Yengeç burcunda yeni ay

27 Haziran 2014 saat 11.08'de Yengeç Burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Etkilerini üç gün önce ve üç gün sonra yoğun olarak hissettirecek olan yeni ay zamanında aile, vatan, ulusal konular, hamilelik ve güven duygusunu ilgilendiren konular başta vurgulanıyor olacak.

Yeni ayın Neptün ile üçgeni ikili ilişkilerde hayal gücünüzün artacağı, romantik teklifleri beraberinde getirecek bir etki yaratırken, bekar olanlar için yeni bir ilgiyi, beğeniyi beraberinde getirebilir. Merkür durağan günlerle birlikte 2 Temmuz 2014’e kadar geri harekette olacağı için, yeni ay zamanında eski aşklarınızla da bir yüzleşme yaşamanız sözkonusu olabilir. Bu süreçte başlayan yeni tanışmalara ise, 2 Temmuz 2014 itibariyle bir “ilişki” ismi vermek daha pozitif bir etki yaratacaktır. Yengeç burcu geçmişi anlattığı için, ilişkilerinizde geçmişe ait konular canlanabileceği gibi, doğrudan geçmişe özlem de hissedebilirsiniz. 

Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler için bu yeni ay zamanı güzel haberleri getirebilecek güçlü etkilere sahip olduğu gibi, hamilelik için son derece verimli bir zamana da işaret etmektedir. 

Hafta genelinde hayallerinize daha fazla yer vermek ve yaratıcı hayal gücünüzü kullanarak hayatınıza ve çalışma alanınıza yenilikler katmak, evinizi düzenlemek ve evle ilgili değişiklikler yapmak için ideal zamandır. Özellikle evinizde okyanus ve deniz temaları kullanabilir, güven ve huzur duygunuzu arttıran objeler alarak, evinizi içsel dengenize hizmet edecek şekilde yeniden organize edebilirsiniz. 

Yeniay haftasında aile ilişkilerinizi iyileştirebilir, ailenize ve ev yaşamınıza daha fazla zaman ayırabilir, evinizle ilgili gerekli düzenlemeleri yapabilir ve ilişkilerinizde güven duygusunu arttıracak eylemlerinizi geliştirerek, sevgi bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. 

Yeni aya eşlik eden Uranüs Mars karşıtı, ikili ilişkilerde ani gerilimlere ve problemlere, uzun süredir “problemli” olarak devam eden ilişkilerde ise ani bitişlere, aldatma ve ayrılıklara sebebiyet verebilecektir. Bu yönüyle yeni ay problemli ilişkiler için bir “güven testi” anlamı oluşturacaktır. İlişkiler açısından İkizler burcunda ilerleyen Venüs’e uyumsuz görünüm gösteren Neptün, hayal kırıklıklarını beraberinde getirebilir, ancak bu “bir insana gereğinden fazla değer vermenin” sonuçlarını size gösterecek ve kendi değerinizi arttırmanız, ilişkilerde önceliği kendinize vermeniz açısından bir mesaj teşkil edecektir. Yine burada olası ayrılıklarda, ilahi sisteme ve kadersel plana güvenmek ve yaşamınızda yeni bir döngüye hazırlanmak motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlayacaktır. 

Hafta genelinde ev satın almak, alım satım ve gayrimenkul işlerinizi tamamlamak için olumlu etkiler alırken, evinizde hayal ettiğiniz değişiklikleri gerçekleştirmeniz daha kolay hale gelecektir. 

Yeni ay anında etkin olan Ay düğümleri Merkür uyumlu görünümü özellikle eğitim faaliyetlerinde başarı getirirken, sınavlar, devam eden eğitimler, seyahatler ve iş görüşmeleri açısından hafta genelinde pozitif bir etki sunmaya devam ediyor olacak. 

Yeniay haftasında mide ve sindirim sistemi problemi yaşayanların özellikle beslenme planlarına dikkat etmeleri gerekmektedir, zira bu süreçte mide ve sindirim sistemi problemleriniz artabilir. 

Ülke ve dünya açısından değerlendirildiğinde, Yeni ay zamanı okyanuslar ve denizlerle ilgili olaylar gündeme gelecektir. Yeni ay anında etkin olan Uranüs Mars karşıtı, ülkenin iç güvenliğini tehdit edebilecek ani olaylara, huzursuzluk ve karışıklığa sebebiyet verebilecekken, aynı zamanda birçok ülkede deprem riskini de oluşturmaktadır. Ülke genelinde bataklık, göller ve mağaralarla ilgili gelişmeler ön plana çıkabilecekken, aynı zamanda yeni arkeolojik bulgulara da rastlanabilir. 

Yeni ayın kendi içindeki diğer etkileri ise, özellikle göz rahatsızlıklarına sebebiyet verebilecek olması, hapishaneler ve hapsedilme ile ilgili bir konuyu gündeme getirebilecek olması, katiller veya bir cinayetle ilgili bir bilgiyi aydınlatabilmesidir. Hafta genelinde özellikle belirli konularda ani kararlar verilmemesi ve konuların çok boyutlu olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.