Bedavaya taksi ve metro ile ulaşım mümkün

Yazının başlığını okuyunca şaşırdınız değil mi? Şaşırmayın! Hiç ücret ödemeden İstanbul'da metro ve taksi kullanabilen bir kişi var. Hem de Arçelik'in çiçeği burnunda Genel Müdürü Hakan Bulgurlu. Nasıl mı? Öyleyse hikayeyi paylaşalım...

Önceki gün Milliyet Gazetesi’nde Serkan Arman’ın, Arçelik’in yeni Genel Müdürü Hakan Bulgurlu ile yaptığı röportajı okurken, Bulgurlu’nun anlattığı bir anekdot dikkatimi çekti.   

Hakan Bulgurlu, röportajda, Türk insanının Arçelik ve Beko’ya bakışını bu ilginç anekdotta paylaşıyor. Bulgurlu, genel müdür olduktan sonra ilk bayi toplantısına Marmaray’ı kullanarak gidişini şöyle anlatıyor:

“Anadolu yakasında bir toplantıdaydım. Oradan da Avrupa yakasındaki bayi toplantısına gitmem lazımdı. Toplantı uzun sürdü. Şoför ‘yetişemeyiz’ dedi. İlk bayi toplantımdı. ‘Beni Marmaray’a bırak’ dedim. İndim elimi cebime attım. Baktım ne cüzdan var ne de Akbil. Şoförümü de göndermiş bulundum. Bir yaşlı amcadan rica ettim. Durumumu anlattım. ‘Arçelik’in genel müdürüyüm’ dedim. Amca bana baktı, ‘Bizim dolap 40 yıldır bana çalışıyor. Bir gün de ben size çalışayım’ deyip bastı Akbil’i. Kazlıçeşme’de indim, taksiye koştum. ‘Param yok, inince vereyim’ dedim, kabul etmedi. Taksi’deki aksesuarlardan Beşiktaşlı olduğunu farkettim. Beko’yu yönettiğimi duyunca, ‘Baştan söylesene’ dedi, inince benden para da almadı.”

Görünen o ki; Bulgurlu, Arçelik ve Beko’nun necip Türk milletinin zihnindeki itibarı sayesinde bedava seyahat edebilmiş.

İşte bir kurumun ya da markanın itibarı böyle bir şey…

Söz Arçelik ve itibardan açılmışken, önceki gün İtibar Atölyesi olarak Türkiye İtibar Endeksi’nin (TİE) 2014 sonuçlarını kamuoyu ile paylaştık. Bulgurlu’nun röportajında anlattığı anekdotu da okuyunca, TİE 2014 sonuçlarına göre; Arçelik’in Beyaz Eşya Sektörü’nde birinci olmasını ve Türkiye’nin en itibarlı 10 markası arasında yer almasının neden kaynaklandığını çok daha iyi anlayabiliyorsunuz.

Söz TİE’den açılmışken, yüzlerce markanın radarına girdiği TİE 2014 sonuçlarında, bu yılda çarpıcı sonuçlar var.

TİE 2014 sonuçlarını merak edenler; www.tie.com.tr adresini ziyaret edebilirler…