Bitirdin bizi Alex, bitirdin

Alex'in savunmanın arkasına sarktığını gördüm. 'Yok' dedim, 'Niang o boşluğa topu atmaz, atamaz, bunu yapamaz, yapmamalı'

Bizim gazetenin ‘Skor-toto’ tahmininde okumuşsunuzdur, 2–3 tahmini yapan beş unsurdan birisiydim. Denizde elle balık tutmak gibi bir şeydir, böyle tahminler. Daha önce, yalan olmasın üç dört kere yakaladığım da oldu. Maharet olduğundan söylemiyorum. Bu sefer niyeyse çok kendime güvenmiştim. Skor, 0–1’den 2–1’e döndüğünde, Beşiktaş’ın temposunun düşeceğinden, bir şekilde Fenerbahçe’nin benim skorumu yakalayacağından neredeyse emindim. Güzel futbol ve bol skor arzusuna yatırım yapmış birisi olmama karşın, 60. dakikada Almeida’nın karşı karşıya kaldığı pozisyonda, yerimden kalkıp, ağır bir ‘kış kış’ bile çektim. Hayır skor 3–1 olmamalıydı. ‘Apranti’ Kenan Başaran, çekeceği onca acı ve zulüm varken, gazeteye gelir gelmez bize ‘yumruk şov’ yapmamalıydı.
Ferrari’nin, şimdiye kadar hep ‘satılmış’ olmasının hıncını bu maçta hem de böyle alacağını ben de bilemezdim. Ama olan oldu neticede. Alex, 222 kişiden benim de aralarında olduğum beş kişiyi potaya atacaktı. Buna inanıyordum. Öyle de oldu.
Tam bu ara servisi arayıp Cengiz Alkan, Rahman Dilber, Onur Erdem ve Şevket Yalaz’ın telefon numaralarını istemek ve teker teker arayıp, “Dik durun bu iş olacak” demek geçti içimden. Aradım servisi, ama cevap gelinceye kadar, Alex 72’de Dia’nın kıyağıyla, bizi ‘tahmin manyağı’ yapmıştı.
Bu dakikadan sonra öyle çirkinleştim ki, “Cüneyt Çakır, bitir maçı, senin heykelini dükkânımın önüne dikeyim” demek geçti içimden. Mutfağa dolaptan bira kapmaya gidip geldim ki, Niang takıldı gözüme. Alex’in savunmanın arkasına sarktığını gördüm. “Yok” dedim, “Niang o boşluğa topu atmaz, atamaz, bunu yapamaz, yapmamalı.” Attı. Alex topla buluştu. Rüştü’ye karşı karşıyada güvendiğim için rahattım. Şevket Yalaz’a bağlanıp, “Rahat ol Alex kaçırır” diyebileceğim teknolojik altyapıdan mahrum olmama kahrettim. Sonrası çok kötü oldu. Alex topu sola çekip Rüştü’yü yatırdığında, Rıdvan’ın “Gol olur” lafı aklıma geldi. Ümit Aktan olacak halim yoktu. Lafa kafadan girdim: “Bitirdin lan Alex, bitirdin bizi” demişim.

.