Sofi'nin Büyülü Dünyası Merkür Rx

2014 yılının ilk Merkür Rx hareketi 7 Şubat-1 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Merkür 7 Şubat'ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat'tan da ay sonuna dek Kova burcunda geri hareketine devam edecektir. Bu geçiş kendi içinde hem fırsatları hem de dikkat edilmesi gereken alanları barındırmaktadır.
Sofi'nin Büyülü Dünyası Merkür Rx

Sofi’nin Dünyası kitabı, bana ilkokul 4. Sınıfta, henüz 9 yaşımda iken gelmişti. Bize ziyarete gelirken kitabı alan dayım, okuduktan sonra onu evde bırakmış, böylece kitap benim elime geçmişti. Kitabı 9 yaşımda ve 27 yaşımda toplamda iki kere okuma fırsatım oldu. Tabi ki yaşıma göre son okumam bende çok daha derin izler bıraktı. Ben “Sofi’nin Dünyası” kitabına aşık oldum. Yay burcunda yerleşen Satürn’üm için oldukça doyurucu bir felsefe kitabı oldu. Kendimi, evreni ve sistemi defalarca sorguladım. Tam olarak aradığım her şeyi o kitapta buldum.

Sofi’nin kendisine gizli mektuplar gönderen felsefe öğretmeni, Sofi onun kim olduğunu öğrenmeye çalışıp, mektupları getiren kişiyi takip etmeye başlayınca, mektupları kendisi getirmekten vazgeçer ve köpeği Hermes’i bu iş için görevlendirir. Hermes ağzında mektupla Sofi’nin evine gelir ve ona mektubu vererek, ormanın içindeki gölün karşısında olan evlerine geri döner. Hermes bir süre Sofi ve felsefe öğretmeni arasında mektupları taşıma görevi üstlenmiştir. Kitabı okurken Hermes’in o an Merkür görevi üstlendiğini fark etmiştim. Üstelik Merkür’ün mitolojideki adı da Hermes idi.
Merkür mitolojide Tanrılar arasında haber taşıyan ulak olarak geçmektedir. İletişim gezegeni olsa da, bu iletişim kelimesinin içinde yazılı ve sözlü iletişim dışında rüyalar alanı da vardır. Bir rüyayı görmek ve onu anlamlandırmak için de Merkür’e yani iletişim gezegenine ihtiyacımız vardır. Hele ki gördüğünüz rüya Tanrı’dan, Allah’tan (kalbinizdeki inanç ve sevginin yanında isimlere takılmanızın hiçbir anlamı yok) size mesajlar getiriyorsa.. O vakit rüyayı görebilmek için Neptün ve Jüpiter özellikleri baskın olmak zorunda olsa da, rüyayı tanımlayabilmek, mesajı anlamlandırabilmek için kaliteli bir Merkür etkisine de ihtiyacınız vardır. Yani bireysel haritanızda Merkür’ün nerede yerleştiği, sizin yazılı ve sözlü iletişim yeteneklerinize, rüyaları anlamlandırabilme ve rüyalar yoluyla hangi kanaldan mesaj alabileceğinize, trafikle aranızın nasıl olduğuna, kısa yolculuklarınıza ve yakın çevrenizle olan ilişkilerinize dikkat çekerek, bunların tanımlamasını yapabilmemizi sağlamaktadır.

Merkür’ün geri hareketi, her geri gidiş için aynı anlamı taşımamakta, bulunduğu burca göre anlamları değişmektedir. Örneğin Balık burcunda geri giden Merkür, böyle bir beklentisi veya inancı olanlar için, ruh eşi ile ilgili bir rüya gördürebilir ya da ondan bir işaret, haber alabilirsiniz. Bunun için yaşamın içindeki anlamlı rastlantılara bakmanız, onları takip etmeniz gerekmektedir.

Gökcisimlerinin kendilerine özgü sembolleri vardır. Merkür’ün sembolü Venüs ile benzer görünse de, kulaklara sahiptir. Merkür semboliğinin üzerinde iki adet kulakçık görürsünüz. Bu sembol bile onun her yerde gözü kulağı olduğunu anlatan iyi bir ifadedir. Merkür her yere girip çıkabilir, her yerden haber alabilir ve her yere haber taşıyabilir. Bu haliyle dedikoducu, iletişim ustası, hırsız ve laf cambazı olma özelliklerine erişir. Mesela evinize giren hırsızla ilgili de Merkür semboliği aradığımızı biliyor muydunuz ?

Çarşamba gününün Hakimi Merkür, gökyüzünde senede üç kere geri hareket etmektedir. Esasen gök cisimleri hiçbir zaman geri hareket etmezler. Sadece belirli periyotlarda hızları yavaşladığı için, yermerkezli bakışla incelediğimizde, biz onları geri hareket ediyormuş gibi gözlemleriz. Bu gözlemleri yapan sadece bizler değiliz elbette. İlk uygarlıklardan beri insanoğlu gökyüzünü gözlemlemiş, bu gözlemlerini kayıt altına almaya yüzyıllarca devam etmiştir. Hatta Mayalar’ın bunu gözlemin ötesine geçirip, dünya dışı varlıklardan birtakım göksel sırlar öğrendiği bile rivayetler arasındadır, ki bu rivayeti takdir edersiniz ki oldukça aşan bir konudur: Elinde ileri seviyede teknolojik alet bulunmayan bir uygarlık, Venüs’ün hem sabah hem de akşam yıldızı olduğunu keşfetmiştir örneğin. Sadece gözleme dayanarak yapılan oldukça başarılı bir tespite imza atan Mayalar’ın, gerçekten de dünya dışı varlıklardan yardım alıp almadığını tabi ki kesin olarak bilememekteyiz.

