Ali İsmail Korkmaz astrolojik analiz ve doğum haritası inceleme

10 Temmuz 2014'te Ali İsmail Korkmaz'ı sonsuzluğa uğurlamamızın birinci yıl dönümü. Aynı yerde büyümediğim, aynı mahallede oturmadığım, aynı yerlerden geçmediğim Ali İsmail, son bir yıldır her an kalbimde ve aklımda..
Ali İsmail Korkmaz astrolojik analiz ve doğum haritası inceleme

Onun yaşama bakış açısı, fikirleri ve yaşam tarzını okuyup öğrendikçe, 19 yaşında hayata veda etmiş bir delikanlıdan ne çok şey öğrendiğimi fark ediyorum. İnsanları seven yapısı, mütevazi kişiliği, idealleri peşinden koşması, huzurevleri ziyaretleri, yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri, ihtiyacı olan çocuklar için topladığı ve onlara ulaştırdığı kitaplar ve daha nice insani destek ve sorumluluk adımları.. Henüz gencecik bir çocuk için fazla hoşgörülü, anlayışlı ve hassas bir yaratılış.. Eğer izin verilse ve yaşamı devam etse daha nice gerçekleşecek hayali vardı. Olmadı, henüz hayatının baharında daha aydınlık, daha iyi bir dünya ve daha adaletli bir ülke hayali için yürürken, bir gün karanlık bir sokağa yürüdü Ali İsmail.. Olmadı, çıkamadı karanlıklardan.. Girdiği sokak sadece karanlık bir yol değil, karanlık zihinlerin, körelmiş kalplerin ve vicdansız ellerin hazır bulunduğu, adeta bu ülkenin karanlık sisteminin birer gölgesi gibi onu ölüme çağıran karanlık düşünceli insanların olduğu bir yerdi. Acımadılar, defalarca şiddete maruz bıraktılar, üzerine bu sistemin diğer bir yansıması olan karanlık ruhlu bir doktor onu muayene bile etmeden evine geri gönderdi.. Ali İsmail aldığı darbeler ve gördüğü şiddet sonucu beyin kanaması geçiriyordu.. Ertesi gün tekrar hastaneye gittiğinde her şey için artık çok geçti. Ali İsmail sonsuz, sessiz bir uykuya dalacak ve bir daha uyanamayacaktı.. 

38 gün boyunca komada kaldıktan sonra 10 Temmuz 2013’te hayata veda etmesinin ardından Ali İsmail Korkmaz adeta Türkiye için bir sembol oldu. Herkes onun katillerinin mahkeme sürecini takip etti, birçok ilde yürüyüşler yapıldı ve Ali İsmail’in darp edilerek öldürülmesi protestolarla karşılandı. Süreç boyunca Ali İsmail Korkmaz’ın ailesinin soğukkanlı ve metanetli duruşu, özellikle annesinin dava sürecinde sanıkların karşısında sabırla bulunuşu ve ailenin kurduğu Ali İsmail Korkmaz Vakfı herkes tarafından yakından takip edilmeye devam etti. Halen devam eden Ali İsmail Korkmaz davası tüm Türkiye tarafından büyük bir dikkatle takip edilmekte, suçlu ve sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını hala daha temiz bir ruhu ve vicdanı olan herkes tüm kalbiyle dilemektedir. 

Ali İsmail Korkmaz’ın Hatay’a göre çıkardığım doğum haritasında, onun bu genç yaşında ülkemizin geleceği açısından sembol olması, gençlere ve yeni nesile fikirleri, yaşam tarzı ve idealleri ile örnek oluşu ve daha adil ve adaletli yarınlar için varlığı ve ölümü ile bir nesile nasıl cesaret ve yüklü duygular kattığını anlatmaya çalışacağım. 

Ali İsmail Balık burcu ve Yükselen burcu Yengeç burcunda yer almaktadır. Güneş 9.evde, Yükselen burç yöneticisi Ay ise İkizler burcunda ve 11.evde yer almaktadır. Balık burcunun en birincil anlamlarından biri merhamet, ilahi sevgi, yaratılmış her şeye duyulan aşırı hassasiyet, kendinden ve değerlerinden fazlasıyla verme, ideallerinin ve hayallerinin peşinden giderek, kendisinde ve insanlığa faydalı olabilecek yeni vizyonlar yaratmaktır. Balıkta kurban bilinci mevcuttur ve kendini feda etme sıklıkla görülebilir. O bu dünyaya ait somut olan değer yargılarını anlamakta zorluk çeker. Materyalist ve maddeci değildir ve bunların değerine inanmaz. Onun inandığı daha üstün bir bilinç ile soyut olan şeyler, yani hayaller, idealler, duygular ve inançlardır. Hiyerarşiden nefret eder ve herkesin bir arada aynı yerde, aynı seviyede olmasını düşler. Bu da onu insan ayrımı yapmadan, kalbini tüm insanlığa ve hatta hayvanlara, doğaya ve çevreye duyarlı ve sevgi dolu bir hale getirir. Buna “birlik bilinci” denir. Balıkta yoğun olarak yer alan birlik bilinci, haritada bulunduğu noktada kurban gitmesine sebep olabilir. Zira herkese ve her şeye karşı verici ve fedakar yapısı maddesel dünyada suistimal edilmeye açıktır. Nitekim Ali İsmail’in Güneşinin 9.evde yer alması, kendi hayalleri ve kişiliği ile topluma bir mesaj verebileceğini, insanlara yardımseverliği, iyi niyeti ve saflığı öğretebileceğini gösterecek şekilde konumlanmıştır. Bu da içgüdüsel olarak onda sosyal sorumluluk projelerinde çalışma ve birçok insana yardım etme duygusu uyandırmış ve onu harekete geçirmiştir. Ayının İkizler burcunda ve 11. Evde yer alması, çevresine karşı daima pozitif bir tavırla, gruplar içerisinde birçok kişiye yeni bilgiler öğretebileceğini ve yeni insanlarla arkadaşlık etmekten zevk aldığını vurgulamaktadır. Ali İsmail haritaya ilk bakışla oldukça duygusal, merhametli, yardımsever, öğretici ve paylaşmayı seven biridir. 

