Polis lige hazır değil

Beşiktaş?Bursaspor maçındaki olaylar bizi, polis meselesi üzerine konuşmaya mecbur etti.

Beşiktaş–Bursaspor maçındaki olaylar bizi, polis meselesi üzerine konuşmaya mecbur etti.
Pazartesi günü Uğur Vardan kardeşimizin yaptığı tespit yerindedir. ‘Polis, asıl alması gereken yerde önlem almadı’ diyor. Yani şimdi, bir gün önce öğrencileri dövmekten yorgun düştüler ya, haliyle iki gün üst üste maçı kaldıramadılar. Birinci nedeni budur.
Bir de tabii bench’ten gelenlerin takımla ciddi bir uyum sorunu yaşadığını gördük. Kız istemeye gelmiş damat gibiydiler desem pek oturmayacak. Daha çok, köfte ekmek ve ayran sırasına girmiş gibiydiler.
Sonuçta öyle ya da böyle anlaşıldı ki, ilk devre neredeyse bitti bitecek ama İstanbul polisi, Süper Lig’e henüz hazır değil. Takımın başına İzmir’den hoca olarak Hüseyin Çapkın’ı getirmişlerdi. Takıma giden hemen hemen bütün hocalar gibi o da masör, yardımcı hoca, kondisyoner hatta malzemeci bile dahil olmak üzere, bütün ekibini İstanbul’a almıştı. Büyük basın, Çapkın hocanın İzmir’de yaptıklarını öve öve bitirememişti. Merak edenler, Çapkın, İzmir Polisgücü hocasıyken İzmir’de neler olup bittiğini, http://bianet.org/bianet/insan-haklari/115308-izmirde-capkin-doneminin-polis-siddeti-karnesi adresindeki yazıdan öğrenebilirler. Ben sadece Baran Tursun’u hatırlatayım. Kafasındaki mermi polis tabancasından çıkmış, ama olay yerinde sadece trafik kaza tutanağı düzenlenmişti.
Hoca bakalım bir gün arayla gelen altı puan kaybı için ne diyecek? Kim bilir belki de kayıp olarak bakmıyordur.
İşin şöyle bir komik yanı da var. Gazeteden çocuklar anlattı. Polis, elinizde olayın görüntüleri var mı diye Radikal’e gelmiş. Diğer gazeteleri de aynı maksatla ziyaret etmişler. Polisin kendi kayıtları yok mu hakikaten? İşin içinden çıkamadım.
Neyse artık İstanbul Polisgücü devre arasını iyi değerlendirir, güzel bir kamp dönemi geçirirse, üstüne bir de psikolojik destek alırsa, ikinci yarı biraz kendini toparlar belki.
Bütün takımlar devre arası Antalya’ya inecek.
İstanbul Polisgücü’nü de bekliyoruz.