizi ertelemeniz ve aşk hayatınızda oluşabilecek iletişim problemlerine karşı daha esnek davranmanız önem kazanacaktır. Bu geri hareket süresince, çocuklarınızla daha etkili iletişim kurmanız gerekir ve aşk hayatınızda oluşabilecek yanlış anlaşılmalara karşı, insanlara kendilerini ifade etme hakkı tanımanız faydalı olacaktır. Eskiye ait ilişkilerin canlanabileceği, maddi anlamda büyük yatırımlar yapmamanız, alım satım işlerinizde çok dikkatli olmanız ve zaman kavramını iyi ayarlamanız gereken bir haftada bulunmaktasınız. Eskiden tanıdığınız dostlarınızla karşılaşmanız, aşk hayatınız ve kariyerinizle ilgili hedeflerinizi gözden geçirmeniz gereken bir süreçtesiniz.

İkizler

7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, kariyer ve aile alanınız öncelikli olarak etkilendiği için, bu süreçte beklediğiniz bir terfi veya yükselmeyi hemen gerçekleştiremeyebilir, kariyer ve patronlarınızla anlaşma konusunda geçici bir sıkıntı, yanlış anlaşılmalarla karşılaşabilirsiniz. Ev ortamınızda değişiklikler yapabilir, evinizi rahat edeceğiniz, size keyif verecek şekilde yeniden düzenleyebilirsiniz; nitekim eğer ev alım satımı veya değişikliği yapacaksınız bu sürecin geçmesini beklemeniz faydalı olacaktır. Hafta boyunca aile büyükleriniz ve sizden yaşça büyük kişilerle iletişim konusunda zorlanabilir, kendinizi ifade etmekte yetersiz kaldığınızı düşünebilirsiniz. Ne var ki bu geçici süreç, sizin ilgili konulara yeniden bakmanıza ve yeni bir bakış açısına sahip olmanıza da aracı olmakta. Hafta boyunca ilişkilerinizde esnek ve ılımlı olmayı tercih etmeniz yerinde olacaktır, çünkü olası anlaşmazlık ve yanlış anlaşılmalarda verilen ayrılık kararları bu hafta yerini bulmayacak ve uzun süreli bir karar olamayacaktır. Bu sebeple de ilişkileri boşuna yıpratmak yersiz olmakla birlikte, değer verdiğiniz kişiyle birbirinizi daha fazla dinlemeniz ve empatik düşünmeniz yararlı olacaktır.

Yengeç
7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, planladığınız yolculuklarla ilgili ertelemeler yaşayabilirsiniz. Hafta boyunca eşiniz, ortaklarınız ve dostlarınızla iletişiminizde yanlış anlaşılmalara ve kendini tam olarak ifade edememe gibi durumlara açık bir enerjiden geçmektesiniz. Bu süreçte karşılıklı olarak birbirinizi daha fazla dinlemeye zaman ayırmanız etkili olacaktır. Eskiden planladığınız veya yarım bıraktığınız bir eğitim sürecine yeniden başlayabilir, çok isteyip bir türlü gidemediğiniz bir yere yolculuk yapabilirsiniz. Tabi ki bu eskide kalan, ancak yapılamayan yolculuklar için geçerlidir. İletişim konusunda özenli olmanız gereken bu zaman diliminde, ruhsal olarak yorgunluk ve geçici melankolik etkiler hissetmeniz oldukça doğal olacaktır. Kendinize zaman ayırmanız, dinlendirici aktivitelerde bulunmanız ve özellikle zihninizi dinlendirmeniz size fayda sağlayacaktır.

