Oysa ki mermeri delmişti

İsveç çıkışlı rock grubu Europe'un unutulmaz eseri 'The Final Countdown'u, listelere 1 numaradan girdiği 1986'dan bu yana birçok önemli organizasyonda dinliyoruz.

İsveç çıkışlı rock grubu Europe’un unutulmaz eseri ‘The Final Countdown’u, listelere 1 numaradan girdiği 1986’dan bu yana birçok önemli organizasyonda dinliyoruz. Dünkü karşılaşmanın önemine uygun bir şekilde İnönü hoparlörlerinden Joey Tempest’ın sesini ve Mic Michaeli’nin klavyesinden çıkan unutulmaz melodiyi duymak güzeldi. 60’lar futboluna karşı olar Schuster acaba 80’ler müziğini seviyor mu, o da bu şarkıyı dinlerken gaza geldi mi asla bilemeyeceğiz.
Galiba futbolcular şarkıyı dinleyip aşka geldiler zira nefes kesen bir ilk 45 dakika izledik. Beşiktaş’ın duran top zaafının kaleci değiştirmekle gideremeyeceğini henüz 5. dakikada gördük. Düğüne gidiyormuşçasına saçlarına fön çektiren Rüştü Alex’in ortasında topa iyi çıkamadı ancak hatada aslan payı elbette Necip’indi. Karşılaşmanın ilk 30 dakikalık bölümünde Fenerbahçe daha etkiliydi. Takıma katkısı günden güne artan Dia sol kanattaki güzel oyununu bir de golle süsleyecekti ancak direğe takıldı. Sarı-Lacivertliler her atağa kalktıklarında topun yanında en az 1 kişi vardı. Beşiktaş’ın ağır ve uyumsuz savunmasını çok kolay geçtiler, rahat pozisyon buldular ve Rüştü olmasa soyunma odasına farklı galip gidebilirlerdi. 

Hakem kusursuzdu
Fenerbahçe ilk yarım saat sonra kesildi. Öyle ki bir pozisyonda Niang gerilerden gelip topa yetişti ancak kimse yardıma gelmedi çünkü enerjileri kalmamıştı! Beşiktaş’ın ilk yarıda hücum namına yaptığı tek şey, topu kapanın kamikaze gibi ceza alanına doğru sokulup şut çekmesiydi. Boşuna dememişler, azimle sı*an mermeri deler diye. Siyah-Beyazlılar’ın uzaktan şutları devrenin sonunda meyvesini verdi ve o ana kadar sahanın en kötülerinden Ekrem’in muhteşem vuruşuyla skora denge geldi.
İkinci yarıda Beşiktaş yine uzaktan bir şut vesilesiyle öne geçti ancak Ferrari’nin amatörce davranışı Siyah-Beyazlılar’a pahalıya mal oldu. Zaten savunmada aksayan Beşiktaş, stoperi de atılınca adeta dağıldı. Alex de Souza geceyi hat-trick’le tamamlayarak Fenerbahçe’ye üst üste altıncı galibiyetini tattırdı.
Hakem triosuna parantez açmak gerek. Kusursuz bir maç yönettiler. Ferrari’nin hareketini görüp cezalandırarak maçın seyrini değiştirdi.
NHL’de olduğu gibi maç sonu ‘üç yıldız’ seçmemiz gerekirse listem şöyle olur: 1. Alex, 2. Volkan, 3. Dia.

.