YAKINDAN KUMANDAN

Kharkiv maçından sonra Lucescu?nun Beşiktaş?a geleceği haberlerine, pazar günü Demirören noktayı koydu ve ?Sağlam ve Sinan Engin?le yola devam? edeceklerini açıkladı.
YAKINDAN KUMANDAN

Teknik direktörler de draft edilsin!
Kharkiv maçından sonra Lucescu’nun Beşiktaş’a geleceği haberlerine, pazar günü Demirören noktayı koydu ve ‘Sağlam ve Sinan Engin’le yola devam’ edeceklerini açıkladı. Habere bakılırsa Ertuğrul Hoca da karşılık olarak Başkan’a ‘şampiyonluk sözü’ vermiş. Bu sözü şimdiye kadar verseydi, belki de Lucescu gündeme alınmaz, Başkan özel uçak tutup Lucescu’nun ayağına gitmezdi. Hoca’ya ders olsun. Söz, zamanında verilmeli. Bir de tabii, tutulmalı.
Madem Beşiktaş Lucescu’dan vazgeçti, o halde devreye Fenerbahçe girmeli. Bir ilk olur. Lucescu, üç büyük takımı çalıştıran, aslında Fenerbahçe’yi şampiyon yaparsa, üç büyüklerle şampiyonluk yaşayan ilk hoca olur.  Kaleperoviç, Stankoviç, Daum, Mustafa Denizli iki takımı çalıştırıp üçleyememişlerdi.
Denizli olursa, Fenerbahçe adına belki bir kazanç olur ama, ‘Yorumculuk Camiası Adına Bir Büyük Kayıp’ olur. Yorumculuk ailesini yetim bırakmak uygun olur mu?
Belli oldu ‘Dede’ uzatmaları oynuyor.
Aziz Yıldırım’la GFB’liler papaz oldular. Yıldırım’ın elinde, geçmişte Diyarbakır deplasmanından dönen Mustafa Hoca’nın üstüne saldırttığı GFB’liler gibi bir para-militer taraftar grubu yok. O halde Dede’yle sorun barışçı çözülsün. Herkes memnun edilsin. İspanya Futbol Federasyonu ikna edilsin.
Del Bosque’yle Aragones becayiş yapsınlar.
Bir takım artık elini taşın altına koysun, biliyorum, çok büyük bir fedakârlık olacak ama, artık bunu yapsın. Çıksın o kulüp ve Yılmaz Vural ve Giray Bulak’la on yıllık sözleşme yapsın. On yıl o takımın dönüşümlü hocası olsunlar. Dönüp dursunlar. Semazen Hoca olsun onlar. Konyaspor hazır Giray Hoca elinin altındayken, bunu iyice bir düşünsün. Bunun için fon oluşturulsun. Yerli antrenörler, sözleşme bedelinin yüzde 5’ini bu fona aktarsın. Hem kendileri on yıl rahat ederler, hem de o kulübe fazla yüklenilmemiş olur.
Bunun dışında Gününde Bir Ümit Kayıhan, Erdoğan Arıca ve Hikmet Karaman için, Teknik Direktör Draft’ı sistemi kurulsun. Mesela Ankaraspor Karaman’ı draft etsin ama Aykut Hoca’dan memnun. Versin bir başka takıma. Ya da oyun bir türlü çözülmüyor,
kritik dakikalar için elinde tutsun. Başkan’ın talimatıyla son on dakikada yer değiştirsinler. Oyuncu gibi hocalar da değiştirilsin.
Baktık ki bunların hiçbiri olmuyor.
O zaman benim elimde şahane bir aday var.
Şu anda kulübede. Heyecanlı, hırslı, enerjik. Mourinho gibi hırslı. Tek eksiği bitirmesi  gereken bir kurs. Ben üstlenirim, elimden geleni yaparım.
İsmini açıklamam ama. Belki önümüzdeki haftalarda. Şaka yapmıyorum. Görürsünüz.