Akrep burcunda güneş tutulması

2014 yılının son Güneş Tutulması, 23 Ekim 2014 saat 23:56 itibariyle gerçekleşiyor. Türkiye'den gözlemleyemeyeceğimiz, Kuzey Amerika ve Pasifik'in kuzey doğusunda gözlemlenebilecek olan tutulma ile birlikte gökyüzü bir kere daha enerjisini yoğunlaştırıyor ve değişim için gerekli cesareti bize sunuyor.

Tutulmaların etkileri daha çok kitlesel anlamda görülür. Doğa olayları, ekonomi, ülkelerin durumu vb. gibi konular üzerinde etkin olan tutulmalar, sizi ancak kendi haritanızdaki bir ışık veya planetle temas halinde etkileyecektir. Örneğin 23 Ekim’deki tutulma, Akrep burcunun 0. Derecesinde gerçekleşiyor. Eğer sizin haritanızda 0 drc Akrep’e kavuşum, karşıt veya kare açı yapan bir ışık, planet veya önemli bir nokta yoksa, o halde siz tutulmayı sadece kısa ve geçici bir duygusal durum değişikliği ile atlatırsınız. “Tutulma neden beni etkilemedi ?” diye soranlar sanırım cevabı burada bulmuşlardır.

Diğer taraftan “ben Yay’ım, bu tutulmada beni neler bekliyor” demek, esasen hatalı bir sorudur, zira “Ben Yay burcuyum” demek, doğduğum anda Güneş Yay burcundaydı demek oluyor. Bu da sadece Güneşinizin Yay burcunda konumlandığını gösteriyor. Astrolojiyle ilgili bütünsel, net ve tam bir yorum sadece Güneş’e bakılarak değerlendirilemez. Haritanızdaki ışıklar ve gezegenler ile onların konumları tek tek incelenmeli, hepsine ayrı bir hassasiyet ile yaklaşılmalıdır. Örneğin benim doğum haritamda Pluton’um 5 drc Akrep burcunda konumlanmış durumda. Böylece “natal Plutonum’un üzerinde 5 drc açıklıkla Güneş Tutulması oluyor” diyebilirim rahatlıkla. Pek tabi ki bu durum benim tutulmadan birincil derecede etkileneceğimin de taahütüdür. Siz de tutulmanın etkilerini daha çok kendi haritanıza göre takip etmelisiniz.

Akrep Enerjisi
Koç ve Akrep burcunun yönetici gezegeni Mars, Akrep’teki enerjisini Koç burcundaki gibi direkt olarak ortaya koymak yerine, aynı güçle, ancak bu kez gizli olarak uygulamayı sever. Gizli planlar, gizemli eylemler, araştırmalar ve gücün konsantre olarak, hedefe yönlendirilip kullanılmış hali bize Akrep’in güçlü, dışarıdan korkusuz görünen, gizli ve çekici yönlerini anlatır.

Akrep burcu somut olarak elinde tuttuğu, alanına aldığı ve kullanabildiği şeyleri sevse de, aslında tüm bunlara sahip olurken hissettiği psikolojik tatmini sever. Güç ve ele geçirme onun en önemli özelliklerindendir. İnsanların Akrep burcundan çekinmesinin sebebi, belki de onun içinde bitmek bilmeyen hırsından ileri gelmektedir; ancak Akrep sadece dünyevi ve yüzeysel değil, oldukça hassas, derin ve iyileştiricidir de üstelik.. Karanlık ve majik yönüne Akatlar “iğneleyen” ismini vermişler, onun bu karanlık tarafına dikkat çekmişlerdir.

Akrep enerjisi doğru kullanıldığında şifalandırır, iyileştirir. Bunun yolu onun anahtar kelimelerinden biri olan “dönüşüm”dür. Akrep dönüşerek iyileştirir. Bunun içinde bir insanın en derinindeki korkularıyla yüzleşmesi ve en dip noktayı gördükten sonra adeta küllerinden doğması gerekir. İşte bu süreç bir Akrep semboliğidir. Cerrahi işlemler, psikoloji, psikyatri ve tıp alanında yine birçok Akrep semboliği vardır, zira bunların hepsi dönüştürme üzerinedir.

Her ne kadar Akrep kelimesini duyduğu anda bile tedirgin olanlar olsa da, Akrep burcu 12 burcun içinde hepimizin haritasında bir noktada yaşamaya devam ediyor. Bazılarımız Venüs ile, bazılarımız Mars ile bazılarımız ise yükselen burcumuz veya 6.evimizle Akrep burcumuzu deneyimlemeye devam ediyoruz. Yani Akrep burcu olmamanız onun doğasını yaşamıyorsunuz anlamına gelmiyor.

