YAKINDAN KUMANDAN

Madem ki Mehmet Aurelio, Fenerbahçe?ye ?kazık çakmak? yerine ?kazık attı?; vatandaşlıktan atılsın, mallarına el konsun.

‘İhanet, Adın Marco Olsun’
Madem ki Mehmet Aurelio, Fenerbahçe’ye ‘kazık çakmak’ yerine ‘kazık attı’; vatandaşlıktan atılsın, mallarına el konsun. Adı yine Marco’ya döndürülsün. ‘İhanet, Adın Marco Olsun’ diye şiir yazılsın. Adı üzerinde, bu şiir, toplumcu gerçekçi şiir olsun.
Trabzonspor, Gençlerbirliği ve Fenerbahçe, Marco Mağdurları Birliği kursun. Real Betis malları boykot edilsin. Temsilî Real Betis Konsolosluğu önünde taraftarlar siyah çelenk bıraksın. Bayram Tutumlu, persona non grata ilan edilsin.
Hatta bundan böyle 12. havarinin adı da Marco olsun. Judas’ın itibarı iade edilsin. Aurelio’nun okuduğu bütün İstiklal Marşları bir bir geriye alınsın. Ama Milli Marşı, önce tersinden söylesin.
Avrupa Şampiyonası’ndaki reklam filminin yeni versiyonu gösterilsin. Bu versiyonda milli topçuların anneleri, Marco’nun annesini dışlasın. Marco’nun annesi bu dışlanmadan, oğluna sütünü haram ederse kurtulsun.
Belki biraz zorlama olur ama olsun, yargı daha da siyasallaşsın, Marco Ergenekon kapsamına alınsın. Ahmet Altan’la Feryal Pere sorgucusu olsun. Biri demokrasi adına, Feryal Ablam Fenerbahçe adına Marco’yu zıplatsın.
İçinde Marco sözcüğü geçen herkes dinlemeye takılsın. Sadece Marco Polo tarih kitaplarından çıkarılmakla kalmasın, polo, spor olarak da yasaklansın.
Madem Özden Örnek sahiplenmedi, günlükler Aurelio’nun üstüne yıkılsın. Alper Görmüş bunu doğrulasın, “Evet eminim, bunlar Marco’nun bilgisayarından çıkmış” desin. Aurelio tutuklansın, cezaevinde zatürree teşhisi konsun. Kandıra F Tipi’nde malzemeci olsun, yetmesin iki buçukluk olsun. Tel örgüden kaçan topları gidip getirsin. Ama cezaevinden dışarı çıktığında, jandarma ikaz mahiyetinde ayağına sıksın.
‘Siyah Orfe’ diye yeni bir darbe planı ortaya çıkarılsın, en başına oturtulsun. İddianameyi Fenerbahçe’li Tayyip Erdoğan yazsın, çok ceza istesin, Deniz Baykal Marco’nun avukatı olsun. Böylece Marco daha çok ceza alsın.
Burada durulmasın. Sular da durulmasın. Laik Kemalist taraf da, Yargıtay Başsavcısından ricacı olsun, Marco’yu kapatma davası açılsın. “İhanetin odağı olmuş” densin. Bu dava, her topçuya örnek olsun. Anayasa Mahkemesi önünde Marco’nun maketi sallandırılsın.
En sonunda mevsim sonu ucuzluğundan, vatan haini ilan edilsin. Kazım Kanat,
“Ben demiştim” desin.
Bütün bunlar, Marco’nun, yedi yüz bin avro daha fazla para veren Real Betis’i tercih ettiği için yapılsın.
Hiç sıkılmadan, yüzümüz filan kızarmadan...