11.Evin yönetici gezegeni Venüs, kariyer alanında ve koç burcunda yerleşmiştir. Ali İsmail hayatta olsaydı, ileriki yıllarda topluluklar içerisinde liderlik edip, insanlara faydalı olabilecek çalışmalar, dernekler ve vakıfların kurulmasında öncülük edebilirdi. Üstelik bu çalışmalarını kitle iletişim araçları, basın yayın aracılığı ile daha aktif kullanabilir, toplumu ilgilendiren konularda aktif ve faydalı çalışmalar yapabilirdi. 

Güneş’in ay düğümleri ile olan uyumlu açısı, Neptün Uranüs kavuşumu ile uyumlu görünümü ve ev pozisyonu çalışmalarını yurtdışına taşıyabileceğine, okuduğu İngilizce öğretmenliği dışında yer aldığı projeleri yabancı dillere çevirerek, yabancı kaynaklardan destek alarak veya yurtdışı ülkelerde bunları devam ettirerek başarılı olabilme ihtimaline de işaret etmektedir. 

Ali İsmail’in Balık burcunda kavuşan Satürn ve Mars’ı 9.evde yer almaktadır ve toplumu ilgilendiren konularda “sınırları kaldırma mücadelesini”, “birleşme, bütünleşme arzusunu ve insanların birlik içinde yaşamaları için somut anlamda eylemler yaptığını göstermektedir. 

Haritada Satürn ile etkileşime olan Deneb Adige yıldızı, kişinin öğrenme aşkı ile dolu olduğunu, okumak, öğrenmek ve bilgi sahibi olmanın Ali İsmail için en büyük zenginlik olduğunu vurgulamaktadır. Etki eden yıldız Satürn’ün konumu gereği 9.ev alanından, toplumsal olaylar ve topluma duyarlılık konusunda Ali İsmail’in çok fazla bilgili olduğunu ve bu alana hassas olduğunu göstermektedir.
Haritada yine 9.ev yöneticisi olan Jüpiter, Zuben Elgenubis yıldızı ile etkileşimdedir ve bize Ali İsmail’in sosyal olaylar içinde yer alan yapısını, 

Sadece kendini değil, toplumun tüm çıkarlarını gözetmek ve düşünmek üzere hareket eden yapısını göstermektedir. Ne var ki bu yıldız pozitif sosyal reformlar ve toplumun düzeni için çalışma konularını ifade etse aynı zamanda şanssızlık anlamı vardır ve Ali İsmail’in toplumsal olaylarda dikkat etmesi gerektiğini ifade etmektedir. 

Haritada ay düğümleri Boğa Akrep aksında konumlanmış ve güney ay düğümü 11.eve yerleşerek Algol yıldızı ile kavuşum yapmıştır. Kitlesel hareketleri ve toplumsal olayları anlatan bir evde, zararlı bir görünüm söz konusudur zira güney ay düğümü kayıpları ve geçmiş karmayı gösterirken, Algol yıkıcı ve ölümcül bir yıldızdır ve kişinin yaşamını kitlesel hareketler aracılığı ile tehdit etmektedir. Algol “cinayet yoluyla adam öldürme ve şiddeti” anlatan, tehlikeli, vahşi ve ölümcül bir yıldızdır. 

Yaşam sonu göstergesi olan Venüs, Koç burcunda yer alarak “beyin kanaması” nı gösterirken, hayati tehlikeler evinin yöneticisi Mars Satürn kavuşumu, Ay’a kare açı yapmakta ve şiddeti göstermektedir. Aynı evde yer alan Kova burcundaki Merkür, Pluton’a karedir ve bu görünüm “hayati tehlikenin şiddet uygulayan bir gruptan” geleceğini göstermektedir. 

Ali İsmail Korkmaz’ın haritası tüm insanlığa faydalı olmak, birleştirmek, bütünleştirmek, herkese sevgiyi sunmak ve yaşadığımız ülkede daha aydınlık günler için çalışmak amaçlarını vurgularken, onun 19 yıllık kısa hayatıyla tüm insanlara ne denli önemli mesajlar verdiğini ve yol gösterici olduğunu da göstermektedir. 

Dileğimiz onun ölümüne bizzat sebep olan katillerin adaletli bir şekilde yargılanması ve en ağır şekilde cezalandırılmalarıdır. 

Ölümünün ardından ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz vakfı, onun ideallerini geliştirmek, fikirlerini yaşatmak, toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanması, şiddetin azaltılması ve toplumsal dayanışmayı pekiştirmek amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.