Tutulmanın Genel Etkisi
Tutulmanın etkisine çoktan girdik bile, zira tutulmalar etkilerini uzun vadeye yayarlar ve en önemli olayları da 15 gün önce ve sonra tetiklerler. 8 Ekim Ay Tutulması ile güçlerini birleştiren bu Güneş Tutulması zamanında birçoğumuz için ve ülkesel anlamda yeni bir dönem başlıyor olacak.

-Sırların ortaya çıkması, gizli ve görünmeyenlerin görünür hale gelmesi
-Her şeye sahip olma isteğinin artması
-Zehirlenmeler ve kimyasal maddelere karşı dikkatli olunması gereken bir süreç
-Psikolog veya psikyatriste gitmek, danışmanlık almak için ideal bir dönem
-Ameliyatlar ve gerekli dönüşümün/iyileşmenin sağlanması
-Katiller, istismarlar, tecavüzlerle ilgili çok tatsız haberler
-Ekonomik anlamda dalgalanma
-Kişilerin araştırma ve gizli eylem yürütme içgüdülerinin artışı ve her türlü gizemi çözüp, aydınlatma isteği
-Korkular ve kaygılarla birebir yüzleşme zamanı
-Bastırılmış öfkeyi serbest bırakırken, enerjiyi kişiler yerine doğru yere kanalize etmeye çalışmalısınız.
-Arkanızdan iş çevirenler, kuyunuzu kazanlar varsa bu tutulma hepsini aydınlatacaktır.
-Güç savaşlarının her zamankinden fazla hissedileceği, ancak yüzyüze olmasındansa gizli kapaklı sürdürülen mücadeleler zamanındayız.
-Durugörü, telepati ve hislerin yükselişi, rüyaların anlamlı hale gelmesi, sezgi ve algıların açılışı


Tutulmanın ülkesel Etkileri & Türkiye
Tutulmanın yöneticisi Mars, tutulma anında çıkarılan an haritasının tepe noktasına 5.evden 120 drc açı kuruyor ve 28 drc Yay burcunda yerleşerek Mars sınırında duruyor. Tutulma her ne kadar kendi içerisinde gizli ve üzeri örtülü bir enerji saklasa da, esasen önümüzdeki yaklaşık altı ay boyunca,

-Din kökenli terör olaylarının ön plana çıkabilmesine,

-Yeni bir özgürlük hareketinin vurgulandığına

-Yasalar ve yargı ile ilgili konuların vurgulanacağını

-An haritasında komşu devletler ve ülkemizdeki iktidarı ilgilendiren evlerin ortak yöneticisi Venüs’ün hem zararda hem de yanık olması komşu devletlerimizle olan barışçıl tavırların zarar görebileceğine, özellikle daha önceye dayanan anlaşmaların bozulabileceğine ve bunun hem ülkelerarası hem de ekonomik olarak ciddi problemlere yol açabileceğine dikkat çekmekte.

-Sanat ve sanatçıların temsilcisi Venüs’ün haritada zor durumda olması, önümüzdeki dönemde sanatçıların zorlanabileceği bir döneme işaret ederken, aynı zamanda onlar da kendi içlerinde birtakım eylemlere katılabilirler. (Venüs akrep dispozitör Mars Yay)

-Önemli birtakım sanatçılarla ilgili olumsuz haberler
-Ülke genelinde önemli ve halka mal olmuş davalarda salıverilme, özgür bırakma, tahliye olaylarının dikkat çekmesi

-Deniz kazaları ve gemilerle ilgili olayların dünya genelinde daha fazla yansıması

-Ülkemiz açısından dış tehditler ve ulusal güvenliğin ön plana çıkması

-Önümüzdeki altı ay boyunca gelişebilecek deprem riskleri

-Depremler ve dış tehditler sebebiyle problem yaşayabilecek iller: Çanakkale, Balıkesir’in batısı, İzmir’in kuzeyi, Kütahya, Sivas, Erzincan, Ağrı, Van, Antalya

-Tutulma haritasına göre Zonguldak ve Hatay illerimizden Satürn hattının geçmesi, bu illerimizle ilgili gelişebilecek olası sorunlara da dikkat çekmektedir. (Maden/Zonguldak)