2014 yılının ilk Merkür Rx hareketi 7 Şubat-1 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Merkür 7 Şubat’ta Balık burcundan başlayarak, 13 Şubat’tan da ay sonuna dek Kova burcunda geri hareketine devam edecektir. Bu geçiş kendi içinde hem fırsatları hem de dikkat edilmesi gereken alanları barındırmaktadır.

6 gün sürecek olan Merkür’ün Balık burcundaki geri hareketi boyunca, rüyalar yoluyla geçmişe ait mesajlar almak, geçmişin bugününüze etki eden izlerine rastlamak ve bunları anlamlandırıp, iyileştirme yoluna gitmek gibi fırsatlarınız olacaktır. Eğer önceden yarım bıraktığınız bir ruhsal iyileşme süreciniz varsa bu süreçte oraya geri dönebilirsiniz. Yine bu süreçte gerçek ve saf aşkın burcu Balık, geçmiş ilişkilerinize dair anılarınızı canlandırırken, aşk konusunda hangi duygularınız sizi engelliyor, biliçdışı olumsuz şartlanmalarınız neler gibi konu başlıklarını size sunarak, ikili ilişkiler ve aşk konusunu yeniden sorgulamanıza sebep olacaktır. Bu süreçte iletişiminiz daha sakin, sessiz bir dille ve naif olmaya başlar.
13 Şubat’tan ay sonuna dek Merkür’ün Kova burcundaki geri hareketinde ise, iletişim konusunda eksik olduğunuz noktaları tamamlayabilir, yarım bıraktığınız grup çalışmalarına geri dönebilir ve örneğin önceden bozulan teknolojik aletlerinizi tamire götürebilirsiniz. Kova burcundaki geri hareket boyunca iletişim konularında dikkatli olmak gerekir, ayrıca yeni bir teknolojik alet satın almamalı, yeni bir grup çalışması, organizasyon, kişisel gelişim ve astroloji kursuna başlamamalısınız. Kova burcundaki bu geri hareket boyunca özellikle internet ile ilgili ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Eğer sabit modem kullanıyorsanız, bir de wınn bulundurmanız, kesintilere veya problemlere karşı iyi bir önlem olacaktır.

Hastalıklar anlamında,
Öksürük, ses kısıklığı, iletişim problemleri, baş dönmesi, hafıza problemleri, aşırı zihinsel faaliyete bağlı olarak yorgunluk, geçmiş ve gelecek arasında gidip gelen düşüncelerle birlikte depresif etkiye yatkınlık gibi konuların vurgulanacağı bir Merkür Balık ve Kova Retro geçişi yaşayacağınız.

Ülke anlamında,
Politikacıların konuşmalarını temsil eden Merkür geri hareketinde gaflar, skandal konuşmalar ve pot kırma durumlarını daha sık gözlemleyebileceğimiz bir ay olacak. Önceden kendini gösteren güçlü bir virüs veya mikrobik salgın, Şubat ayında kendini daha güçlü şekilde yeniden ortaya koyabilir. Ticaret yapanlar için olumlu bir görünüm olmadığı için, ticaretle uğraşanlar için tam performans gösteremeyecekleri bir aydır. İnternet ağları, gazeteler ve gazeteciler, muhabirler ve elektronik aletlerle ilgili kurumlar için yine üstün performans sergileyemeyecekleri hatta kendi içlerinde sıkıntıları çözümlemek zorunda kalacakları bir zamanda bulunmaktayız.

Bireysel olarak,Merkür geri hareketi boyunca, trafikte dalgınlıklara çok dikkat etmelisiniz. Önemli anlaşma, yazışma ve görüşmeleriniz için her şeyi iki kere kontrol ettiğinizden emin olarak, eğer imkanınız varsa bu anlaşma, sözleşme ve yazışmaları 1 mart 2014 tarihi sonrasına ertelemeniz önemlidir. İlişkilerde yanlış anlaşılmalar daha sık gözlemleneceği için, esnek bir iletişim geliştirmek, insanları anlamak için bir şans daha vermek ve kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak faydalı olacaktır. Bilgisayarlarınızla ilgili problemler yaşayabilir, teknolojik aletler ve internetle ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden gerekli dosyalarınızı kaydetmeli ve yedeklemeleri yapmalısınız.

Son olarak,
İnternet Sansürü durağan Merkür esnasında devreye girdiği için, bu sansür, şimdiki hükümet boyunca kalacaktır. Ancak sansürün kendisi kalıcı değildir, çünkü tek başına durağan Merkür hareketi, ne sansürü anlatır ne de sansürün kalıcılığını.. Dolayısıyla sabırla gelişmeleri takip etmenizi öneririm.

2014 yılının ilk yarısında yaşamakta olduğumuz bu retro süreçlerle geçtiğimiz yılları değerlendirmek ve artık bize katkısından çok zararı dokunan kişi, olay ve sistemleri hayatımızdan çıkarma kararı alabilmek ve bunları düşünmek için en ideal zamandayız. “Mart’a” kadar düşünmekte fayda var, ne dersiniz ?
Sevgilerimle