Venüs Balık Burcu'nda

Venüs en rahat ettiği yerlerden biri olan Balık Burcu'nda ilerlerken, öncelikli olarak yoğun duygular, aşk teması, bağlılık ve bağımlılıklar ortaya çıkacaktır.

5 Nisan 2014’ten 3 Mayıs 2014’e kadar Venüs Balık Burcu’nda ilerliyor olacak. Zodyağın merhamet ve karma sembolü Balık Burcu, gökyüzünün Afrodit’i Venüs’ü kendi evinde ağırlıyor. Teknik olarak Venüs gezegeni Balık burcunda yücelmektedir. Üstelik Venüs’ün gökyüzündeki dispozitörü Jüpiter, yüceldiği yerde Yengeç burcunda iken, Venüs’ün gücüne güç katarak, temsil ettiği sevgi, ilişkiler, maddi değerler ve bağlılık duygularını iki kat fazla ön plana çıkarıyor olacak. 

Venüs en rahat ettiği yerlerden biri olan Balık Burcu’nda ilerlerken, öncelikli olarak yoğun duygular, aşk teması, bağlılık ve bağımlılıklar ortaya çıkacaktır.

Mitolojide Aphrodite ile oğlu Eros, canavar Typhon’dan kaçarken Fırat Nehri’ne atlarlar ve iki balığa dönüşürler. Birbirlerini kaybetmemek için kuyruklarından bağlanmışlardır. Bu ölümsüz bir bağlılıktır ve onları bu şekliyle sonsuzluğa bağlamıştır.

Venüs ise mitolojide Aphrodite ile temsil edilir ve daha çok fiziksel zevklerle ilgilidir. Onun bu fizikselliği Balık burcunda çözülüp, dağılacak ve tensel zevklerden ruhsal zevklere yönelecektir. 

Bu dönemde ruhsal ilişkilere yönelmeniz, ruh eşi kavramı üzerinde düşünmeniz ve fiziksel zevklerden daha çok cinselliği ve uyumu ruhsal tatminlerde arama ihtiyacınız artacaktır. 

Venüs Balık burcunda iken, ilişkilerde kimliğimizi ön plana koymaktan uzak, ruhumuzu bir başkasına tam olarak açma eğiliminde olduğumuz ve kendi isteklerimizden ziyade karşı tarafın istek ve arzularına değer verdiğimiz bir dönemdir. Tam bir teslimiyet hali ve kabullenişin başladığı zamanlardır. Teslimiyet anlayışı getirir ki, bu da size belki de ilk kez karşınızdaki insanı her şeyi ile “görme” fırsatı sağlamış olur. Gördüğünüz şey kişinin albenisi, kimliği, mesleği veya zevklerinden daha çok, ruhsal kimliği, yani özüdür.

Venüs Balık burcunda iken kaostan ve kaotik durumlardan zevk alabilirsiniz. Her şeyin belirli ve kuralların tam olarak işlediği bir sistem veya ilişki yerine, belirsizlik, düzensizlik ve kendini bilinmeyene bırakma hali görülebilir. Kapalı ve bilinmez olan her şey ilginizi çekebilir. Mantığınızla anlamlandıramadığınız, ancak ruhsal olarak hissettiğiniz şeylere yönelebilirsiniz. Ayrıca bu görünüm, gizli işler ve ilişkilerin ortaya çıkacağı bir dönemdir.

Venüs Balık burcunda iken şifalı bitkileri inceleyebilir, bu tip bir terapi yolu deneyebilirsiniz.
Şifa veren her şey ilginizi çekecektir. Böylece eğlenmek yerine ruhunuzu dinlendirip, ona iyi gelecek her şeye yönelirsiniz.
Karma yasasına inanlar için, özellikle Satürn ve Mars’ın retro pozisyonlarını da hesaba katarsak, Venüs’ün Balık burcundan geçişi, ilişkilerde geçmişe dönük hayalleri, beklentileri canlandırabilir ki, hayaller peşinden hayal kırıklıklarını da getirecektir. Tutulamayacak sözler vermek, sonunu düşünmeden kendini bir ilişki veya işe vermek bu dönemde görülecek bir diğer konu başlıklarıdır. İlişkilerde farkındalığı yükselterek, geçmişten bugüne getirilen problemleri çözümlemek, ilişkideki bağları güçlendirmek ve sorun her ne olursa olsun telafi yönüne biraz da kişinin kendisinden ve değerlerinden fedekarlık yaparak gidebilmesi bu dönemin ana başlıkları olacaktır.

Finansal olarak bu dönemde para kontrolü yapmak oldukça zordur, ancak ortalama bir organizasyon yeteneğine sahip olan kişi bu dönemde çeşitlilik ve verimlilikten yararanabilir. Tek bir alana yönelmek ve o alandan para beklemek yerine, İş kolları ve sektör çeşitliliğinden faydalanmak için harika bir dönemdir. Nitekim tarihin en zengin on insanından biri olan Bernard Arnould ellisekiz markanın sahibidir ve iş kollarının çeşitliliği sayesinde parasını arttırmış ve zenginleşmiştir.

Balık burcu kollektif bilgi ile bağlantılıdır, böylece evrenin sınırsız ve sonsuz okyanusundan bilgi çekebilir. Bu bilgiyi rüyalar kanalı ile yapabileceğiniz gibi, anlamlı rastlantılar yolu ile de anlamlandırabilirsiniz.

Sağlık anlamında şifa bağlantısı çok güçlü bir görünümden söz ettiğimiz için, bu dönemde birçok hastalığın iyileşmesi söz konusu olabilir, ancak şeker hastalığı olanlar ile ayaklarında problem yaşayanların dikkat etmesi gereken bir dönemdir. 

Mundan astrolojiye göre bu dönem hastaneler, hapishaneler, şifahaneler, denizler ve okyanuslar ile ilgili konularda gündem oluşacaktır.