Merkür Retro'da nelere dikkat etmelisiniz ?

Gökyüzünün haberci gezegeni Merkür, 7-16 Haziran aralığında Yengeç burcunda, 16 Haziran'dan 1 Temmuz 2014'e kadar da İkizler burcunda geri gidiyor olacak.

Yılda üç kere geri hareketini sürdüren Merkür, her geri hareketinde farklı bir burçta bunu tamamlayarak, hayatınızda farklı alanlarda yarım kalan işlerinizi ve duygularınızı tamamlamanıza, ayrıca yeni girişimlerinizde temkinli olup bir kere daha düşünmeniz için kendinize fırsat tanımanıza ve geçmişten bugüne yaşadığınız süreci yeniden değerlendirip, gelecekte alacağınız kararlar ve yapacağınız işler için hazırlık yapmanıza yardımcı olmaya çalışıyor. 

Merkür geri hareketinden önce ve sonra, gezegen ileri hareketinden geri hareketine geçerken belirli bir durağanlık pozisyonunda kalır. Bugünler 4-7 Haziran aralığı ve 1-4 Temmuz aralığıdır. Durağan günlerde de Merkür’ün temsil ettiği alanlarda maksimum bir fayda veya ilerleme beklemek doğru olmayacaktır. 

Merkür’ün Yengeç burcunda geri gideceği 7-16 Haziran 2014 aralığında ev ve yerleşime dair konularda yeni değişiklikler yapmamanız, taşınmamanız ve yeni bir ev satın almamanız sizin için faydalı olacaktır. Aile ve yerleşimi temsil eden bir burçta geri hareket eden Merkür, ev ve yerleşime ait konularda yapılan yeni değişimlerde size problem çıkarabilirken, aile içi iletişimde yanlış anlaşılmalar veya belirli bir durağanlığa sebep olabilecektir. Yengeç burcu geçmişi temsil ettiğinden, bu süreçte geçmişi fazla düşünebilir, anılarınızın canlandığını fark edebilir ve anlamlı rüyalar görebilirsiniz. Geçmiş temasının yoğun olarak vurgulanacağı 7-16 Haziran aralığında bu süreci faydalı olarak kullanmak için, geçmişte yarım bırakıp tamamlayamadığınız ev işleriniz ve evle ilgili düzenlemeleri tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte eskiden tanıdığınız insanlarla karşılaşabilir, hayatınızda yarım kaldığını hissettiğiniz bir ilişki varsa onunla yeniden bağlantı kurabilirsiniz, zira her Merkür retrosu geçmişte yarım kalan duyguları ve düşünceleri de tamamlamaya çalışmaktadır. 

Merkür Rx boyunca ticaret ve emlakçılıkla ilgilenenler için özellikle bir durağanlık yaşanabilir, zira Merkür’ün temsil ettiği bu alanlarda gerileme, gecikmeler, ertelemeler veya iletişim problemleri yaşanabilir. 

Eğer bir ev veya iş için sözleşme yapmayı düşünüyorsanız, fırsatınız varsa bunu 4 Temmuz sonrasında uygulamanız faydalı olacak ve sorunsuz olarak işlerinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Merkür, özellikle 7-16 Haziran aralığında aileyi temsil eden Yengeç burcunda geri gideceği için, evlilik, nişan ve kutlamalar için tercih etmemeniz gereken bir dönemdir ! Zira Merkür retrosunda yapılan evliliklerin çoğu ilerleyen süreçte büyük iletişim problemleri yaşadığı gibi, bir çoğu da sonlanmaktadır. 

16 Haziran’dan 1 Temmuz’a dek İkizler burcunda geri gidecek olan Merkür, bu süreçte bu kez daha farklı bir alana vurgu yaparak iletişim ve haberleşme konusunda özellikle sizi uyarmakta. Bu süreçte yeni bir teknolojik alet, telefon, televizyon satın almamayı tercih etmeli, iş hayatınız ve özel yaşamınızda olası iletişim hataları ve yanlış anlaşılmalarda bunun sürecin olağan bir sonucu olduğunun farkında olarak, gerekirse sözlerinizi bir daha tekrar etmeli ve insanlara iletişim konusunda ikinci bir şansı vermelisiniz. Bu süreçte yanlış bilgi ve bilgi kirliliği ilişkiler ve iş hayatınızda sizi olumsuz anlamda etkileyebilir. Yapacağınız yolculuklar ve görüşmelerle ilgili erteleme ve olası problemlere yol açabilecek bu süreçte, iş hayatınızda göndermeniz gereken belgeler, sözleşmeler ve günlük yaşamınızdaki gerekli fatura, evrak ve resmi kağıtlar konusunda daha özenli ve dikkatli olmalı, her şeyi tekrar kontrol etmelisiniz. 

Merkür’ün durağan günlerle birlikte 4 Haziran’dan Temmuz başına dek geri harekette olacağı zaman diliminde, düşünce dünyanızı ve zihninizi boşaltmak, eski işlerinizi tamamlamak, yarım bıraktığınız bir eğitime başlamak ve geçmişten bugüne yaşadığınız süreci düşünerek, gelecekte olmak istediğiniz yer ile ilgili bir hazırlık sürecine girmek için ideal zamanda olacaksınız. 

Sağlık konusunda, akciğerler, omuzlar, eller, kollar, sinir sistemi, mide, oniki parmak bağırsağı, göğüsler ve genetik rahatsızlıklarla ilgili problemi olanlar bu süreçte gerekli kontrolleri yaptırarak, tedavi süreçlerine devam edebilir, bu hastalıklarla ilgili yarım bıraktığınız veya önemsemediğiniz bir konu varsa, Merkür rx zamanında üzerine düşerek, doktora gidebilir, tedavinizi tamamlayabilir veya sürdürebilirsiniz. Ayrıca genel anlamda motivasyon düşüklüğü ve zihinsel karmaşa yaratabilecek bir süreç olduğu için, zihninizi sakinleştirmeniz ve ruhunuzu dinlendiren ortamlarda yer alıp, sakin müzikler eşliğinde zaman zaman kendinize boş vakitler ayırmanız faydalı olacaktır. 

Ülkesel anlamda, 4-16 Haziran aralığında vatan, millet sevgisi yeniden canlanacak, kişilerin milleyetçi ve vatansever duyguları daha yoğun olarak ortada olacaktır. Mağaralar, kapalı yerler, bataklıklarla ilgili önceden kapalı kalmış birtakım konular ortaya çıkabileceği gibi, 16 Haziran-1 Temmuz aralığında iletişimde problemler, siyasetçilerin yapacağı gaflar, bilgi kirliliği, yanlış bilgi akışı, Mayıs ayında yaşanan ve saklanan, üzeri örtülen konuların aydınlanması ve bu konularla ilgili yeni bilgilerin ortaya çıkması gibi bir süreç hakim olacaktır.Yine bu süreçte komşu devletler, gazeteler, basın yayın ve eğitim alanında çeşitli yanlış bilgiler ortaya atılabileceği gibi, daha önceden yaşanan sorunların tekrarlanması da gündeme gelecektir. 

Merkür rx boyunca internet sitenizi, evinizi ve yaşadığınız alanı düzenleyebilir, yarım kalan yazı işlerinizi tamamlayabilirsiniz. İlişkilerinizde daha toleranslı, anlayışlı ve olası yanlış anlaşılmalarda daha sabırlı bir tavır takınmanız yaşadığınız süreci kolaylaştıracaktır. Evlenme planı yapıyorsanız, sizin için en iyi zamanlama 4 Temmuz 2014 sonrası olacaktır.