BAL notları

Bölgesel Amatör Lig'de 15'li gruplar önceki hafta başlamıştı, diğerleri de geçen hafta start aldı. İlk bakışta göze çarpan detaylar şöyle:

Bölgesel Amatör Lig’de 15’li gruplar önceki hafta başlamıştı, diğerleri de geçen hafta start aldı. İlk bakışta göze çarpan detaylar şöyle:
2. Grup’ta Yüksekova Belediyespor-Kurtalanspor karşılaşması, konuk ekip 2-0 öndeyken 31.dakikada Yüksekovalı Azmi’ye çıkan kırmızı kart sonrasında saha içindeki gerilim nedeniyle hakem tarafından tatil edildi. Yüksekovalılar hakeme ateş püskürüyor ancak ceza alacak gibiler. Bu gruptaki Van İpekyoluspor, bu sezona kadar Van Parisspor ismiyle mücadele eden ekip. Büyük sempati toplayan isimlerini sezon başında değiştirmişlerdi.
4. Grup’ta Bulancak Belediyespor ismini 1926 Bulancakspor olarak değiştirdi. Orijinal Bulancakspor’sa aktif değil.
6. Grup’ta Safranboluspor ve Kastamonuspor ilk hafta parasızlıktan lisans çıkaramadılar, haliyle hükmen mağlup oldular. Safranboluspor sorununu çözdü, teknik direktör olarak da Mustafa Yıldırım’la anlaştı ve hafta sonu sahaya çıkacak. 2. Grup’ta yer alan Diyarbakırspor fikstür gereği haftayı maç yapmadan geçti ancak gelecek hafta Kurtalan deplasmanına gitmeyeceklerini açıkladılar. Yönetim, 3. Lig’deki Yeni Diyarbakırspor’la birleşme kararı almış. Her zamanki şeyler yani.
Yine 6. Grup’ta yer alan Aksaray Sanayispor Aksaray Belediyespor, Kırşehir Köy Hizmetleri’yse Yeşil Kırşehirspor oldu. Kırşehirspor ve Yeni Kırşehirspor’dan sonra kente hava getirecek mi göreceğiz.
8. Grup’taki Gümüşordu, Altınordu’nun pilot takımı... Kırmızı-Lacivertli Kulüp, Bozyaka Yeşiltepespor’u satın alıp ismini değiştirdi. Başarılı bir girişim gibi görünüyor. İzmir İl Özel İdarespor ise ismini Tire 1922 yaptı. Tirespor yıllardır BAL’a çıkamayınca böyle bir oluşuma ihtiyaç duyuldu.
Yıllarca Bursaspor’un pilot takımı olan Merinosspor lige girmedi. Yeşil-Beyazlılar 3. Lig’deki Oyak Renault’yu alıp Yeşil Bursa yapınca Merinos’a gerek kalmadı haliyle. BAL’dan çekilen diğer ekipler şöyle: İskenderunspor 1967, Ayancıkspor, Çankırı SHÇEK, Uşak Turan İY, Kütahya Sera Şeker, Selimiyespor. Özellikle Selimiyespor’a İstanbul’da oldukça tepki var.
Kocaeli’de belediyeliğini kaybedeli çok olmasına karşın uzun süre Suadiye Belediyespor ismini koruyan takım en sonunda Kartepe Suadiyespor oldu.