Aslan

7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, maddi konularda yeni adımlar atmamanız yerinde olacaktır. Eskiye yönelik borçların ortaya çıkabileceği, kredi, nafaka, miras, ortak gelirler, eş ve ortağın parası gibi konularda geçici problemler, gecikmeler yaşayabileceğiniz bir zamanda bulunmaktasınız. Kredi çekmek için bu haftanın geçmesini beklemek ve alım satım işlerinizi ertelemek size fayda sağlayacaktır. Hafta boyunca her durumda kendinize ve yeteneklerinize güvenmeye devam ederek, kendinize yeni hedefler koymanız motivasyonunuzu arttıran bir etki olacakken, arkadaş çevrenizle ilgili konulara da yeniden bakarak, yeni bir bakış açısı geliştirmeniz gerekecektir. Bu süreçte hislerinizin derinleştiğini fark edecek, belirli konularda konuşarak anlaşmak yerine, sezgilerinize ve iç sesinize güvenerek adım atmak isteyeceksiniz.

Başak

7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, ikili ilişkilerinizde geçmişe yönelik konulara yeniden bakma fırsatınız olacak. Bu süreçte evlilik, ortaklık ve yakın ilişkilerinizde kendinizi daha fazla ifade etmek zorunda kalacaksınız. Mantıklı yaklaşımlar yerine, daha fazla duygusal tepkiler verebileceğiniz bir zamanda bulunuyorsunuz. Eskide kalmış ilişkileriniz bu dönemde ortaya çıkabilir, karşılaşabilirsiniz ve varolan ilişkilerinizde üzerini örttüğünüz, görmezden geldiğiniz birtakım konulara bu hafta mecburen yeniden bakmak zorunda kalacak, böylece problemlere çözüm yolları bulma imkanına sahip olacaksınız. Kariyer ve iş konusunda yeni adımlardan ziyade, varolan işlerinize yoğunlaşmanız gereken, kurumlar ve üst düzey yöneticilerle ilişkilerinizde daha esnek bir tavırla yaklaşmanız gereken bir haftada bulunmaktasınız.

Terazi

7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, gün içinde planladığınız işlerinizde unutkanlık ve dalgınlıklara karşı temkinli olmalısınız. İş hayatı alanınızda geri giden Merkür, iş ortamında oluşabilecek yanlış anlaşılmalara ve karışıklıklara sebep olabilecekken, sizin bu süreci sağlıklı atlatabilmeniz için programlarınızı iyi yapmanız, sizin için önemli olan konuları tekrar tekrar kontrol etmeniz yerinde olacaktır. Eskiye ait iş bağlantıları bu süreçte tekrar karşınıza gelebilir. Hafta boyunca kendinizi duygusal ve geçici olarak yorgun hissedebilirsiniz. Bu etki altında daha önceden önemsemediğiniz bir sağlık sorunu tekrar karşınıza çıkabilir. Bu sizin bir an evvel önemsemediğiniz konunun üzerine giderek iyileşebilmeniz için harika bir fırsattır. Bu hafta için eşinizin, partnerinizin ve değer verdiğiniz insanların kafa karışıklıkları ve problemleri size yansıyabilir ve onlarla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.

Akrep

7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, flörtler, aşk hayatı ve çocuklarınızla ilişkilerinizi yeniden değerlendirmeniz gerekmekte. Hafta boyunca aşk hayatınızda daha sabırlı ve toleranslı olmanız gereken bir süreçtesiniz, ne var ki bu süreç size olumlu anlamda ilişkilerde daha fazla “ruhsal” değerlere önem verme gibi bir etki sunuyor. İlişkilerinizi derinleştirmek, paylaşımlarınızı daha ruhani bir yerden yapmak için gerekli fırsatlara sahipsiniz. Çocuklarınızla olan ilişkinizde ise onlara daha fazla vakit ayırıp, problemlerini çözmelerine yardımcı olabilirsiniz. Şans oyunları, kumar, riskli durumlardan uzak durmanızı önereceğim bu zaman diliminde, kendinizi daha duygusal ifade edecek, somut beklentilerden yerine maneviyata, sevgiye ve karşılıksız yardımlara daha fazla önem vereceksiniz.

Yay
7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, ailenizle ve aile bireylerinize daha fazla ilgilenerek, yaşadığınız alana, evinize enerjinizi daha fazla vermek zorunda kalacaksınız. Böylece hafta boyunca evle ilgili düzenlemeler yapabilir, aileniz ve değer verdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi gözden geçirerek, yeniden yapılanma sürecine girebilirsiniz. Bu süreçte ruhsal olarak daha fazla tatmin olmak isteyecek, ilişkilerinizde manevi doyum ve saf duygular arıyor olacaksınız. Bu süreçte mutluluğu ve huzuru evinizde bulmak isteyecek, sevdiğini insanlarla ev ortamında görüşmeler yapmayı arzu edeceksiniz. Merkür ruhunuzu ilgilendiren bir alanda geri harekette olduğu için, ruhsal olarak dinlenmeye, iyileştiren insanlara, hoş sözlü, enerjisi pozitif kişilere ihtiyaç duyacak ve manevi değerleri yüksek insanlarla temas edeceksiniz.

Oğlak

7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, iş hayatınızdaki ve yakın çevrenizdeki ilişkilerinizi yeniden değerlendireceksiniz. Bu süreçte akrabalar, komşular, yakın çevre ve kardeşlerinizle ilgili gelişebilecek olası problemleri sakinlikle karşılamalı, onlarla daha etkili bir iletişim kurmaya çalışmalısınız. İş hayatınızda yapmanız gerekenleri özenle kontrol etmeli, yeni anlaşma, imza ve sözleşmelerde temkinli olarak, tüm şartları gerekirse iki kere okumalı ve hatta avukatınıza da göstermelisiniz. Hafta boyunca trafikte dalgınlıklarla ve aksi insanlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmek ve düşüncelerinizi tam olarak yansıtmak için daha fazla çaba göstermeniz gereken bu zaman diliminde, insanların bir şeyi bir kerede anlamayabileceği fikrini aklınızda tutarak daha sakin bir hafta geçirebileceksiniz. Eskiden planladığınız ancak yapamadığınız görüşme ve buluşmalarınızı bu hafta gerçekleştirebilirsiniz.

Kova

7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, maddi konularda beklediğiniz gelişmeleri bu hafta için zamana yaymanız gerekmekte. Beklediğiniz parasal konularla ilgili gelişmeler sürüncemede kalabilir ve finansal durumunuzda bazı karışıklıklarla karşılaşabilirsiniz. İlişkilerinizde her koşulda kendinize verdiğiniz değer ve özeni korumanız gereken, suçluluk, pişmanlık ve keşkelerle dolu duyguları bertaraf etmeniz gereken bir zamanda bulunmaktasınız. Bu geçici etki esnasında ilişkilerde kendinizi geliştirmek ve daha ılımlı yaklaşımlarda bulunmak adına neler yapabileceğinizi değerlendirmek, alım satım işlerinizi bekletmek ve olası finansal karışıklıklara karşı hesaplarınızı dengeli tutmak size yardımcı olacaktır. Aşk hayatınızda geçmişe ait konuların gündeme gelebileceği bir zamanda bulunmaktasınız.

Balık

7-13 Şubat aralığında Merkür’ün Balık burcundaki gerileme sürecinde, dinlenmek, kendinize vakit ayırmak, daima pozitif enerjili insanlarla bir arada olup, görüşmek size iyi gelecektir. Önceden önemsemediğiniz bir sağlık sorunu tekrar karşınıza çıkabilir ve hafta boyunca baş dönmesi, ayak ağrıları, şeker hastalığı ile ilgili problemleri geçici olarak hissedebilirsiniz. Bu hayatın size “dur, dinlen ve kendine vakit ayır” deme şeklidir. Yoğun düşünen ve hisseden sizler için bu hafta geçmişi geçmişte bırakmak, varolan ilişkileri iyileştirmek adına neler yapabileceğinize bakmak ve olası iletişim problemlerine karşı kendinizi tek tek ve daha net ifade etmeye çalışmak yararlı olacaktır. Gerçekten de bu hafta kendinizi ifade etmek güç olabilir, ne var ki insanlara ayrıntılı olarak anlatma yoluna giderseniz, karşınızdaki kişiler sizi anlayacaklardır. Ev, aile ve ikili ilişkilerle ilgili konularda hassas ve duyarlı iletişim gerektiren bir zamanda bulunuyorsunuz.